- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Používání podběráku ANO nebo NE
Už nějakou dobu řeším jak někteří „velcí“ pánové nahoře v nejmenované radě radí jak a co je dobře a co je špatně. Když sem začínal jako mlaďas a že už je to pár let nedovedl sem si představit cestu k vodě bez podběráku (nedovedu si ji představit ani teď) jestli se nepletu tak to byla povinná výbava. Poslední dobou se rozmáhá taková móda podběrák nebrat k čemu není přece povinný a když občas vidím hlavně vrstevníky pánu v radě tak mi zůstává rozum stát , svoje vnuky učí tahat ryby po zemi nebo jen tak za hubu na hulváta zvednout někam na zem když to dobře dopadne tak někam do trávy , ale když sem před zimou vyděl jak „děda“ tahá rybu po kamení k sobě a protože to nebyl kapr velikosti 40,50,60,cm , ale jen „nějakej násaďák“ kopne ho zpět do vody a je mu jedno co to s rybou udělá. To už mi hrůzou vstávaly vlasy na hlavě. Když sem za ním přišel a ptal sem se proč to dělá , tak mi bylo řečeno takovejch já tady nachytám co s nim kdyby raděj přišel nějakej větší. V tu chvíli sem myslel že ho hodím do vody i s náčiním a na mojí odpověď „bodejť by se tu chytili větší ryby když tu s nima každém druhej takhle zachází a už sou tu jen násaďáci protože věšina takhle tahanejch ryb už za pár dní ve vodě nebude“ odvětil „si nějakej chytrej ne mladej di se vycpat“ nebo něco v podobném smyslu. Pochopil sem , že s takovou tvrdohlavou palicí člověk nic neudělá , řekl sem mu pár nehezkých slov , které tu nebudu prezentovat a hleděl sem si svého. Moje otázka spočívá v tom jaký vy máte názor na používání podběráku. Zavedli by jste jej jako povinnou výbavu nebo ne? Používáte podběrák nebo jste zastáncem jiného způsobu například GAF?
Váš názor na používání podběráku
A) ANO a klidně jej zařadit jako povinnou výbavu70%
B) ANO ale jako povinnou výbavu nezařazovat7%
C) ANO podle způsobu lovu 17%
D) ANO bezpodmínečně 2%
E) Spíše ne 1%
F) NE je nepotřebný 3%
Od 30.1.2013 hlasovalo 220 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NHope - Profil | St 30.1.2013 20:12:58
Nnofish - Profil | St 30.1.2013 20:09:58
Npavel12 - Profil | St 30.1.2013 20:09:17
NHope - Profil | St 30.1.2013 20:09:02
NHope - Profil | St 30.1.2013 20:05:20
Je to jen legrace :-)..použil jsem tu fotku jen kvůli tomu podběráku.....
Nhraji - Profil | St 30.1.2013 20:02:01
Na obrázku jsou vidět tři pruty, ale není vidět, že jsou všechny tři najednou nahozeny. Takže z toho obrázku se dá odvodit jen to, že rybář má 3 pruty a podběrák. Jestli chytá na tři se z obrázku vypozorovat nedá.
NLee-Haney - Profil | St 30.1.2013 19:54:57
Zacházení s rybou nikoho nějak moc netankuje a důvod je jednoduchý.Svaz bere rybu jako věc která se loví.Důežité je že jsou lidé kteří platí za povolenku a z této platby se jim sypou ryby.Zo okolo je jen divadlo.
NHope - Profil | St 30.1.2013 19:54:40
Takhle nějak mívají někteří naši kolegové připravené podběráky-otázka je "kolik z nich, pak ten podběrák použije?"..většinou se bojí ,aby ho nenamočili nebo nedej bože nezamazali od ryby :-(..
Pak by jim to smrdělo v autě.Rybář na mopedu se zase bojí,aby mu to celou cestu nesmrdělo pod nos :-)..a pak doma v paneláku na chodbě :-)
Všimněte si na fotografii je zajímavý moment, rybář chytá se třemi pruty najednou ?!?!?!
To je přeci v řádu také upraveno a to zatím nikdo nezměnil :-(
-měl by mít pouze dva důchodce jeden čiperná :-)
Trochu jsem se snažil tady tu otázku odlehčit,protože ve směs všichni to vidí stejně.Polovina podběrák v řádu chce a druhé je to celkem jedno----z důchodcem stejně nikdo nehne :-(
Povolenka se přeci musí vyplatit za každou cenu i kdyby ty ryby měli skončit v kontejneru :-(((((((((((((((
NMrknato - Profil | St 30.1.2013 19:46:00
Nretrívr - Profil | St 30.1.2013 19:36:38
NMrknato - Profil | St 30.1.2013 19:31:27
VII. Zacházení s ulovenými rybami
Při vylovování ryby je osoba provádějící lov povinna zacházet s ní šetrně. Rybu, která se vrací zpět do vody, je potřeba uvolnit z háčku bez zbytečné manipulace, pokud možno ve vodě. Pokud vězí háček hluboko v jícnu ryby, je nutno jej odstřihnout (odříznout). Za hrubé porušení tohoto ustanovení bude považováno vytahování ulovené ryby po břehu nebo její nešetrné vracení zpět do vody.
Myslím, že toto řeší BP dostatečně, jak se k ulovené rybě chovat. Obdobně by někdo mohl "prosazovat", aby rybář byl při VRP přivázán 3m lanem k lovnému místu, aby mohl neprodleně s udicemi manipulovat ....... Jak daleko je rybář je také individuální, stejně jako to vylovování ryby, či použitý způsob lovu.
Kde to žije - všechna témata
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
20:11NRybáři vs ochránci přirody 65
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













