- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co říkáte na zrušení 24 hodin lovu na D5, D7
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Ncoteda - Profil | So 19.1.2013 9:38:35
NMrknato - Profil | Pá 18.1.2013 15:34:24
NRST - Profil | Pá 18.1.2013 14:42:52
NRST - Profil | Pá 18.1.2013 10:01:07
P.S. Jednou sem byl okolnostmi přinucen to udělat a skončil sem s pánem z Frýdku Místku u soudu. Pán si odnesl dvouletou podmínku a flastr 15000,- Kč pro týrání zvířat, i když tvrdil že jsem nebyl kompetentní to řešit. Soudu stačil odkaz v zákoně právě na ten "zvláštní předpis".
NMrknato - Profil | Pá 18.1.2013 9:41:23
Když navíc na schůzi seznámí hospodář, že bylo do revíru X vysazeno Y mníků, tak ponechání si chráněného živočicha, se jako první nemůže dopustit rybář.......
Stejně tak zákon 99/2004Sb. říká jasně, že použití plavidel při lovu upravují vzláštní předpisy : 7) Zákon č. 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě, ve znění zákona č. 358/1999 Sb., zákona č. 254/2001 Sb., zákona č. 309/2002 Sb. a zákona č. 320/2002 Sb.
I přes to to upravují BP.
Navíc ve výkazech úlovků na některých stránkách MO jsem viděl i vykázané mníky (bez udělené vyjímky).
NRST - Profil | Pá 18.1.2013 9:09:09
8) Zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění zákona č. 347/1992 Sb., zákona č. 289/1995 Sb.,
zákona č. 3/1997 Sb., zákona č. 16/1997 Sb., zákona č. 123/1998 Sb., zákona č. 161/1999 Sb., zákona č. 238/1999
Sb., zákona č. 132/2000 Sb., zákona č. 76/2002 Sb. a zákona č. 320/2002 Sb.
NMrknato - Profil | Pá 18.1.2013 8:48:01
Edit : Pokud si stále myslíš, že RS může kontrolovat dodržování vyhlášky 395/92, tak mi k tomu dej odkaz. Jde o kompetence RS-osoby úřední, ne svazové!......... Zákon 99/2004Sb. též zmiňuje ochranu přírody, zemědělství, vodní zákon, ochranu zvířat proti týrání...... což RS nekontroluje ani náhodou.
NRST - Profil | Pá 18.1.2013 8:37:35
NMrknato - Profil | Pá 18.1.2013 8:28:01
Možná by bylo k zamyšlení, zda-li je zákonem 99/2004Sb. RS oprávněna kontrolovat rybáře, jestli dodržují onu vyhlášku č.395/92Sb. ...?
NRST - Profil | Pá 18.1.2013 6:07:10
1. Proč sem dal řád do uvozovek? Proto že žádný řád neexistuje. Nezná ho zákon a ani vyhláška.
2. Základní, ale ne jediný, právní předpis upravující rybolov je zákon č. 99/2004 Sb. a jeho prováděcí vyhláška č. 197/2004
3. Dále platí Bližší podmínky lovu, které upravují lov na revírech.
Tak a teď jak to s těmi předpisy, v rámci výtisku Bližších podmínek které dostává každý kdo si zakoupí povolenku vlastně je. Letos se ta knížečka řekněme "řád" jmenuje SOUPIS REVÍRŮ a vydal ji VÚS pro sev. Moravu a Slezko, a obsahuje od str. 6 jakýsi výtah se zákona a vyhlášky. V něm je uvedena mimo jiné i nejmenší lovná míra ryb a doba jejich hájení. Proč je tam uveden Mník je velmi jednoduché - zákonodárce zřejmě počítal s tím že se bude moci lovit. Že se časem podaří jej vyjmout ze seznamu hájených živočichů z vyhlášky č. 395/92 sb. Měnit k vůli tomu zákon a vyhlášku je prostě blbost, ten proces je tak složitý že by do toho kvůli povolení lovu jednomu druhu MZe nikdy nešlo. (Zatím se legálně loví bohužel jen pokud je na jeho lov udělena výjimka a k tomu již tu míru a dobu hájení uvedenou v zákoně potřebuješ).
Dále jsou v soupisu revírů "řádu": "Bližší podmínky VRP" V rámci kterých je i popis revírů.
