soukromak nebo svazovka ?

zajimaji mne vase nazory na odlisne podminky lovu , tzn, vyvazka , 24 hod , zdolavani z lode popr.jina skladba obsadky? nebo se spokojite s podminkami na svazovkach a plne vam to vyhovuje tak jak je to nastaveno ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 9.11.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

kde je vam lepe a jakou vodu preferujete ?

A) svazovka CR74%

B) soukromak v CR 18%

C) soukromak CIZINA1%

D) svazovka CIZINA treba Madarsko , Polsko , Francie a nebo jine 7%

Od 9.11.2012 hlasovalo 300 čtenářů.

NFRANK71 - Profil | Ne 11.11.2012 10:12:53

Fild@ >> Fil@s - 11.11.2012 10:02:48 >> Ruku na srdce, jakej kaprař dává tlouště na podložku.

    NFil@s - Profil | Ne 11.11.2012 10:11:13

    nofish >> nechápeš, jde o to chování k rybám všeobecně. Vím, že třeba tobě nedělá problém vyháčkovat rybu ve vodě, ale máš takové, a není jich zrovna málo, kteří sedí na prdeli, dovláčí po břehu rybu k sobě, a pak ji dokopou do vody, protože je bolí v zádech a nemůžou se ohnout... Na vláčku je podložka samozřejmě blbost, to víme všichni.

      Ndeni 79 - Profil | Ne 11.11.2012 10:08:48

      Fild@ >> Fil@s - 11.11.2012 9:55:51 >> co vidim tady u nas za hovada ze neumi ani pouzit podberak(nechce ho pouzit),tak by podlozka nepomohla. Klidne tahaji rybu metr po brehu.... Proste idioti na entou!!
      Chtelo by to vic clenu profesionalni RS a mit na ne telefonni spojeni. Pozdeji od vody eliminovathovada,ktery nepouzivaji podberak pri zdolavani,vymenuji zasakovane ryby ve vezirku a vyrazne porusuji RR. Bak bych se bavil o podlozce jako povinnem ...

        Nnofish - Profil | Ne 11.11.2012 10:07:11

        Fild@ >> Fil@s - 11.11.2012 10:02:48 >> peán používáš k vyndání háčku. Ale rybu z vody vyndavat většinou nemusíš. O tom to celé je...
        MImochodem, jestli si myslíš, že budu na pčívlač nosit podložku tak jsi trošku mimo :-)

          NFil@s - Profil | Ne 11.11.2012 10:02:48

          nofish >> To by potom mohlo být nahovno i použití peanu, protože někdo prostě chytne háček a vyrve ven. K té podložce, raději ji dám do povinné výbavy, než se dívat na kretény, kteří nechají i malou rybu mlátit se na kamenech. A ono namočit podložku je si myslím samozřejmostí...

            Nnofish - Profil | Ne 11.11.2012 9:58:20

            Fild@ >> Fil@s - 11.11.2012 9:55:51 >> Podložka je největší kravina, co kdo vymyslel. Teda to tahání ryb na ní. Když rybu beru, no tak je to jedno. Když ji pouštím, netahám ji z vody. To mě učili za mala. Ona totiž taková podložka která leží na slunku v +30 a ty ji jenom namočíš, taky není moc platná...
            Ale máš pravdu, lidi se k rybám chovají jak hova*a a nikdo a nic jim v tom nebrání.

            edit: Podložka je defakto v 99% k niemu, pokud chceš zacházet s rybou fakt šetrně. Tak to je myšleno :-)

              NFil@s - Profil | Ne 11.11.2012 9:55:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              nofish >> Pro mě je ten lov 24h na soukromáku tak asi jediná výhoda. Taky se mi líbí používání podložek které jsou povinností, toto bych zavedl i na našich svazovkách. Protože to, co kolikrát vidím, je spíše k breku.

