soukromak nebo svazovka ?

zajimaji mne vase nazory na odlisne podminky lovu , tzn, vyvazka , 24 hod , zdolavani z lode popr.jina skladba obsadky? nebo se spokojite s podminkami na svazovkach a plne vam to vyhovuje tak jak je to nastaveno ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 9.11.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

kde je vam lepe a jakou vodu preferujete ?

A) svazovka CR74%

B) soukromak v CR 18%

C) soukromak CIZINA1%

D) svazovka CIZINA treba Madarsko , Polsko , Francie a nebo jine 7%

Od 9.11.2012 hlasovalo 300 čtenářů.

FRANK71 - Profil | So 10.11.2012 21:13:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

šmudla007 >> Šmudlo, tobě je jedno co plave ve vodě, protože když nic nechytíš, si schopen zkonzumovat i žížaly.

    Drinks - Profil | So 10.11.2012 21:09:30

    kakr >> Poctivý majitel soukromáku ? To jde? Nepiš tu Svá moudra, už jsem si jich tady od Tebe přečtl dost :)) Stačí mi .

      šmudla007 - Profil | So 10.11.2012 21:07:28

      Tak mě třeba vyvážka obtěžuje, 24 hodin nevydržím chytat, nevydržím teda ani 20 hodin v kuse chytat, zdolávání z lodě= každá ryba má mít nějakou nepatrnou šanci, když tak ji můžu uplavat, uplavat se dá i dvoumetrový sumec. skladba osádky revíru mi stačí okouni a plotice, sem tam cejn nebo karásek stříbřiták přes třicet,No a raz do roka chytnout štiku. Kapři mi nevadí v celkem jakémkoliv počtu(ty mám rád, neb nám chutnají, a dobře bojuje na udici). Na soukromákách mi vadí že když chytnu velkou rybu tak ji nemůžu bacit nebo ji prodat za tučnou částku do jiného soukromáku (což na svazovce klidně a rád udělám, vědět správné telefony tak velkému svazokaprovi zachráním život a zajistím mu důstojný důchod).
      Takže vlastně sem s pravidly svazovky vcelku spokojenej člověk. Jako třeba bych uvítal kdybych si na soukromáku mohl zachytat s normálka svazovou povolenkou s tím že budu chyť a pust a vzal bych si jenom plevelné ryby(plevel=co není kapr a štika).

        roman - Profil | So 10.11.2012 21:05:28

        kakr >> no jooo Mrk toho nakecá...ale ne, co je na Mrku je fakt svaté...no jo kaprů bylo hafo ale prodávajících 2x hafo tak se do 10 000 v poho vešly ooo)

          kakr - Profil | So 10.11.2012 21:02:22

          roman >>
          Fabuluješ, velcí kapři se prodávají za desetitisíce (MRK to píše) a kaprů bylo hafo.
          Navíc českomoravský rybolovec je tvor veskrze čestný a ví co je jeho občanská povinnost.

            nofish - Profil | So 10.11.2012 21:01:31

            roman >> danit musíš příjmy které v součtu překročily 10 000 za rok. Nebo už je to jinak?
            Myšleno na takové "bočáky" kšefty,

              roman - Profil | So 10.11.2012 20:59:13

              kakr >> Rybáři je určitě řádně nezdanily neb cena ryb nepřesáhla částku danou pro zdanění.....

                nofish - Profil | So 10.11.2012 20:58:24

                viceroy >> jako každá diskuze na mrku, co naděláš. Je to už tradice a ty se mají dodržovat :-)

                  kakr - Profil | So 10.11.2012 20:52:18

                  Drinks - 10.11.2012 20:40:18 >>
                  Pokud se nemýlím mělo se jednat o ryby z Dyje. Velcí kapři ve velkém množství jsou na Dyji 5 a 7.
                  Tam žádná K70 neplatí a ani platit nebude, tedy lze je legálně přisvojit.

                  Jako mladý občan žijící v tržním prostředí bys měl mít pochopení pro soukromé podnikání a neházet poctivým majitelům kaprodromů klacky pod nohy, nedělají nic protizákonného. Rybáři, kteří kapry prodali jistě příjem řádně zdanili a stát na tom ještě vydělal.

                    viceroy - Profil | So 10.11.2012 20:51:27

                    jak to tady tak procitam tak se to tu zrejme krapet zvrtlo :-)))))

                      nofish - Profil | So 10.11.2012 20:49:15

                      Drinks >> ono jde jenom o to že ty jsi na ty ryby asi přispěl svými financemi, ale to přispěl i ten kdo je odvezl jako úlovek. Prostě kdo dřív přijde/chytí...
                      Ještě že se nehoním za velýma rybama. Takže mě to tak netrápí. Jednou třeba chytím náhodně desetikilového na červa a mám splněno :-)
                      Je to těžké, ale tak i tak si za ty soukromáky, hon za velkými kapry a hromadu dalších věcí můžou prostě jenom kapraři. Naučit lidi chytat velké ryby a doufat že jich nechytí a nezlikviujou hodně je něco tak najivního, jako dát dítěti sirky a nechat ho aby si hrálo ve stohu slámy :-)