Tyto BP jsou a souhlasím že nepříliš logicky v některých svých částech okopírovány se zákona a vyhlášky. Na straně 17. je opět citován zákon - ......... Celoročně jsou hájen i : ........ tady je mimo jiné odkaz na vyhlášku č. 395/92 Sb a na další straně jsou někteří živočichové vyjmenováni. Loni tam Mník nebyl na což sem několikrát upozornil ÚV. (souhlasím že to bylo zavádějící)
Důležité je to slovo "NĚKTEŘÍ" ve vlastním zájmu by měl každý rybář do vyhl. 395 nahlédnout protože v případě kontroly, pokud si ponechá chráněného živočicha, mu může vzniknout vcelku velký problém. Věř mi že výmluvy typu, "oni to do řádu nedali a nebo má to míru tak se to může lovit" u správního orgánu neobstojí. Svaz NEMÁ jakoukoli povinnost informovat své členy o změnách v předpisech a i když se o to pořád dokola snaží, mnohdy se to bohužel nepovede.
NPYTLAKS - Profil | Čt 17.1.2013 23:16:10
NPYTLAKS - Profil | Čt 17.1.2013 23:11:23
Nnofish - Profil | Čt 17.1.2013 22:14:31
Na druhou stranu má tady pan kolega PYTLAKS pravdu, že kdyby se ty podstatné (řekněme jenom rybářské teda) věci daly do výtisku řádu, tak by měl o pár stran víc, v nákladech na tisk by byl rozdíl minimální a byl by možná, MOŽNÁ, klid. možná.... Ale stejně by tam nešlo napsat všechno. Věci ohledně rybařiny, třeba jo, ale pak zas přijde na řadu pohyb po pozemcích, chování ve volné přírodě, v těch CHKO třeba atd atd. Kdyby tam mělo být všechno tak to bude mít tisíc stran a zas to nikdo nebude číst
NRST - Profil | Čt 17.1.2013 22:08:43
Nnofish - Profil | Čt 17.1.2013 22:07:03
To by muselo být napsané jak pro děti. Ted stylem "zákon č.111 strana 68 - přečíst" asi nějak tak :-)))
NRST - Profil | Čt 17.1.2013 22:01:22
Nnofish - Profil | Čt 17.1.2013 21:57:55
NRST - Profil | Čt 17.1.2013 21:55:12
Nnofish - Profil | Čt 17.1.2013 21:52:05
NRST - Profil | Čt 17.1.2013 21:51:28
NPYTLAKS - Profil | Čt 17.1.2013 21:47:40
Nnofish - Profil | Čt 17.1.2013 21:43:29
Nnofish - Profil | Čt 17.1.2013 21:39:14
NPYTLAKS - Profil | Čt 17.1.2013 21:37:04
NRST - Profil | Čt 17.1.2013 21:31:49
NPYTLAKS - Profil | Čt 17.1.2013 21:17:15
NHlubočepy - Profil | Čt 17.1.2013 17:55:09
NMrknato - Profil | Čt 17.1.2013 17:35:26
Nnofish - Profil | Čt 17.1.2013 16:32:33
A kde se k těm informacím dostaneš? No hledáním. Stejně jako k jakýmkoli jiným. Sice to byla i blbost svazu, ale bohužel. Neznalost zákona fakt neomlouvá. Šance, že ti RS za mníka sebere papíry je tak 50-50% protože hromada lidí od RS to taky neví.
Jestli chceš mít všechny potřebné informace v jednom sešitu, tak bude mít ten sešit 1000 stran, protože bude řešit od příjezdu k vodě a parování (taky jsou prom to zákonná pravidla), přes ty ryby, až po možnost stanování a dělní bordelu ve volné přírodě. V tom je ten problém... :-)))
Nnofish - Profil | Čt 17.1.2013 16:26:09
NMrknato - Profil | Čt 17.1.2013 12:28:41
Ncejar - Profil | Čt 17.1.2013 12:04:53
opusťme,jak nás JKB taktně žádá. Zatím Zdar!
NMrknato - Profil | Čt 17.1.2013 11:48:58
NPYTLAKS - Profil | Čt 17.1.2013 11:17:19
Ncejar - Profil | Čt 17.1.2013 11:14:51
Případ mník .Má v BP dobu hájení?Má.
Má stanovenou míru ? Má.
Běžný rybář ho chytí,zapíše a je jistý že nic neporušil.
Dojde RS a tvrdí že onen rybář spáchal přestupek a že má tento dotyčný znát zákon,protože neznalost neomlouvá.
Ale krucinál odkud ho má normální člověk znát ,když se k němu nedostane?( a který vlastně)
Toto je věc,která mi vadí,že nemůžeme mít všecky potřebné informace v jednom sešitu!
NJKB - Profil | Čt 17.1.2013 11:09:47
Nhraji - Profil | Čt 17.1.2013 11:02:00
Ncejar - Profil | Čt 17.1.2013 10:55:52
P:S: Mě nevadí co je v BP navíc,mě kurevsky sere ,že tam není to, co tam být má !!!!!
Viz.celoročně hájení živočichové!
