Zajímá sportovní rybáře původ ryb vysazovaných do rybářských revírů?

Stále probírané téma genofondů, chovných linií atd.... mezi produkčními rybáři a poslední dobou i v rybářských časopisech. Zajímá však vůbec sportovního rybáře odkud ryby jsou, jak byly odchovány..., nebo jen stav zarybnění a velikost vysazených ryb?
Autor diskuse: Jakub Vávra - Profil , 21.2.2013 všeobecné - ostatní

Zajímá mě původ vysazených ryb?

A) Ano38%

B) Ne57%

C) Nevím co to znamená5%

Od 22.2.2013 hlasovalo 77 čtenářů.

Nkakr - Profil | Pá 22.2.2013 19:20:39

Mrknato >>
Hezcí perlínci....

    NMrknato - Profil | Pá 22.2.2013 19:19:00

    U nás to je v prd*li... Původní druhy kapr, amur, jeseter nám ubývají a "plevel" nám zamořuje revíry. Nahodí se čeřen a místo oukleje, hrouzka vytáhneš toto......

      Nrover - Profil | Pá 22.2.2013 19:17:28

      kakr >> Vadí ti to ? Tato odpověď by mi stačila - Pá 22.2.2013 19:11:20 :-)

        Nkakr - Profil | Pá 22.2.2013 19:12:23

        rover >>
        Že máš o mě takovou péči......

          Nkakr - Profil | Pá 22.2.2013 19:11:20

          Jakub Vávra >>
          Všechny reofilní ryby se už dávno uměle vytírají a chovají.
          Dělají je nejen MO, ale i soukromníci a dobře. Také je od nich kupuji.

            NJakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 19:09:02

            kakr >> Jinak to ani nejde než jak píšeš teda aspoň u parmy ne. Tloušť i ostroretka se už "celouměle" dělaj o podoustvi nevím. Ale tak jak píšeš je to si myslím nej řešení, jen je ty potvory najít při výtěru.
            Nevím jesi maj Os3 ale Os2 určitě.

              Nkakr - Profil | Pá 22.2.2013 19:07:05

              nofish >>
              Můžu, ale je to na dohodě s dodavatelem (chovatelem).
              Rozhodně se nejedná o levnou záležitost. Tipni si.....

                Nrover - Profil | Pá 22.2.2013 19:05:17

                kakr >> Poradí si jiní, ...jsi dost starý na to, aby jsi si v tomto případě poradil sám ! A to bez urážky.

                  Nkakr - Profil | Pá 22.2.2013 19:04:03

                  Jakub Vávra >>
                  A není lepší generačky odlovit při tření na revíru, vytřít u vody, vrátit zpět, jikry dát na flašky, nechat vykulit, na žlabu rozkrmit, nasadit do rybníčku s naočkovaným planktonem, intenzivně krmit, na podzim slovit a ročka vrátit zpět do revíru?? Píši o parmě, podoustvi, ostroretce, tloušti....
                  Zvláště, když máš uvedené druhy uvedené v zarybňováku?

                  Ještě jsem nikdy neslyšel ,že Pohořelice "dělají" ostroretku 3+......

                    NSoulfish - Profil | Pá 22.2.2013 19:03:26

                    Jakub Vávra >> v tom případě je někde něco prohnilého - přečíst si návod, jednou dvakrát si to zkusit a zoptimalizovat a pak už to dělat správně snad není tak těžké
                    (ale třeba si to představuju jako Hurvínek válku - nevím.. zatím co jsem elektroodlovy viděl, tak to bylo v pohodě a dělal to zkušený lovec)

                      Nrover - Profil | Pá 22.2.2013 19:02:32

                      A proč by to mělo sportovního rybáře zajímat ? Za své peníze chce jen to, co "jeho" organizace dokáže nabídnout !

                        NJakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 19:01:51

                        Mrknato >> to nevím neznám

                          NJakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 19:00:56

                          kakr >> váhově asi jednou takové

                            NMrknato - Profil | Pá 22.2.2013 18:58:52

                            Jakub Vávra >> Rozuměl by jsi si s Cottusem......to je kakra kámoš, přes agregát a raka.

                              NJakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 18:57:01

                              Soulfish >> No jenže takových Pepků co to dělaj je hodně a to je ten zádrhel.

                                NMrknato - Profil | Pá 22.2.2013 18:55:36

                                kakr >> Karle, v MOMRSu ste asi jediný co kupujou "plevelnou rybu" zvenku a mají ji v ZP (možná)....))) Voni někde na tržním krámě budou skladovat dvouletou, až se někdo zeptá.....

                                  NJakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 18:51:19

                                  kakr >> Tržního jesena v Litomyšli, ostraoretka možná pohořelice zbytek jen v ročku a to pokud budeš mít velké štěstí. Ikdyž o nějaké parmě teď vím, ale až jaro.

                                    Nnofish - Profil | Pá 22.2.2013 18:50:23

                                    kakr >> můžeš "profláknout" ceny těch ryb? Ročka, dvuletých, "tržních"- když se někde něco třeba povede slovit? Jakou cca cenu za to v MRS máte?

                                      NSoulfish - Profil | Pá 22.2.2013 18:50:20

                                      Jakub Vávra >> záleží, koho k tomu pustíš ;-)

                                      nemůže to jít dělat Pepek z Horních Kotěhůlek, kterej kdysi jednou strčil ruce do zásuvky a to je jeho celá zkušenost s elektrickým proudem

                                        NJakub Vávra - Profil | Pá 22.2.2013 18:48:38

                                        nofish >> Však že dorostou a původ je pak nedohledatelný a nepodstatný.