                        Drinks - Profil | So 10.11.2012 20:40:18

                        nofish >> Jak jsem níže psal, není to můj web , není to můj článek tudíž nemůžu nic zamazat. :)
                        Vždy šlo o rybu, ta ryba se třeba taky chytla kde je horní míra . Tudíž je to tak trochu víc k nasrání :-) Ale třeba ne, ale to že ty ryby tam vysadí svaz , kterým jsem za to zaplatil v podobě povolenky a pak je nějaký šulek převeze a prodá je , a vydělá si něco k důchodu tak to mě sere ze všeho nejvíc :) Ryba si tam v klidu žila pár let a potom tohle? Klidně budu u té vody sedět měsíce bez záběru od velkého kapra, nejde mi o to chytit toho velkého je to takový bonus v tom všem. Na tu svoji dvacku si počkám, jsem mladý a zdravý zatím , až na tu hloupou hlavu :-)
                        Jsem u vody rád , ale když mi někde odveze trofejní kusy kvůli kterým se tam snažím přijít na kobylku . A pak se dovíš že byl převežený dělat čubu nějakému podnikatelovi do Své Zoo , a ještě si tam dotyční jezdí zachytat a jsou na to hrdí :) Nemám rád když si někdo dělá byznys z něčeho z čeho by neměl, ale je to v lidech v jejich vychování . Vím že zase někteří budou tvrdit že je lež , blábol spekulace a podobně . Na to jsem si zvykl , někteří chcou vidět to co chtějí a mají růžové brýle . A nechtějí si to připustit .
                        Názor na tyhle vody a tyhle lidi co si tímto přivydělávají nezměním a vždy budu špinit soukromé vody.Teprve tady nikomu nejde o rybu :) Ve Většině případů jde jen o to si namastit kapsu :) Tak jako každému ... Je to z hovadilost, ale ta začíná a končí u lidí , tak či tak... Teď tady budu propraný všemi směry :))))

                          nofish - Profil | So 10.11.2012 20:25:50

                          Drinks >> hele nezlob se ale tak i tak to s tím článkem vlastně přeháníš/autor přehání. Protože ti lidi nedělají nic co by bylo zakázané. Je to to samé jako jet do lesa na borůvky a pak dát sousedovi konvičku, třeba za flašku...
                          Ve finále z toho jste všichni na mrtvici, to je jasné, ale kromě toho že někdo chytil velké ryby a odvezl je jinam, se vlastně nic neděje.
                          Furt se hysterčí kvůli nějakému převážení a tak. No co, když ty lidi někdo naučí chytat kapry, naučí je taky na to že je nejlepší chytat tenhle druh ryby, tak se není čemu divit.
                          POdle mě 99% z vás jenom vidí to, že někdo odvezl rybu, co se dala potahat na původním revíru a má strach, že jich tam bude méně a tím pádem jich méně nachytá. Jak už v tomhle případě bývá obvylé, o ty ryby jako takové, vůbec nejde.

                          Prostě. Ano, není to košér, ale nedělají ani nic co by nemohli. A ty SPZ jsi tam měl/autor měl zmazat taky.

                          edit: A tady je prostě krásně vidět, ja je to s tou pohodičkou na soukromáku a proč tam občas stojí povolenky tolik, kolik stojí...

                            kakr - Profil | So 10.11.2012 20:22:40

                            Drinks >>
                            V pohodě:-)))

                              Drinks - Profil | So 10.11.2012 20:22:03

                              kakr >> To jsem rád:)

                                kakr - Profil | So 10.11.2012 20:21:07

                                Drinks >>
                                Nikdo Tě nenutí.........

                                  Drinks - Profil | So 10.11.2012 20:20:09

                                  kakr >> Takové stupidní názory nemám zájem číst :)

                                    kakr - Profil | So 10.11.2012 20:17:09

                                    Drinks >>
                                    Je to název linku.
                                    Máš naprostou pravdu, autor fotek zřejmě chtěl ukázat velké kapry na vozíku a tak link pojmenoval "pytláctví ve velkém".
                                    Jinak by si link nikdo neotevřel, myslíš, že se jedná o klamavou reklamu??

                                      Drinks - Profil | So 10.11.2012 20:10:44

                                      kakr >> Je to název článku nebo jen název v linku ? Název článku je úplně o něčem jiném .

                                      Do odkazu ti napšu i českou hymnu a nadpis článku a text v něm bude úplně jiný.

                                        kakr - Profil | So 10.11.2012 20:05:42

                                        Drinks >>
                                        Pytláctví máš v názvu - dokonce ve velkém.........
                                        http://team0.webnode.cz/span-style-color-red-pytlac​​tvi-ve-velkem-span-/

                                        jinak v pohodě?????

                                          Červené karty: Mrknato, Carpskills