Dešná - zákaz označení lovného místa

Chystám se na Dešnou a zjistil jsem,že zakázali používat jakékoliv označení lovného místa. Beru s sebou člun na zakrmování a nevím,jak odhadnout lovné místo při zakrmování. Díky všem za radu.
Autor diskuse: Jervys - Profil , 24.6.2012 kaprařina - techniky lovu

NŠvec - Profil | Út 9.7.2013 20:25:18

slavina >> Tam za chvílu zakáží aji zavážení.

    Nslavina - Profil | Út 9.7.2013 20:21:49

    Švec >> Jestli se tam nesmí používat bojka tak to už tam nikdy nejedu!!

      Nbih - Profil | Út 9.7.2013 19:41:52

      Myslím si,že by majitelé měli řešit, například chování rybářů u vody .Nikdo není zvědavej na partu ožralů ,kteří si myslí ,že tam jsou jen sami ! Dále si myslím,že by měli řešit jaký partikl tam lidi hází a v jakém je stavu !. Ano rybáři na rybníkách ho nenamáčí ,či vaří. Pokavad tam někdo háže syrovou kukuřici ( jako že jsem to viděl, a neházeli jí tam zrovna málo) - tak je to blb. Rybám by to určitě prospělo kdyby byla vařená. Pokavad majitelé budou tolerovat ožrali atd .tak si myslím,že slušnejch rybářů tam bude jezdit hodně málo. .Nechci někoho napadat či urážet jen jsem napsal svůj názor.

        NŠvec - Profil | Út 9.7.2013 19:02:59

        Oni to fakt zakázali?? Tak to je tragedie.

          NPallermo - Profil | Út 9.7.2013 18:07:30

          migrific >> hele kdyz to spravcovi nevadi a toleruje takove veci tak hold smula na jinym reviru by videl jak nekdo jede na lodce a je to tam zakazane hned by sel bez upozorneni atd. ale zas jak by byla bojka musel bys ji tam nejak dopravit to znamena clun coz uz vede zas nektery jedince si zavest montaz atd ale to bychom mohli pokracovat u vseho :o)

            NDan.J - Profil | Út 9.7.2013 17:51:27

            migrific >> Ahoj,samozřejmně jeden rybář jedna tyčová bojka a to by jí ještě musel skontrolovat správce a ten jí buďto povolí nebo zakáže.Jak si psal,porušování tamního rybářského řádu je na Dešné asi pro ostatní zábava.Jako vrchol drzosti jak jsem psal níže,bylo jak tři násoskové vyrazili na loďce k rákosu a rovnou na námi zakrmené místo.Nejenže byly ožralí jako prasata ale jak říkám všichni tři chytali z loďky a večer to na Sahaře ještě pokračovalo.Neskutečný bordel a řev.Pokud to těmto jedincům bude i nadále procházet,brzo tam přestanou jezdit slušní rybáři.Sebral bych jim okamžitě danou kauci a ihned bych je vykázal od vody,to je samozřejmně jen v pravomoci jejich spolku a konkrétního správce co má zrovna službu.

              Nmigrific - Profil | Út 9.7.2013 10:48:18

              Dan.J >> Dane, vím, že o ty bójky na Dešné bojuješ dlouho, ale když se tak zamyslíš, dovedeš si představit, že by tam všichni chytali na tři pruty a každý by si dal k jednomu prutu bójku ? To by tam pak vypadalo jak na zahrádce, když kolíkuješ zeleninu, myslím si, že větší problém je ten kravál a binec u vody a taky že ti, co nesmějí zavážet si v klidu vozí, měly by se tam spíše řešit věci, které povedou ku prospěchu toho revíru, o těch bójkách si to až tak nemyslím, že by byly ku prospěchu

                NDan.J - Profil | Po 8.7.2013 19:48:49

                Peta Dobeš >> Je to můj názor a ohledně komerčních bojek ti vadí co?

                  NPallermo - Profil | Po 8.7.2013 17:45:36

                  Modrý šílenec >> je to mozne al pro muj dobry pocit mu to trosku radsi povarim :o)

                    NModrý šílenec - Profil | Po 8.7.2013 15:44:05

                    Pallermo >> Kapr tráví stejně rychle a je úplně jedno zda jsou to tepelně upravená semena nebo jenom nabobtnaná.

                      NPeta Dobeš - Profil | Po 8.7.2013 15:25:21

                      Dan.J >> nevim proč ti to tak moc leží v žaludku.zkrátka to zakázali a hotovo.byl jsem na dešné několikrát,ať už se jen tak vyblbnout a nebo na zavodech.na tak malé vodě není problém chytat bez bojky.dešná není mušov.takže myslím,že spolek rozhodl správně.aspoň to v noci na hladině nevypadá jak přistávající plocha na letišti.

