Seberou mi papíry?

Nikde jsem nenašel odpověď,zda po skončení doby lovu s vytáhnutými pruty můžu zavážet návnadu.Prosím pouze o relevantní odpovědi,nejlépe členové RS.díky
Autor diskuse: martin1893 - Profil , 6.3.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NSven - Profil | Út 6.3.2012 22:45:36

Venca888 >> když už je řeč o vejcích, tak já kupuji vejce rovnou v drůbežárně.
Mám 100% jistotu, že jsou absolutně čerstvá, pod veterinárním dohledem a navíc i levnější.
Není pravda, že vejce ze dvorku jsou kvalitnější. Je to jen subjektivní pocit a ničím nepodložená pověra. Žádný laboratorní rozbor to zatím nikdy nepotvrdil.
Mám bohaté zkušenosti s vejci ze dvorka, kdy "chovatel" sebere jedno vejce v kopřivách, druhé na hnoji a třetí za stodolou, takže nemá ani tucha o jejich stáří. Navíc je skladuje při běžné teplotě, chlaďák je pro něj neznámý pojem.
O nějakém přehledu o zdravotním stavu jeho nosnic nemůže být ani řeč.

    NBláža - Profil | Út 6.3.2012 22:45:34

    Venca888 >> Tam už pomůže jen kohout, ten je srovná. ;o)))

      NBarbusek - Profil | Út 6.3.2012 22:44:43

      elhierro >> pane Chmelíku, alias FOR FISHINGu alias řediteli obchodního týmu For Fishing, poté obchodní řediteli veletrhu Moderní rybář, nemyslíte, že by jste se měl chovat více politicky korektně? :)

        NVenca888 - Profil | Út 6.3.2012 22:44:14

        Bláža >> to je předevšim o tom, že ty slepice jsou ve stresu a nechovaj se tak, jak by měli. dát jim dostatek žrádla neni až takovej problém. samozřejmě taky jde o to jakýho. Ale když tě s někym zavřou do cimry 1x1 metr, tak mu dřív nebo pozdějš taky dáš přes držku (nebo on tobě). :-)

          NLee-Haney - Profil | Út 6.3.2012 22:41:26

          jaryn82 >>Pokud je na revíru zakázané vyvážet je to počin z hlediska rybářského řádu,tudíž nechápu proč sem dáváš jako protiklad lidi na lodičce kteří neporušují zákon.teda pokud to není nějaké ochrané pásmo a bavíme se o normálním rybníku třeba.

            Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 22:41:25

            Venca888 >> Strará se někdo o lidi, kdy většina zaměstnavatelů porušuje Zákoník práce. Lidi také nejsou stroj na práci. Řeší někdo opravdu aktuální témata? Tedy ta, co se týkají lidí. Je 21. století a přes 700 lidí zemřelo díky mrazům. Mnohdy skončili na ulici ne vlastním přičiněním. Mnoho početných rodim žije v garsonierách, řeší někdo jejich stísněný prostor? To mne trápí, slepice opravdu ne.

              NBláža - Profil | Út 6.3.2012 22:40:51

              Venca888 >> Souhlas.

                NBláža - Profil | Út 6.3.2012 22:40:06

                Venca888 >> Tak to jim spíš nedali pořádně nažrat,jinak se slepice oklobávaj i ve volném chovu. Taky se mi to nelíbí, ale když jim dáš nažrat, tak to z velké míry eliminuješ. ;o)))

                  Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 22:37:19

                  Halen >> O 10 haléřu dražší než tady. :-) http://www.ovuspraha.cz/ Ale zase jsou bílé, a to se teď před Velikonocemi počítá. :-)

                    NVenca888 - Profil | Út 6.3.2012 22:37:08

                    Bláža >> ale tady nejde jen o kvalitu vajec. Ale o to, že ta slepice je živej tvor, kterej si zaslouží nějaký zacházení.. a ne bejt jenom strojem na vejce...

