- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Příjde vám normální,že se všude píšou rady jak chytat ty největší kapry?
Je celkem zajímavé,že v ostatních rybolovných technikách to takhle většinou nefunguje.Proč?Protože se tam netočí takový velký peníze?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Nšmudla007 - Profil | Út 25.9.2012 11:58:51
když kaprařům radím aby nástraha mimo háček byla ilegální na svazovkách ..tož mě chcou upálit. Bojlíz a mimoháčkovej samosek svazovkám nepřináší vůbec nic pozitivního. Ale samozdřejmě dokud to bude legální tak budu kosit co mi zpracovatelské kapacity dovolí, dobré rady kaprařů se musí aplikovat v praxi. Aby si taky začli vážit každého kapra co má míru.
NTomK78 - Profil | Út 25.9.2012 11:58:18
NPavouk - Profil | Út 25.9.2012 11:44:28
nebo jsem jediný komu se to zda :)
Nfoglos - Profil | Út 25.9.2012 11:40:52
Vím o spoustě lidí co jsou zabivakovaní na Novomlýnských nádržích a větnamci za nima jednou týdně jezdí pro ryby,které mají poschovávané všude možně.
Tohle je věc která mi prostě neleze na mozek,radíme těm co na to nemají a když na to přijdou tak je to stejně proti nám.
NKovis - Profil | Út 25.9.2012 11:24:04
Nbart.bm - Profil | Út 25.9.2012 11:18:01
Nryba domácí - Profil | Út 25.9.2012 11:09:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nšmudla007 - Profil | Út 25.9.2012 11:06:02
Kapraři nechcou být egypťané a kaprohieroglify by měli být tesány do skal v okolí revírů. Mě jsou ty rady moc užitečné a hlavně to funguje i na malé a drobné kapry (kterých je naštestí stále mnógo) takže mám furt co chytat. To ,že je velkých kaprů méně a méně je přirozený výsledek efektivnějších moderních metod jeho lovu a tím cennější bude každý další ulovený a tím větší usilí finance čas bude třeba vynaložit k ulovení velkého kapra ..... wona se přirozeně nějaká ta rovnováha mezi kořistí a predátorem vytvoří (včetně populačních výkyvů v početnosti a věkovém složení lovné ryby a množství a vybavenosti lovců).
NFishky - Profil | Út 25.9.2012 10:36:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Shrnuto podtrženo, buď budeš číst a nastuduješ si toho ze startu kopec, než nahodíš, nebo budeš platit platit platit - kolik lidí dnes čte? Jednodušší je si stěžovat, že nemají love...
Nboriak - Profil | Út 25.9.2012 10:35:09
je to zo všeobecnenie ale je to tak, inak suhlas An. dedkem a nicklotersom
Nmeteor - Profil | Út 25.9.2012 10:25:17
Ten zmíněný "neprospěch ostatních" je IMHO míněn tak, že masařka chytne velkého kapra, klepne ho a zbaští... neprospěch ostatních je pak skutečnost, že si toho prasečkyna už nikdo další "nepotahá" :-)
NAnýzový dědek - Profil | Út 25.9.2012 9:49:55
Samozřejmě, že z tohoto pak rejžujou prodejci, kteří tě ještě popichujou a nabízejí věci, bez nichž se zákonitě neobejdeš a nemůžeš megaprasečkina chytit....-:o))
NNICKLOTERS - Profil | Út 25.9.2012 9:38:26
A proto že je bohužel lov a hon na kapry u nás první rybářskou disciplínou ...bude se všechno točit okolo kapra a s ním i komerčním prodejem všeho co s tím souvisí..
Reklama sežere spoustu peněz vynaloženého času ale Český rybář zbožnuje hlavně to že pokud není lempl tak se mu může podařit velkého kapra ulovit...za podmínek dnes již přístupných každému z nás..
Nemusí vysedávat do nekonečně na svazových vodách a čekat na ůlovek svých snů.
A s tím je to vše provázáno...Chceš velkého kapra????? musíš mít vercajk od nás krmení od nás.Postupuj dále tam ti prodaj povolenku kde se ty kapři válej.
Nmeteor - Profil | Út 25.9.2012 9:36:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jinak s tou "kontraproduktivní záležitostí" máš samozřejmě pravdu... ale tak je to u všeho :-) "Vymyslíme" atom a co vznikne? Jaderné elektrárny a atomové bomby... (skoro) všechno lze použít / zneužít na "konání" dobra / zla. Jde o to, CO si z daného ten který dotyčný vezme.
Nějakou dobu zpátky jsem se trošku čílil nad tématem o úhořích (staré metody lovu)... zadavatel otázky se o toto téma zajímal (abych tak řekl) "čistě technicky"... nicméně věřím, že alespoň 50% těch, kteří si dané téma přečetli, alespoň zauvažuje nad možností si v podstatě bezpracně a časově nenáročně nalapat nějaké hady (samozřejmě zakázanou metodou lovu).
Je těžké rozlišovat a odhadovat možné dopady toho, že se podělíš o své zkušenosti / vychytávky apod... v poslední době se kloním k názoru, že je lépe nikde nic podobného nezveřejňovat... potenciální nešvary jsou nad potenciálním "dobrem".
Nrover - Profil | Út 25.9.2012 9:35:45
Nfoglos - Profil | Út 25.9.2012 9:29:32
Nfoglos - Profil | Út 25.9.2012 9:28:12
NParanoidní Schizofre - Profil | Út 25.9.2012 9:27:16
aproto se držíme hesla, lepší násaďák na talíři než trofeják na fotce.....
Nfoglos - Profil | Út 25.9.2012 9:26:02
Tady máš 5 kilo koulí,ven si člun na 70 metrech od břehu je lavice,vysyp to tam no a čekej ten velkej tam je jen si ho vyseď.Vím,že jedna věc je poradit a druhá zrealizivat.Ale už se z toho stává hodně populární a téměř jednoduchá ¨rybařina¨
Kde to žije - kaprařina
14:55NKrátkodobá kaprařina x 9951
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...














