soukromak nebo svazovka ?

zajimaji mne vase nazory na odlisne podminky lovu , tzn, vyvazka , 24 hod , zdolavani z lode popr.jina skladba obsadky? nebo se spokojite s podminkami na svazovkach a plne vam to vyhovuje tak jak je to nastaveno ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 9.11.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

kde je vam lepe a jakou vodu preferujete ?

A) svazovka CR74%

B) soukromak v CR 18%

C) soukromak CIZINA1%

D) svazovka CIZINA treba Madarsko , Polsko , Francie a nebo jine 7%

Od 9.11.2012 hlasovalo 300 čtenářů.

Nu.x.a. - Profil | So 10.11.2012 22:10:59

ani jedno

    Nnofish - Profil | So 10.11.2012 22:08:09

    foxxx >> no já zas četl seznam druhů, které jsou prohlášeny za nežádoucí.
    A v EU jako takvé je to už dávno. V některých zemích je to třeba i cejnek co se tam dostává s bílou rybou, nakupovanou u nás (plotice/perlín), karas stříbřitý, střevlička atd...
    Náš právní řád je super, to je pravda. Vydá se zákon, pak vyhláška, pak metodické pokyny a než si an to lidi vyknou, tak už seto zas mění... No a teď nám do toho ještě kecá EU

      Nfoxxx - Profil | So 10.11.2012 22:00:31

      nofish >> K té věte o nepůvodních druhách jsem se dočetl toto:

      Český právní řád nezná pojem invazní nepůvodní druh, a tedy ani
      nevymezuje, které nepůvodní druhy zvířat lze považovat za invazní.

        Nnofish - Profil | So 10.11.2012 21:58:03

        fotojakes >> hele kdyžtak tu nějak na rychlo vysvětli jaký je rozdíl mezi uzaným revírem a soukromákem když je živnosťák na chov ryb. Aby lidi pochopili, že to jsou úplně jiné vody, fungující za jiných podmínek. Jestli se ti teda bude chtít. Nevím, jestli to umím podat úplně srozumitelně.

          Nnofish - Profil | So 10.11.2012 21:55:14

          foxxx >> je, tedy kdyby tenhle stát fungoval jak má, tak by byl. Měl by to být stejný princip, jako samosběr ovoce - třeba.
          Narozdíl od toho svaz má blíže k myslivosti. Ne chov, ale obhospodařování a lov.
          Musel bych si celou tu problematiku oživit, ale fakt na to není čas. To co myslíš ty je prostě méně uhlídatelné a na zhruba takovém principu, funguje spousta soukromých vod. Není nad tím totiž takový dohled jako nad revíry.

            Nfoxxx - Profil | So 10.11.2012 21:51:13

            nofish >> Je nějaký problém si to hned od začátku podnikání v tomto "odvětví",když si rybník zakoupim nebo pronajmu,stanovit jako "chov ryb s odlovem udicí" a mít klid? Je to teda nějaké celé zmatené a nedořešené... Edit: Ale už asi zabíháme až moc do detailů.

              Nnofish - Profil | So 10.11.2012 21:48:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              foxxx >> nemůžeš. Zjednodušeně ti to řeknu takhle. Buď to budeš mít jako revír a jsi na tom úplně stejně jako svaz, nebo můžeš mít "chov ryb s odlovem udicí" což třeba ale soukromák kde jasně souhlasíš s tím, že nic neodneseš, neplní. Tam jsou pravidla defakto taková, jaká si dáš. Pak byly ještě nějaké možnosti. Už si to taky úplně přesně nepamatuju. Hlavně jak je to s žádostma na schválnení revíru a tak. Všechno se to dá dohledat. Nejsem právník. To je jen na vysvětlení toho rozdílu. No a pak se to tu lidi snaží srovnávat, když to jsou úplně jinak fungující systémy...

              edit: No a o dodržování veterinárních předpisů, ochraně před nepůvodními druhy atd... radši mluvit nebudem. Tam není "čistý" ani ČRS.