                      NVenca888 - Profil | Út 6.3.2012 22:36:08

                      elhierro >> vše souvisí se všim. Jenom mě udivuje, že rybářovi, kterej brojí za to, aby se s rybama zacházelo, co nejšetrnějš, a rozlobí ho, pokud někdo táhne kapra po kamenech, nevaděj slepice s vyklovanejma očima v kleci, kde nemůžou ani roztáhnout křídla. Mně osobně to vadí a EU s tim nemá vůbec co dočinění.

                        Nansa - Profil | Út 6.3.2012 22:35:58

                        martin1893 - >> Na Slovensku je to možno inak,ale ja po skončení lovu zbalím pruty a vyčiarknem kolónku v prehlade o úlovkoch a dochádzke k vode.Ak sa mi náhodou ,,ešte nechce spať ", tak sa idem ešte trochu povoziť po priehrade na člne. Echolot používam zásadne iba v záujme vlastnej bezpečnosti (možné uviaznutie na plytčine = poškodenie lodnej skrutky) .Kŕmenie u nás nikto nezakazuje a ani nestíha.
                        Nepoznám žiadny zákon,ktorý časovo obmedzuje kúpanie a člnkovanie sa pre občanov našich republik.

                          NBláža - Profil | Út 6.3.2012 22:35:44

                          Venca888 >> Jistě, ale hlavně je podstatný, aby ty slepice měli dost žrádla. To že jsou z volného chovu, ještě neznamená, že jsou kvalitnější než z klecového. To je testy ověřená věc.

                            NHalen - Profil | Út 6.3.2012 22:33:40

                            Od zavážení návnad k vejcím. Pro obveselení publika můžu sdělit, že Jednota Martinice v Krkonoších má bílá vejce "L" v ceně 3,80 za kus. :)

                              NVenca888 - Profil | Út 6.3.2012 22:32:17

                              Bláža >> tak to má vypadat.. :-)

                                Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 22:26:50

                                Venca888 >> Omyl člověče. Ne jak žije, ale co žere! Bohužel EU řeší právě jak žije, ale neřeší co žere. Jak říkám, kandiduj do parlamentu EU. A ještě když jsi takový striktní dodržovatel všech zákonů, jestli pak vajíčka která třeba dáš sousedům či rodinným příslušníkům projdou veterinárním atestem? A pokud náhodou někomu z blízkých vajíčka prodáváš, platíš daně? Já jen pro pořádek. :-)))

                                  NBláža - Profil | Út 6.3.2012 22:25:30

                                  Venca888 >> Tak já mám svoje slepice, takže jen čtu denní tisk.... ;o)))

                                    NVenca888 - Profil | Út 6.3.2012 22:24:01

                                    Bláža >> mně to nějak moc nezajímá, poněvadž kupuju vejce z volnejch chovů...takže cena umělejch vajec z Lidlu jde mimo mně... :-)

                                      NVenca888 - Profil | Út 6.3.2012 22:22:31

                                      elhierro >> já žádnou nesnášenlivostí vůči pražákum netrpim a určitě nemám nervy z jakýkoliv diskuze na netu... na to jsem dost starej. Ale tvrzení, že na západě nerozeznaj bílek od žloutku a u nás je tomu ve velkochovech naopak, je směšný a nutně musí vycházet z toho, že jsi ještě nejedl VEJCE. Znovu opakuju - kup si vejce od slepice, která běhá po dvorku, a pak mluv o jejich kvalitě. Můžu tě ubezpečit, že to neni o slepici z Čech, Polska, Francie, Německa či Itálie, ale o tom, jak ta slepice žije.

                                        Njaryn82 - Profil | Út 6.3.2012 22:18:27

                                        Užívání povrchových vod k plavbě-vodní zákon

                                        (1) K užívání povrchových vod k plavbě a k odběru vody potřebné k
                                        provozu plavidel není třeba povolení vodoprávního úřadu.

