Seberou mi papíry?

Nikde jsem nenašel odpověď,zda po skončení doby lovu s vytáhnutými pruty můžu zavážet návnadu.Prosím pouze o relevantní odpovědi,nejlépe členové RS.díky
Autor diskuse: martin1893 - Profil , 6.3.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nhraji - Profil | Út 6.3.2012 20:54:32

viceroy >> cituji tě: "ryb zakon se totiz vztahuje jen na osobu pokud ma radne zapsany prichod v dochazce "
Dovolím si vyslovit pochybnost o pravdivosti tohoto tvého tvrzení. Zákon o rybářství se vztahuje na všechny občany ČR a cizince na území ČR, bez ohledu na to, zda mají či nemají zapsané datum v docházce. Tvé chápání platnosti a účinnosti zákonů je velmi zkreslené

    Nthc123 - Profil | Út 6.3.2012 20:54:22

    Jasný, můžeme tu tlachat, je to sranda, ale pokud tu budeme někdo tvrdit: "tak to je...", pojďme to podložit příslušným zákonným ustanovením ;-) Jsme všichni na internetu (protože jinak by jsme nechatovali), hledat na něm umíme (protože jinak bychom nenašli MRK.cz) tak nebuďme líní, ať nováčky neblbneme ;-)

      Nlikin - Profil | Út 6.3.2012 20:54:13

      hraji >> Takže tedy tvrdíš, že se na rybáře vztahuje RŘ trvale ? :-)
      A jak to tedy v tomto výkladu bude vypadat, když jsi koupím lososa ? Trvale hájeného a já si ho tím přivlastním ? To byl vtípek.
      Nicméně RS jen těžko obhájí sankci proti lodičkáři, nedovedu si představit případný soudní spor, kdy se bude žalovat osoba na pramici s pytlíkem rohlíků. To asi neklapne.

        Nviceroy - Profil | Út 6.3.2012 20:53:08

        Venca888 >> sorry ale pokud krmis raketou nebo ze clunu a mas radne ukonceny lov ma porybny smulu to mi ver , jen PCR , a je jedno jestli to je po pulnoci nebo v prave poledne

          NVenca888 - Profil | Út 6.3.2012 20:53:03

          elhierro >> ano - ve svý podstatě tomu tak je. Jenomže rodinku, která krmí labutě, nemá nikdo zájem perzekuovat. Na rozdíl od tebe, kterej budeš členovi RS v jednu hodinu v noci s úsměvem na rtech tvrdit, že krmíš kachny. Ke každý represi je třeba vůle a tu musí něco iniciovat.
          Nikoliv - nemáš pravdu. Znečišťovat vodni zdroj (čímkoliv) nesmíš - to určuje zákon a žádný cedule netřeba. Stejně jako třeba nesmíš vyvézt ani kolečko hlíny ze zahrady na místo, který k tomu neni učený.

            NBaťour - Profil | Út 6.3.2012 20:53:01

            Venca888 >> to mi chceš tvrdit že všichni rybáři co krmí ryby znečištujou vodní zdroje:-)

              Nthc123 - Profil | Út 6.3.2012 20:52:01

              elhierro >> od těch si většinou chodíme na ryby odpočinout :-))))))))))

                Nhraji - Profil | Út 6.3.2012 20:51:51

                elhierro >> prostuduj si pečlivě zákon o vodách, pokud budeš číst opravdu pečlivě, zjistíš, že to co zde tvrdíš o vhazování krmiva do vody, není tak úplně pravda.

                  Nviceroy - Profil | Út 6.3.2012 20:51:02

                  lipenak >> to co jsi napsal je trochu pravda ale pokud proskrtnes konec lovu muze ti porybny tak maximalne polibit sos , protoze v ten moment jsi osoba kterou muze max kontrolovat PCR , a tudiz muzu krmit jak chci , je to to same jako bych krmil labute , nebo jen tak to hazel do vody , je to moje soukroma vec , koupace kteri krmi labute nebo ryby porybny taky nemuze kontrolovat jen PCR , tod vse , je to primo od zdroje co prestupky prosetruje , ryb zakon se totiz vztahuje jen na osobu pokud ma radne zapsany prichod v dochazce

                    Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 20:50:58

                    Venca888 >> stačí vzít s sebou manželku, přítelkyni. Nebo ne?

