- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Používání podběráku ANO nebo NE
Už nějakou dobu řeším jak někteří „velcí“ pánové nahoře v nejmenované radě radí jak a co je dobře a co je špatně. Když sem začínal jako mlaďas a že už je to pár let nedovedl sem si představit cestu k vodě bez podběráku (nedovedu si ji představit ani teď) jestli se nepletu tak to byla povinná výbava. Poslední dobou se rozmáhá taková móda podběrák nebrat k čemu není přece povinný a když občas vidím hlavně vrstevníky pánu v radě tak mi zůstává rozum stát , svoje vnuky učí tahat ryby po zemi nebo jen tak za hubu na hulváta zvednout někam na zem když to dobře dopadne tak někam do trávy , ale když sem před zimou vyděl jak „děda“ tahá rybu po kamení k sobě a protože to nebyl kapr velikosti 40,50,60,cm , ale jen „nějakej násaďák“ kopne ho zpět do vody a je mu jedno co to s rybou udělá. To už mi hrůzou vstávaly vlasy na hlavě. Když sem za ním přišel a ptal sem se proč to dělá , tak mi bylo řečeno takovejch já tady nachytám co s nim kdyby raděj přišel nějakej větší. V tu chvíli sem myslel že ho hodím do vody i s náčiním a na mojí odpověď „bodejť by se tu chytili větší ryby když tu s nima každém druhej takhle zachází a už sou tu jen násaďáci protože věšina takhle tahanejch ryb už za pár dní ve vodě nebude“ odvětil „si nějakej chytrej ne mladej di se vycpat“ nebo něco v podobném smyslu. Pochopil sem , že s takovou tvrdohlavou palicí člověk nic neudělá , řekl sem mu pár nehezkých slov , které tu nebudu prezentovat a hleděl sem si svého. Moje otázka spočívá v tom jaký vy máte názor na používání podběráku. Zavedli by jste jej jako povinnou výbavu nebo ne? Používáte podběrák nebo jste zastáncem jiného způsobu například GAF?
Váš názor na používání podběráku
A) ANO a klidně jej zařadit jako povinnou výbavu70%
B) ANO ale jako povinnou výbavu nezařazovat7%
C) ANO podle způsobu lovu 17%
D) ANO bezpodmínečně 2%
E) Spíše ne 1%
F) NE je nepotřebný 3%
Od 30.1.2013 hlasovalo 220 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nmarmyš - Profil | St 30.1.2013 18:03:09
Nblackfish - Profil | St 30.1.2013 18:01:25
to je jenom pro ukazku jakou neplechu muze provest podberak na zadech...
Kuba (14let)
Nmadeintomik - Profil | St 30.1.2013 17:57:44
Navíc věta ¨Osoba provádějící lov je povinna mít u sebe podběrák a dle okolností ho při vylovování ryby použít.¨ teoreticky bude stačit síťka na akvarijní rybky a dle okolností ji osoba provádějící lov použije :-)
NČingi - Profil | St 30.1.2013 17:57:31
Narnoštsádra - Profil | St 30.1.2013 17:54:55
Nroman - Profil | St 30.1.2013 17:38:38
A i velký sumec se vylovuje mnohem líp rukou než hákem....
NSven - Profil | St 30.1.2013 17:34:09
To co píšeš je pravda ale pouze v MRS.
Nechci kritizovat BP MRS ale trochu nechápu ten rozpor v BP MRS, kdy v jednom bodě zakáží použití bodce,
v druhém bodě gaf nepovolí jako povolený prostředek a vzápětí ho v třetím bodě doporučí pro zdolání velké ryby. :-))
A co si budeme povídat. Ti co si rybu chtějí ponechat, tak ji prostě na gaf nabodnou a ti co třeba ne tak ji zaháknou za skřele.
Ovšem když sebou ryba mrskne anebo i vlastní váhou si skřele roztrhne.
V ČRS to co jsem napsal platí bezezbytku, byť se to řadě, hlavně sumcařů, líbit nebude.
§ 13 odstavce 2 a 3 zákona č. 99/2004 Sb.
VI. Při lovu v rybářském revíru se zakazuje
(2) Při lovu v rybářském revíru a v rybníkářství se zakazuje
b) používat bodců jakéhokoliv druhu
II. Povolené technické prostředky k lovu
1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
2. Vábničky, plavidla, plovoucí nafukovací rybářské pomůcky určené k lovu ryb, echolot, podběrák, čeřínek, vezírek, vyprošťovač háčků, měřítko, stojánky nebo držáky na udice, čihátka, splávky, zátěž, nahazovací prak a další prostředky. Použití těchto prostředků specifikuje uživatel revíru v bližších podmínkách výkonu rybářského práva.
NBarbusek - Profil | St 30.1.2013 17:31:35
Nroman - Profil | St 30.1.2013 17:28:48
Nroman - Profil | St 30.1.2013 17:26:37
Npetr616 - Profil | St 30.1.2013 17:25:39
NS&F - pescador - Profil | St 30.1.2013 17:22:54
NButchi - Profil | St 30.1.2013 17:22:03
Rád bych se dožil stavu, kdy by se takové věci opravdu mohly s klidným srdcem nechat na zdravé úvaze rybáře..
Ale do tohoto stavu máme ještě hodně daleko..
Nroman - Profil | St 30.1.2013 17:20:00
xl str. 7 -Povolené technické prostředky k lovu......tam gaf uvedený není
ALE
XV str. 8 Zacházení s přisvojenými rybami.....Při vylovování ryb o velké hmotnosti může být použit vylovovácí hák /gaf/ .....
Holt naši experti opět vytvořily paskvil.......
Ncejar - Profil | St 30.1.2013 17:14:44
XV. Zacházení s ulovenými rybami:
Při vylovování ryb je oprávněný k lovu povinen zacházet s nimi šetrně. Pokud ryby nelze (vzhledem k hmotnosti) zvednout pomocí prutu nad hladinu,je nutno použít podběrák. Při vylovování.....atd.
Petr616-podložka povinně?Fůra lidí(včetně mě )chytá na takových místech,kde si nepoložím ani
ruksak,tak kde bych asi čaroval s podložkou.Zase to nežeňme do extrémů,rozumný člověk rybě neublíží víc,než je nutné.
Njiri22 - Profil | St 30.1.2013 17:02:15
Sebrat papíry a do smrti by mohli jen u vody čumět. Stále jsme moc benevolentní. A ještě kde jsou řádné výuky, kde tohle mají noví dostat do palic? Raději nehledat je to tak prosté až sprosté.
Kde to žije - všechna témata
17:53NRybáři vs ochránci přirody 58
17:06NATTs hlásiče a ATTx příposlech 541
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Po Staré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