                                        (2) Provozovatelé plavidel jsou povinni vybavit je potřebným zařízením
                                        k akumulaci odpadních vod a řádně je provozovat, pokud při jejich
                                        užívání nebo provozu mohou odpadní vody vznikat, a jsou povinni
                                        zabránit únikům odpadních vod a závadných látek z plavidel do vod
                                        povrchových.

                                        (3) Provozovatelé přístavů a speciálních lodí ^6) určených k dopravě
                                        pohonných hmot a odpadů z plavidel (dále jen "obslužní loď") jsou
                                        povinni zabezpečovat zásobování plavidel pohonnými a provozními hmotami
                                        a odstraňování odpadních vod nebo závadných látek z plavidel v
                                        přístavech nebo pomocí obslužních lodí tak, aby při tom nedocházelo ke
                                        znečišťování povrchových nebo podzemních vod.

                                        (4) Přečerpávání odpadních vod nebo závadných látek z plavidel a
                                        zásobování plavidel pohonnými nebo provozními hmotami mimo přístavy je
                                        zakázáno, pokud jejich objem je v jednotlivých případech větší než 50
                                        litrů nebo pokud tyto činnosti nezabezpečuje obslužní loď.

                                        (5) Na povrchových vodách v ochranných pásmech vodních zdrojů I. stupně
                                        a na nádržích určených povolením nebo rozhodnutím vodoprávního úřadu
                                        podle § 8 odst. 1 písm. a) bodu 4 nebo podle předchozích předpisů pro
                                        chov ryb je plavba plavidel se spalovacími motory zakázána. Nejde-li o
                                        dopravně významné vodní cesty,^7) je tato plavba zakázána na vodních
                                        nádržích a vodních tocích, které stanoví Ministerstvo dopravy a spojů v
                                        dohodě s Ministerstvem životního prostředí ve spolupráci s
                                        Ministerstvem zemědělství vyhláškou. Povrchové vody lze užívat k plavbě
                                        jen tak, aby při tom nedošlo k ohrožení zájmů rekreace, jakosti vod a
                                        vodních ekosystémů, bezpečnosti osob a vodních děl; rozsah a podmínky
                                        užívání povrchových vod k plavbě stanoví Ministerstvo dopravy a spojů v
                                        dohodě s Ministerstvem životního prostředí ve spolupráci s
                                        Ministerstvem zemědělství vyhláškou.

                                        (6) Zákaz plavby podle odstavce 5 se nevztahuje na plavidla Státní
                                        plavební správy, Hasičského záchranného sboru České republiky,
                                        ozbrojených sil České republiky, Policie České republiky, obecní
                                        policie, celní správy České republiky a správců vodních toků, pokud
                                        jsou použita ke služebním účelům, dále na plavidla použitá v
                                        souvislosti s výstavbou, údržbou nebo provozem vodních děl nebo jiných
                                        staveb na vodních tocích nebo na pozemcích při nich, plavidla osob
                                        vykonávajících povinnosti podle tohoto zákona nebo plavidla použitá k
                                        nutnému zajištění zdravotní služby nebo při ochraně před povodněmi.
                                        Zákaz plavby podle odstavce 5 se, s výjimkou ochranných pásem vodních
                                        zdrojů I. stupně, nevztahuje na plavidla osob, které mají platné
                                        povolení k nakládání s vodami podle § 8 odst. 1 písm. a) bodu 4 nebo
                                        podle předchozích předpisů, a to při obhospodařování nádrží určených
                                        takovým rozhodnutím pro chov ryb.

                                        (7) O výjimkách ze zákazu a omezení podle odstavce 5 rozhoduje v
                                        jednotlivých případech vodoprávní úřad po projednání se Státní plavební
                                        správou.

                                        (8) Kontrolu dodržování zákazu plavby plavidel se spalovacími motory na
                                        povrchových vodách podle odstavce 5, jakož i kontrolu užívání
                                        povrchových vod k plavbě s ohledem na stanovený rozsah a podmínky
                                        jejich užívání vykonává Policie České republiky a Státní plavební
                                        správa.