Nhraji - Profil | Čt 17.1.2013 10:50:13
NPYTLAKS - Profil | Čt 17.1.2013 10:43:13
Ncejar - Profil | Čt 17.1.2013 10:38:31
,,Bližší podmínky VRP a soupis revírů mimipstruhových" a opravdu užitečné údaje,které popisuješ, tam bohužel nejsou.(Na str.11 jsou telef.čísla policie,hasičů,inspekce ŽP,akademie věd ČR a jiných,pro nás řadové členy velmi důležitých institucí.....)
Jak dále říkáš,jestli řadový člen nezná zákony a vyhlášky je opravdu jeho věc,ale pokud absolvuje
nějakou přijímací proceduru do ryb.organizace,měl by být zákona dostatečně znalý,aby se nedostal do konfliktu s právem.Proto taky dostává k povolence onu knížečku,která ho informuje o případných změnách zákona či vyhlášky a potažmo jeho práv a povinností.
Na rovinu,kde se má normální člověk doškolovat ze znalostí práva?
Prostě opravdu to u nás na jihu zavání balkánem...
Tak ještě jednou dík za zájem a budu doufat,že se dočkáme zlepšení a jednotného výkladu.
NRST - Profil | Čt 17.1.2013 9:21:57
NRST - Profil | Čt 17.1.2013 9:15:08
NRST - Profil | Čt 17.1.2013 9:12:25
V této brožuře je za
1. Přehled nejdůležitějších ustanovení zákona.......
2. A BP které jsou v ní v další jasně označené části tak nějak "spářeny" z výňatky z vyhlášky a zákona. Dále pak soupis revírů.
Mník má na str. 8. uvedenou lovnou míru, a na straně 11. odst. 1) písmeno c) je připomenuto hájení podle zvl. právních předpisů. A na str. 18. jsou někteří chránění živočichové vyjmenováni včetně toho mníka - ještě loni tam nebyl uveden což ovšem neznamená že se mohl lovit. protože i loni byl ve vyhlášce č. 395/92 Sb. uveden!!!!!!
To jestli řadový člen zná a nebo nezná patřičné zákony a vyhlášky je v celku jeho problém a v případě jejich porušení ponese následky, a může se ohánět knížečkou do aleluja je mu to prd platné, měl by znát všechno.
NMrknato - Profil | Čt 17.1.2013 8:33:09
Ncejar - Profil | Čt 17.1.2013 8:06:58
Tebou zmiňovaný výňatek ze zákona a vyhlášky se z mého výtisku nějak vypařil.(Mám ho platný od r.2013 do r.2015)
V jedné části té knížečky(na deskách) jsou reklamy,prvním listem začínají BP,pak soupis revírů,a pak opět nějaká nabídka vzdělání. A šmitec!!! Je fakt,že je tam ,pro nás řadové členy,velmi důležitý postup při havárii a zjištění jakosti vody a zrovna tak přesný návod pro vypracování protokolu o havarijním úhynu ryb....
V odstavci I.- doby hájení - je jako první (!!!)uveden mník-1.1-15.3.,míra 30 cm
v odstavci III.-celoročně jsou chráněny ryby a vodní organizmy uved.v příloze vyhl.č. 395/1992 v plat.znění.(Tu vyhlášku má každý rybář určitě doma a čte si z ní před spaním...)
O hájení nebo povolení lovu mníka na některém konkrétním úseku Moravy(jak tu padlo v diskusi) ani zmínka.(Pokud jsem to přehlédl,tak se omlouvám,ale opravdu jsem to studoval poctivě)
Kdyby tedy do tohoto paskvilu někdo místo pitomostí vložil krátký výpis ze zmíněné vyhlášky,bylo by jasno i s tím nešťastným mníkem,protože jak na Moravě,tak na Olšavě jej rybáři vesele chytají a zkus jim něco říct.Pokud je pro řadového člena jediným dokumentem tato zmiňovaná brožurka,tak co má dělat? A po pravdě,každý nemá k platným zákonům a vyhláškám přístup a navíc jim opravdu rozumí jen málokdo.
Nhalipaša - Profil | St 16.1.2013 23:55:50
NKovis - Profil | St 16.1.2013 21:17:48
Nnofish - Profil | St 16.1.2013 21:13:17
Lovit ho můžeš tam, kde je to v popisu revíru napsáno.
NRST - Profil | St 16.1.2013 21:13:17
NPYTLAKS - Profil | St 16.1.2013 21:03:09
Nnofish - Profil | St 16.1.2013 20:37:21
Teď ještě donuť lidi, aby si to přečetli. I když to už je jejich problém.
Asi lepší odíl no, řveš a někdo poslouchá. Dokud je to takhle, tak je to ještě dobré :-)
NRST - Profil | St 16.1.2013 20:32:52
Nnofish - Profil | St 16.1.2013 20:29:02
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