                Nnofish - Profil | Ne 11.11.2012 9:10:42

                deni 79 >> njn. Já znám hromadu soukromých revírů, kde mají taky doby lovu a podobné věci. Nemění vyzkoušené. Ono je to i dobře. Jsou i jiné ryby než kapr a tam by třeba ten noční rybolov byl celkem kontraproduktivní - vzhledem k jejich ochraně.
                Kaprařina jde mimo mě. Na to máš fakt lepší ten soukromák, který jak jsme s kolegou níže popsali, funguje na "velice divném principu", ale můžeš tam přes tu noc chytat.

                  Ndeni 79 - Profil | Ne 11.11.2012 9:06:04

                  nofish >> ja to chapu,to se neboj.
                  Proto take rikam,ze lepsi je soukromak,nezli svazovka... Tam tyto problemy s dobou lovu resit nemusim.
                  Ver mi,ze tento problem neni jenom muj,ale vetsiny pracujicich kapraru...

                    Nnofish - Profil | Ne 11.11.2012 8:54:33

                    deni 79 >> Jo taky pravda. Ty furt nechápeš jednu věc. Svaz ti umožní lovit ryby. Ale jestli si na to najdeš čas, je už jen tvoje věc. Co na tom nevchápeš?
                    Je to čistě dobrovolná činnost, do které cpeš prachy a svůj čas dobrovolně. Pravidla lovu jsou aby se určily nějaké "mantnely", ne aby se upravovala, protože někomu nevyhovují.
                    Jestliže mě zaměstnání vytěžuje tak, že nemám čas na soukromý život a koníčky, tak o změním. Nebo nemění a vydělávám prachy. Podle toho co je pro mě priorita.
                    Osobně myslím fakt vážně, že na výběr zaměstnání a momentální podmínky a mzdu měl vliv i požadavek na osobní život a volný čas. Není na tom nic nepochopitelného.

                      Ndeni 79 - Profil | Ne 11.11.2012 8:48:05

                      nofish >> tak zrovna takovou kravinu jsem cekal ze nekdo napise-zmen zamestnani...
                      Tak to je fakt reseni!! Nebo by jsme vlastne mohly vsichni jit na pracak a na rybarinu by jsme mely casu asas,ze?

                        Nnofish - Profil | Ne 11.11.2012 8:23:23

                        deni 79 >> nezbývá, než změnit tu práci za jinou, při které bude víc času na koníčky, případně osobní život a tak.... Vřele doporučuju. Já to udělal. Mám houno (prachy), ale klídek a čas na ryby se najde.
                        Svazový rybolov nemusí vyhovovat všem, ale je dobrovolný, a vo vo vo tom to je...

                          NTWIN 69 - Profil | Ne 11.11.2012 8:17:42

                          viceroy - >> Mildo,je mi úplně fu/c/k kam kdo jezdí chytat.Je to jenom na každém pro kterou vodu se rozhodne.K Tvojí otázce můžu napsat to,že lépe je mi na svazovce.Přesto občas zajedu na soukromák a tam si pokecám s kámoši.Nejde mi o chycení velkých ryb,protože ty ze soukromáku se nepočítají.Ono je taky někdy problém na soukromáku zachytat.Už jsem viděl pár jedinců,kteří nejsou schopni rybu chytit ani tam.
                          Takže moje odpověď je v anketě za A.

                            Ndeni 79 - Profil | Ne 11.11.2012 8:02:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Pepé - Vsetín >> jak muzes napsat takovou hovadinu ze svazovky se stanou kaprodromem... Nikdo na svazovkach nechce chytat na 3klacky atd. 95% rybaru vadi to stupidni dodrzovani povolene doby lovu....
                            Na co mi je povolenka ,kdyz prijdu z prace a na ryby muzu jit nak na dve hodky? Je mi uplne na hovno skoro pul sezony....

                              NPepé - Vsetín - Profil | Ne 11.11.2012 0:56:46

                              P!F >> ahoj Pavle, trefil jsi to přesně, nejde o samotné chytání, ale o chycené... a to je zlé!

