- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Víte, který přestupek je z pohledu zákona nejzávažnější?
a) ponechání si podměrečné ryby
b) lov mimo stanovenou denní dobu lovu
c) lov bez povolenky (zapomenutá doma)
Který z těchto přestupků považujete za nejzávažnější
A) ponechání si podměrečné ryby76%
B) lov "přes čáru"10%
C) lov bez povolenky (zapomenutá doma)14%
Od 23.4.2012 hlasovalo 209 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
(o)_(o) - Profil | Čt 26.4.2012 8:34:16
Hájením určitých druhů ryb, které nejsou ohrožené kope jejich vlastní hrob. K tomu přispívá omezování denní doby lovu...Svaz, aby nebyl pozadu tak k jejich zániku přispívá dalším omezováním lovných technik jako je přívlač... a stanoveným limitem pro počty odnesených ryb, hlavně u kapra kde by se měl omezit na 1-2ks týdně, prostě snížit jeho výtěžnost na úkor dravců a jiných druhů ryb. Ale asi to nebude nic nového:-)
figura - Profil | St 25.4.2012 19:39:18
Chose - Profil | St 25.4.2012 19:37:37
Mrknato - Profil | St 25.4.2012 17:19:57
Pokud někdo chápe chov ryb, jako svůj koníček, pak prosím, ale grátis, stejně jako u té RT. Svaz má povinnost zarybňovat své revíry a to je povinnost a ne koníček. Podle mě by způsob zarybňování měl mít hlavně ekonomický rozměr, pokud dnes mohou složky svazu podnikat. Proč by měly prodělávat a rybáři na to doplácet?
U nás je svazocena 1 kg kapra 40,-Kč, ale v naší MO je skutečná cena vysazeného kapra za všechny peníze od rybářů, kteří chtějí lovit a ne někoho dotovat cca 120,-Kč/kg. Profichovatel prodává 1kg za cca 55,-Kč/kg a práce ho určitě také baví.......
Mrknato - Profil | St 25.4.2012 17:02:13
Jarda Š. - Profil | St 25.4.2012 17:02:00
Mrknato - Profil | St 25.4.2012 16:59:42
Petrcz - Profil | St 25.4.2012 16:58:47
Mrknato - Profil | St 25.4.2012 16:56:18
Petrcz - Profil | St 25.4.2012 16:18:13
Preferuji chyt a pusť a rád bych lovil i 24 H není to proti ničemu podle mého usouzení. pokud pouštím.
ale je jasné že v naší společnosti to je trošku tvrdej oříšek chytat 24h. je spoustu pro a spoustu proti.
ale pokud někdo poruší řád tak určitě chce posoudit jakej přestupek udělal a udělat domluvou a zaznamenat do povolenky a kdo poruší 3 krat tak má smůlu a přijd eo povolenku.
Chose - Profil | St 25.4.2012 16:18:04
(o)_(o) - Profil | St 25.4.2012 16:09:16
Mrknato - Profil | St 25.4.2012 16:07:20
Ano, ale panu předsdovi ÚS se nechtělo ani moc hovořit o penězích za povolenky od cca 37 tis. členů a hodnotě cca 17 mil na zarybnění. To je stejná nesrovnalost, jako úlovky PO a Li v našem ÚS, co visí na Vč. Regis webu. Díval jsi se na to??????
Také je dobré se podívat a zargumentovat, proč náklady na podnikání, teddy chov ryb jsou větší, než příjmy za násady? Komu to slouží? Rozumím argumentu, že to tak dělají všichni, jak tehdy, před lety argumentoval p. Vlk......
Mrknato - Profil | St 25.4.2012 16:04:13
K odstavci dva. Nemám čas se věnovat soudům, ale pokud by se to stalo mně, tak ten čas bych si udělal. Určitě bych naprdnul MO, možná i uživatele a proto vidím CS rybolov přes jeho všechny mínusy pozitivem v tom, že bych se eventuálně mohl stát členem jiné MO, v jiném ÚS a lovit dál, v případě, že bych nebyl usvědčen z přestupku, nebo Tč. Řekl jsi to přesně, upytlačenou rybu RS rybáři dokáže velmi těžko, stejně jako rybář RS překročení pravomoci osobě úřední. To nebude řešit nikdo. A zase se vracím k tomu, že pokud je RS prodloužená ruka svazu, MO, a RS má pravdu vždy, jak píšeš, pak je to nenormální stav.
(o)_(o) - Profil | St 25.4.2012 16:00:13
K tomu nemám dost argumentů.
Saddám - Profil | St 25.4.2012 15:59:18
Saddám - Profil | St 25.4.2012 15:58:04
(o)_(o) - Profil | St 25.4.2012 15:50:52
Saddám - Profil | St 25.4.2012 15:39:23
Jistě si pamatuješ na naši interní korespondenci, kde jsem tě vyzýval,že máš-li indicie o trestném činu spáchaném RS, ať neprodleně konáš svou povinnost ze zákona, a toto podezření oznamíš policii.
Ono to totiž platí všechno na obě strany. Když myslíš, že RS nic nikomu nedokáže, z čeho usuzuješ, že jí někdo něco dokáže. Ono totiž u soudu, to je trochu jinak. U několika jsem jako svědek byl, a přestože jsem svědčil o pytláctví jen já sám, soudu to ve finále nakonec stačilo.
Kdekdo se tady ohání zadržením povolenky, že je to jakože možné zneužití. Já tvrdím, že nikoli. Zadržení povolenky není trestem, opatřením. To by bylo udělení pokuty. Trest, co se týče povolenky je až od přestupkové komise.
To , co píšeš ve 2.odstavci je záležiost dozorčí komise a RO. Určitě ne RS.
Odstavec 3. je ovšem nesmysl od začátku do konce.
Kde to žije - všechna témata
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27Jezero Štít A , místo R1 3
13:19Lov pod jezem v letních vedrech? 44
13:18Boilies TB baits- chytací řada 50
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoRybáři a vinařství 930
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