                      A ke komerčně vyráběných tyčovek se radši nebudu vyjadřovat.

                        NDan.J - Profil | Po 8.7.2013 14:47:34

                        RST >> Zlobit se nemůžu,je to tvůj názor a já ho respektuju,to že jí na Dešné zakázali je dle mého názoru hloupost ale jak si psal,mají samozřejmně na to plné právo,pokud tam chytám tak dodržuji jejich řád a to na 100%.Však sem zval správce i na pokec,proč asi?Chtěl sem o této problematice dát řeč a navíc se samozřejmně pochlubit úlovkama na jejich vodě:-)

                          NDan.J - Profil | Po 8.7.2013 14:40:24

                          Red carp >> Redfish_Brno - 8.7.2013 14:33:17 >> Pokud je dobře udělaná tak nemůže,ohledně Dešné.Doufám že spolku záleží na názorech rybářů co k nim jezdí a podle mé zkušenosti s ostatníma rybářema na Dešné by tam možnost bojky být mněla.

                            NRST - Profil | Po 8.7.2013 14:37:05

                            Dan.J >> Nezlob se ale nesouhlasím s tebou, a hádat se nechci. Jestli jsi přesvědčen že je tvá bojka 100% bezpečná je to jenom dobře, ale já tvrdím že 100% bezpečná není žádná, bohužel. Někdy se přijeď podívat k nám, vemu tě na loď a ukážu ti co se dnes používá a jak, a jsem si jistý že každý z lovců bude tvrdit že ta jeho bojka je ta nejjjjjbezpečnější na světě a že o ni nikdy nic neutrhl. To že používání bojek na Deštné zakázali, je dobře, mají na to právo, i když to může mít co se týká financí jakousi negativní odezvu, ale je to jejich rozhodnutí a případným návštěvníkům nezbývá než jej respektovat. Každá debata v tomto směru je tak nějak zbytečná.
                            P.S. Na rozdíl od některých tomuto rozhodnutí velmi dobře rozumím.......

                              NRedfish_Brno - Profil | Po 8.7.2013 14:33:17

                              Dan.J >> Do každé bojky se to může zamotat, nevěř tomu, že ne. Na Dešné to prostě zakázali a hotovo. Smiř se s tím.

                                NDan.J - Profil | Po 8.7.2013 14:29:19

                                RST >> Já co mám tak ta je na 100% bezpečná,je komerční.Sem psát od koho je nebudu,nehodlám dělat reklamu.Pokud mi kapr bojku objede,bojka se tlakem vlasce snadno položí a vlasec po ní sjede.Používám jí od té doby co přišla na trh a ani jednou se mi nestalo, že by se vlasec jakoli zaháknul,natož utrhnul.Pokud by chtěl někdo třeba na Dešné bojku používat (pokud by to bylo povoleno) tak by jí dle mého názoru měl správci ukázat a ten jí buďto schválí nebo zakáže.Pakliže jí i přesto použije,ihned by mu měla propadnou kauce a okamžitě by mněl opustit danou vodu!

                                  NRST - Profil | Po 8.7.2013 14:27:42

                                  chytden >> Si piš. :-((

                                    Nchytden - Profil | Po 8.7.2013 14:26:37

                                    RST >> kolik je takových podvodních lesíků na Tovačově? počítám, že hodně :-)

                                      NRST - Profil | Po 8.7.2013 14:17:47

                                      Dan.J >> A kolik už si viděl takových 100% bezpečných bojek. Věř kolego mám velmi bohaté zkušenosti z jednoho nejmenovaného revíru a v dnešní době bojky tebou popsané používá tak možná 0,1% lovících. Většinou to totiž očůrají vodovodní a nebo elektrikářskou trubkou s pochybnými spoji o které se ryba může utrhnout. A představ si viděl sem dokonce jak šikovný rybář ustřelil kapra o komerčně vyráběnou bojku (byla to černá bojka se spoji na takové ty zalupávací pérka s čepem jako jsou třeba u stanových tyčí). A co když ryba bojku objede a zamotá se do ní, v tomto případě se utrhne také.... a bojka může být pozlacená.
                                      Neříkám aby se nepoužívali bojky ale na Dešné nemají smysl,tam je to jen jakási móda a kdo ji nemá není ten správný kaprař.

                                        NDan.J - Profil | Po 8.7.2013 14:17:31

                                        Red carp >> Redfish_Brno - 8.7.2013 14:12:51 >> Jak to že podle tebe není?