                                NP!F - Profil | Ne 11.11.2012 0:45:06

                                Pepé - Vsetín >> Ja skorej nechapem to, ze podla ankety ked sa niekto uz trepe do cudziny tak ide radsej na sukromak ako na zvazovku... To mi pride ze tie pravidla su pre niektoych skratka zle, ci to je tu alebo niekde inde... To uz asi fakt nejde o rybacku, ale iba o ulovky.

                                  NPepé - Vsetín - Profil | Ne 11.11.2012 0:33:21

                                  Máme svazovky a lidem se nelíbí limity stran doby lovu, velikosti obsádky ryb (kaprů) a jiné "soukromácké vymoženosti", chtěli by je na svazovkách.

                                  Pak by ale svazovky byly totéž co "kaprodromy" a nevím, co by tedy potom začalo lidem vadit...

                                  na kapry moc nejezdím, už vůbec ne na soukromé vody, svazové mně stačí a spokojím se s nimi po všech stránkách. Nemám zapotřebí tahat jesetery a kapry přes 15 kilo, k vodě jezdím - tedy mimo závody - odpočívat a na to mně svazová stačí. Řeky jsou vůbec nejlepší, nemám je blízko, ale ty cesty za to stojí, mám rád to chytání, kdy nevím, co zabralo a co pak navedu do podběráku. Různorodost rybí obsádky, která na "kaprodromu" nehrozí je to krásné, co mám na rybaření, hlavně tedy na řece-svazovce rád.

                                    Nfotojakes - Profil | So 10.11.2012 22:44:30

                                    nofish >> na to jsou tu jiní odborníci, ale v krátkosti, tedy v bodech:-)

                                    rybářský revír (tak funguje svaz a pár soukromáků):
                                    musíš mít číslo revíru a povolený výkon rybářského práva (vyřizuje rybářský orgán, jinak řečeno odbor životního prostředí a zemědělství na KÚ)
                                    ten samý orgán ti stanoví zarybňovací povinnost, kterou musíš dodržovat
                                    musíš dodržovat pravidla lovu, která stanovuje pro výkon práva zákon a vyhláška, nebo žádat o výjimky (nemusíš je dostat)
                                    vedeš evidenci o hospodaření a vydaných povolenkách

                                    chov ryb a hospodářský odlov ryb udicí (většina soukromých vod a chovné rybníky rybníkářů, kteří nechají chytat na pruty za peníze)
                                    měl bys být registrován jako chovatel ryb
                                    musíš mít povolení pro nakládání s povrchovou vodou za účelem chovu ryb (vyřizuje vodoprávní úřad)
                                    vedeš evidenci chovaných ryb a jednou ročně hlásíš na rybářské sbružení množství neplemených ryb (to jsou některé vyjmenované druhy, které se sledují pro případ vypuknutí epidemie nemoci, atd...)
                                    pravidla lovu určuješ sám

                                    Je to opravdu jen zjednodušeně, protože je to daleko obsáhlejší:-)

                                      Nnofish - Profil | So 10.11.2012 22:17:24

                                      foxxx >> zákony jsou zákony. Právě že pokud dodržíš všechny podmínky, tak třeba vyzu chovat můžeš. Ale nemůžeš ji legálně vysadit do revíru.

                                        Nfoxxx - Profil | So 10.11.2012 22:13:16

                                        nofish >> Ale kdyby se to bralo takto extrémně,tak už pomalu můžeme zakázat akvaristiku,teraristiku atd.

                                        Přeci když si koupím do svého rybníku jesetera,tak úmyslně žádný invazní nepůvodní druh ryby nešířím.

                                        Navíc toho jesetera si koupím legálně a oficiálně ze sádek,které jsou určené k chovu jeseterů.

                                        (toho jesetera jsem uvedl jako příklad)

                                          Červené karty: Mrknato, Carpskills