                Nfoxxx - Profil | So 10.11.2012 21:44:05

                Drinks >> Asi jsem něco přehlédl v diskuzi...dej mi prosím Tě odkaz,kde píšeš,v čem jsou ti majitelé nepoctiví.To mi zaujalo a rád bych si to přečetl:-)To jediné mě donutilo na Tvůj zápis zareagovat:-)

                  Nfoxxx - Profil | So 10.11.2012 21:41:55

                  nofish >> Těmhle právnickým věcem v rybařině zrovna nerozumím...
                  Pokud si koupím "nějaký rybník" do soukromého vlastnictví,nebo případně pronajmu (rybník bude vyřazen ze soupisu rybářských revírů),tak si nemohu nastavit pravidla,jaká chci?

                    NDrinks - Profil | So 10.11.2012 21:39:27

                    viceroy >> dějí se i horší věci , než že mi někdo vyhubuje :-)

                      NDrinks - Profil | So 10.11.2012 21:36:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      foxxx >> Proč bych ho měl obhajovat, Svoje jsem napsal a zatím si stojím. Tím že někdo nesouhlasí , mu ten názor stejně nevnutím. Kor když je někdo tvrdohlavý jak dacan , to je jak bušit do zavřených dveří :-) Vidím to co vidím, proto píšu to co píšu , zákon padajícího hovna:))))

                        Nviceroy - Profil | So 10.11.2012 21:36:11

                        Drinks >> buh s tebou :-)) ted pujdes zrejme na pranyr :-)))))

                          Nnofish - Profil | So 10.11.2012 21:35:46

                          foxxx >> no zkus se podívat třeba na to za jakých podmínek se tam dá teda provozovat lov na víc jak dva pruty, lov nonstop a podobné věci. Napovím ti, rozhodně to nejde dělat, pokud ten "soukromák" je rybářským revírem, jako revíry svazové. Aby to šlo, musí být lov v jiném "režimu". Ale přitom jsou vody kde to takhle funguje, ale přitom již před zahájením lovu je jasno, že je to všechno úplně jinak...

                            NDrinks - Profil | So 10.11.2012 21:35:20

                            viceroy >> Kdybych to nezažil , neviděl a nevěděl od více hlav, tak bych tomu taky těžko věřil:-)

                              Nfoxxx - Profil | So 10.11.2012 21:34:39

                              Drinks >> No a nejsi ty ten,že vidíš,co vidět chceš,když ani svůj názor obhájit nedokážeš a nechceš?:-)

                                Nviceroy - Profil | So 10.11.2012 21:34:28

                                Drinks >> :-))) tak drzim palec , ono nekdy pravda se tezko zkousava , ale soudit nebudu , tak daleko s problemem obeznamen nejsem

                                  NDrinks - Profil | So 10.11.2012 21:31:42

                                  viceroy >> Nebudu , nereagovat a je po problému. Svůj názor jsem řekl, a nikomu ho vnucovat nebudu a stejně ani nevnutím . A obhajovat ho nebudu , protože vidí co vidět chtějí :))))

                                    Nviceroy - Profil | So 10.11.2012 21:30:05

                                    Drinks >> zrejme jsi bodnul do hnizda , tak ted to budes mit trosku tezsi :-)

                                      Nfoxxx - Profil | So 10.11.2012 21:29:02

                                      Drinks >> A v čem jsou podle Tebe nepoctivý? Víš o něčem,co dělají a nesmí nebo něco zákonem daného porušují?
                                      Já to nevím,zajímá mě to...rád bych to věděl:-)

                                        Nkohi - Profil | So 10.11.2012 21:17:20

                                        kakr >> nějak tě ten jeho odkaz rozhodil...až podezřele...regaovat " dávej si víc majzla" není normální reakce...

                                          Červené karty: Mrknato, Carpskills