                      NHalen - Profil | Út 6.3.2012 20:50:10

                      martin1893 - >> Nechceš upřesnit, jestli se jedná o revír, kde není o zavážení návnad či nástrah ani zmínka či o revír, kde to je výslovně zakázáno v BP revíru? Tím by se totiž hodně vyjasnilo, obecný zákaz zavážení návnad a nástrah už z RŘ vypadl.

                        NBaťour - Profil | Út 6.3.2012 20:49:58

                        Delwin >> Správně zrovna tak by mohl řict že má podeření že chytáš na 3 pruty kdy bys je měl opřený o bivak a ten třetí jako rezervu je to jen o lidech co delaj RS kažej je jinej :-)))

                          NVenca888 - Profil | Út 6.3.2012 20:49:58

                          Delwin >> jistě... pokud najdeš nějakýho nerybáře, kterej s tebou pojede kvůli tomu, aby ti v jednu v noci zakrmil, pak ti k takovýmu kamarádovi blahopřeju. Takže spíš fabuluješ.
                          Už jsem to tu napsal - pokud půjdu do detailů, jako nerybář porušuješ zákon, pokud házíš do vody cokoliv. Takže si vyber - buď znečišťuješ vodní zdroj nebo vykonáváš rybářský právo mimo stanovenou dobu lovu.

                            Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 20:49:56

                            Delwin >> Asi tak. Zcela stejné, jako když budu totálně opilý sedět v autě. Do té doby, dokud vozidlo neuvedu do pohybu (jízdy), nejsem řidič a tudíž účastník silničního provozu.

                              Nthc123 - Profil | Út 6.3.2012 20:49:13

                              arnošt >> To jsou všechny zákony, předpisy a nařízení ;-)

                                Nkefod - Profil | Út 6.3.2012 20:48:48

                                thc123 >> Jasně jen mě samotnýho zajímalo jak to je ,i když u Nás bych se ani se tomu ani nedivil kdyby byli problémy..

                                  Narnošt - Profil | Út 6.3.2012 20:48:38

                                  Takže jak to tak pročítám,výklad nejednotný a vždy záleží na libovůli člena RS,jestli se domluvíme jako lidi a nebo se po mě bude chtít vozit.Někdy mi přijde,že je RŘ napsán dvojím jazykem a ne stručně,přesně a jasně... :-(

                                    Nthc123 - Profil | Út 6.3.2012 20:47:51

                                    Delwin >> může x nemůže jsem vysvětlil níže...

                                      Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 20:47:31

                                      Venca888 >> To jsi mne pobavil. Takže vlastně všichni co krmí labutě, kachny a jiné živočichy i suchozemské) se dopouští znečišťování vodních zdrojů a přírody? Snad jedině by tomu tak bylo, např. u příslušného zákazu krmení holubů. Pokud u vodního zdroje (např. zdroj pitné vody) není výslovný zákaz krmení, tak skutečné krmení tam mohu sypat jak chci.

                                        NDelwin - Profil | Út 6.3.2012 20:46:47

                                        lipenak >> jak jsem napsal,já bych si to nechal zakrmit někým kdo není rybář,a rybářská stráž se může jít klouzat,navíc to když sedím u vody s prutama je taky sporné,řeknu že papíry nemám,pruty jsou moje ale nechytám na ně,pokud nejsou nahozené ale sbalené,nemůže RS nijak reagovat.RS má právo kontrolovat rybáře,což bych řekl že nejsem,pak by mě mohla brát jako pytláka,ale tím že sedím u vody,a vedle mě je o strom opřený sbalený prut,nenaplnuji skutkovou podstatu pytláctví,takže žáden postih nehrozí.