- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
soukromak nebo svazovka ?
kde je vam lepe a jakou vodu preferujete ?
A) svazovka CR74%
B) soukromak v CR 18%
C) soukromak CIZINA1%
D) svazovka CIZINA treba Madarsko , Polsko , Francie a nebo jine 7%
Od 9.11.2012 hlasovalo 300 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
5x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
FRANK71 - Profil | So 10.11.2012 21:13:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Drinks - Profil | So 10.11.2012 21:09:30
šmudla007 - Profil | So 10.11.2012 21:07:28
Takže vlastně sem s pravidly svazovky vcelku spokojenej člověk. Jako třeba bych uvítal kdybych si na soukromáku mohl zachytat s normálka svazovou povolenkou s tím že budu chyť a pust a vzal bych si jenom plevelné ryby(plevel=co není kapr a štika).
roman - Profil | So 10.11.2012 21:05:28
kakr - Profil | So 10.11.2012 21:02:22
Fabuluješ, velcí kapři se prodávají za desetitisíce (MRK to píše) a kaprů bylo hafo.
Navíc českomoravský rybolovec je tvor veskrze čestný a ví co je jeho občanská povinnost.
nofish - Profil | So 10.11.2012 21:01:31
Myšleno na takové "bočáky" kšefty,
roman - Profil | So 10.11.2012 20:59:13
nofish - Profil | So 10.11.2012 20:58:24
kakr - Profil | So 10.11.2012 20:52:18
Pokud se nemýlím mělo se jednat o ryby z Dyje. Velcí kapři ve velkém množství jsou na Dyji 5 a 7.
Tam žádná K70 neplatí a ani platit nebude, tedy lze je legálně přisvojit.
Jako mladý občan žijící v tržním prostředí bys měl mít pochopení pro soukromé podnikání a neházet poctivým majitelům kaprodromů klacky pod nohy, nedělají nic protizákonného. Rybáři, kteří kapry prodali jistě příjem řádně zdanili a stát na tom ještě vydělal.
viceroy - Profil | So 10.11.2012 20:51:27
nofish - Profil | So 10.11.2012 20:49:15
Ještě že se nehoním za velýma rybama. Takže mě to tak netrápí. Jednou třeba chytím náhodně desetikilového na červa a mám splněno :-)
Je to těžké, ale tak i tak si za ty soukromáky, hon za velkými kapry a hromadu dalších věcí můžou prostě jenom kapraři. Naučit lidi chytat velké ryby a doufat že jich nechytí a nezlikviujou hodně je něco tak najivního, jako dát dítěti sirky a nechat ho aby si hrálo ve stohu slámy :-)
Drinks - Profil | So 10.11.2012 20:40:18
Vždy šlo o rybu, ta ryba se třeba taky chytla kde je horní míra . Tudíž je to tak trochu víc k nasrání :-) Ale třeba ne, ale to že ty ryby tam vysadí svaz , kterým jsem za to zaplatil v podobě povolenky a pak je nějaký šulek převeze a prodá je , a vydělá si něco k důchodu tak to mě sere ze všeho nejvíc :) Ryba si tam v klidu žila pár let a potom tohle? Klidně budu u té vody sedět měsíce bez záběru od velkého kapra, nejde mi o to chytit toho velkého je to takový bonus v tom všem. Na tu svoji dvacku si počkám, jsem mladý a zdravý zatím , až na tu hloupou hlavu :-)
Jsem u vody rád , ale když mi někde odveze trofejní kusy kvůli kterým se tam snažím přijít na kobylku . A pak se dovíš že byl převežený dělat čubu nějakému podnikatelovi do Své Zoo , a ještě si tam dotyční jezdí zachytat a jsou na to hrdí :) Nemám rád když si někdo dělá byznys z něčeho z čeho by neměl, ale je to v lidech v jejich vychování . Vím že zase někteří budou tvrdit že je lež , blábol spekulace a podobně . Na to jsem si zvykl , někteří chcou vidět to co chtějí a mají růžové brýle . A nechtějí si to připustit .
Názor na tyhle vody a tyhle lidi co si tímto přivydělávají nezměním a vždy budu špinit soukromé vody.Teprve tady nikomu nejde o rybu :) Ve Většině případů jde jen o to si namastit kapsu :) Tak jako každému ... Je to z hovadilost, ale ta začíná a končí u lidí , tak či tak... Teď tady budu propraný všemi směry :))))
nofish - Profil | So 10.11.2012 20:25:50
Ve finále z toho jste všichni na mrtvici, to je jasné, ale kromě toho že někdo chytil velké ryby a odvezl je jinam, se vlastně nic neděje.
Furt se hysterčí kvůli nějakému převážení a tak. No co, když ty lidi někdo naučí chytat kapry, naučí je taky na to že je nejlepší chytat tenhle druh ryby, tak se není čemu divit.
POdle mě 99% z vás jenom vidí to, že někdo odvezl rybu, co se dala potahat na původním revíru a má strach, že jich tam bude méně a tím pádem jich méně nachytá. Jak už v tomhle případě bývá obvylé, o ty ryby jako takové, vůbec nejde.
Prostě. Ano, není to košér, ale nedělají ani nic co by nemohli. A ty SPZ jsi tam měl/autor měl zmazat taky.
edit: A tady je prostě krásně vidět, ja je to s tou pohodičkou na soukromáku a proč tam občas stojí povolenky tolik, kolik stojí...
kakr - Profil | So 10.11.2012 20:17:09
Je to název linku.
Máš naprostou pravdu, autor fotek zřejmě chtěl ukázat velké kapry na vozíku a tak link pojmenoval "pytláctví ve velkém".
Jinak by si link nikdo neotevřel, myslíš, že se jedná o klamavou reklamu??
Drinks - Profil | So 10.11.2012 20:10:44
Do odkazu ti napšu i českou hymnu a nadpis článku a text v něm bude úplně jiný.
kakr - Profil | So 10.11.2012 20:05:42
Pytláctví máš v názvu - dokonce ve velkém.........
http://team0.webnode.cz/span-style-color-red-pytlactvi-ve-velkem-span-/
jinak v pohodě?????
Červené karty: Mrknato, Carpskills
Stav vody v okolí
| Lupěné (Moravská Sázava) | 22.3 °C | 30 cm | 1.02 m³/s |
| Hoštejn (Březná) | 78 cm | 0.23 m³/s | |
| Šumperk náhon () | 111 cm | 0.05 m³/s |
Kde to žije - kaprařina
20:21ATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
20:12ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
19:44Labe fishing store 18
19:20Žermanky a bivakovani 4
17:25Kyjský rybník, Džbán 50904
14:38Krátkodobá kaprařina x 9912
13:45Harrison - vše o této značce 3722
11:20Výber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeFanclub značky Shimano 16387
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoZavážecí lodičky boatman 11
SoPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...











