- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nemám jasno,poraďte prosím
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NAnýzový dědek - Profil | So 12.1.2013 14:13:40
Nvokounek - Profil | So 12.1.2013 14:10:42
NAnýzový dědek - Profil | So 12.1.2013 14:02:49
Takže většinou po pípnutí a rozjezdu Jsi u prutu a bud sekáš nebo to stáhneš a došponuješ ne?
NGRUPA - Profil | So 12.1.2013 13:59:18
Ale to máš jedno.
NJuraj - Profil | So 12.1.2013 13:57:28
NAnýzový dědek - Profil | So 12.1.2013 13:55:22
NGRUPA - Profil | So 12.1.2013 13:52:06
NAnýzový dědek - Profil | So 12.1.2013 13:47:59
EDIT: Malý rozdíl tu ovšem je v tom, že při chytání candátů není vlasec zachycen v runklipu, ale vetšinou se dává zátka od piva na cívku. Zde se vlasec zaklipuje a při záběru kapra či silnější ryby je z klipu vytrhut.
NGRUPA - Profil | So 12.1.2013 13:34:33
Ahoj
to není špína, ale sníh, nebo teda to co se z něj po chvilce stalo.
Nnoční ryba - Profil | So 12.1.2013 13:32:47
NAnýzový dědek - Profil | So 12.1.2013 13:32:09
Pokud máš třeba jen navi s přední nebo zadní brzdou, tak lze chytat i s odklopeným překlapěčem,, jako když chytáš candáty ..))
Jen to chce mít na prutu připevněný tzv.run klip,ale u děliček to většinou je už z výroby.
NGRUPA - Profil | So 12.1.2013 13:29:33
NGRUPA - Profil | So 12.1.2013 13:24:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ahoj
já osobně jsem si na navijáky s baitem zvykl a neměnil bych je ani za nic. Zkoušel jsem navijáky bez baitu i s klasickou přední brzdou a měl jsem i ty shimana xtb 5500 s tím vynálezem baitrunerspool. Je to všechno o ničem.
Přední brzda je klasika, ale pokud se mi stane že to opravdu jezdí, a pořád manipuluju s prutem, jak na břehu tak ve vodě, tak to neustálé povolování a utahování mi neuvěřitelně vadí. S baitem udělám cvak, cvak a je povoleno, nebo je cívka seřízena na maximum co snese celá sestava. Pak už si to v klidu ladím jak to situace žádá, ale abych si pokaždé když potřebuju trošku potáhnout vlasec rozvrtával brzdu, nebo překlapoval překlapěč.....to fakt ne.
To že se při jízdě (záběru) od velké ryby nedá cívka zastavit je konina. Cívka se dá rukou chytit i u baitu, pokud je nutné volit brždění typu, já nebo ty, ale on je samozřejmě bait a bait, že.
U levnějších modelů se mi stávalo, že roztočená cívka při záběru pootočila přední maticí zdolávací brzdy, to byl pak "hokej"... :-) To se stává ale u chytání na tenké průměry vlasce, kdy je mezi oběma brzdami jen nepříliš velký rozdíl.
Jedinou nevýhodu kterou vidím já na navi s baitrunerem je jejich výrazně vyšší hmotnost oproti modelům stejné kapacity s klasikou a to i u modelů, kde je cena okolo 10´000,- za kus. Ale vzhledem k tomu, že jsem řešen prostorově trošku výrazněji, dobře se vyrovnávám i s tímhle nedostatkem a nedám na baitruner dopustit.
Ještě k té vychytávce baitrunerspool, celkem mi trvalo, než jsem vlastně pochopil a dokázal použít její funkci. Teoreticky to zní velmi snadně, ale ono to má pár ale. Obě matice jsou velice blízko u sebe a stává se, že při zdolávačce pohne omylem člověk s tou, co zrovna nechtěl a celé si to zase rozladí jinak než to měl a hlavně chtěl. V některých polohách nejde pořádně utáhnout brzda a největší malér je na obzoru pokud si situace vyžádá, že vezme do ruky prut někdo nezasvědcen do tajů téhle věcičky na cívce. V lepším případě příjde člověk o rybu a v tom (nevím jestli horším) to odnese nějaká součástka na cívce (jak se stalo mně), protože tou menší maticí brzdu neutáhneš, i když jí dorvetš tak až to praskne....................:-))
Ať ti to hrrčííí.......
NCappyk - Profil | So 12.1.2013 13:12:29
NLee-Haney - Profil | So 12.1.2013 13:01:45
NBoža - Profil | So 12.1.2013 12:48:28
Kde to žije - kaprařina
17:06NATTs hlásiče a ATTx příposlech 541
16:55NKrátkodobá kaprařina x 9920
16:33NFanclub značky Shimano 16391
16:29NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













