10 much ?

Kdybyste měli mít jen 10 mušek, jaké by to byly?

Tato otázka budiž majákem v temnotě pro líné vazače nebo majitele malinkatých krabiček nebo maximinimalisty.

(megalomani mohou i 15)
Autor diskuse: pepa-č - Profil , 19.2.2012 muškaření - nástrahy, návnady

10 much ?

A) to by mi nestačilo ani na tři náhozy5%

B) to bych byl většinu času u vody bezradný4%

C) při troše skromnosti bych si i s tím v klidu chytal47%

D) je ideální množství18%

E) ani jich tolik nepotřebuju14%

F) tolik much jsem v životě neviděl pohromadě13%

Od 19.2.2012 hlasovalo 136 čtenářů.

NG.Moolis - Profil | Po 20.2.2012 13:19:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jak ti napsal RwC, je to ukrutně tajný. Nemůžu to celý vyžvanit, už by mě nikdy neubytoval. Ale je to gold z Golden Olive tuleně, s několika drobnými úpravami. Ovšem tyto drobné úpravy dělají tuto mušku neodolatelnou pro pstruha, lipana a bílou rybu.
Usual je asi klasika, najdeš to na vyhledávačích. Rozenec z pacičky polárního zajíce.

    Nthym - Profil | Po 20.2.2012 13:18:18

    TOKR >> já jsem takhle dostal pod lopatku džugasem s 5,5mm tungstenem. Napřímo, přes tričko... zatmělo se mi a šel jsem regulérně do kolen :) Koupit to mezi oči, tak mě snad vezou :)

      NTOKR - Profil | Po 20.2.2012 13:11:34

      Butchi >> ty se směješ, ale já si s 4 g jigovkou skoro vyrazil oko, chytal jsem kandáty a uvízlo to tak jsem to samozřejmě napružil, ono se to vymrštilo, praštilo to do mostní konstrukce a od ní mě přímo pod oko ... měl jsem to tam rozseklý a modrý, a lehce mi bylo blbě zřejmě otřes :D

        NButchi - Profil | Po 20.2.2012 13:07:45

        Luigi_Lasagne old >>
        "hrozivě zatížený -10"
        Mám si vzít helmu pro případ, že bys mě tím trefil?

        :-))))))

          NLuigi_Lasagne old - Profil | Po 20.2.2012 13:06:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          1.PTN +zlatý tungsten -14
          2.PTN černý +stříbrný tungsten-14
          3.PTN klasický-14
          4.Bobeš olivo-červeno-černý, hrozivě zatížený -10
          5.Pupa krémová -12
          6.CDC chrostík-12
          7.CDC /srsťový chrostík s tipem -12
          8.Rezavá CDC jepice -14
          9.Světle olivová CDC jepice-16
          10.IBD CDC-18.

            NTOKR - Profil | Po 20.2.2012 13:05:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            pepa-č >> není :-)
            Nejsem teď doma, abych ti to vyfotil ale je to zhruba takhle ( dám ti sem odkazy co jsem vygooglil ... ale třeba ten prokurátor to je pěkně hnusně navázaný)
            1. prokurátor - palmer - červený tip, hnědé palmer nožičky z kohouta, páv tělo, které je kroužkované zlatou lametkou http://www.google.cz/imgres?q=prokur%C3%A1tor+mu%C5​%A1ka&hl=cs&sa=X&rlz=1C1AVSA_enCZ456CZ456&biw=1140&​bih=705&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=RSYuInwWwVLXQM:&i​mgrefurl=http://www.mrk.cz/diskuse.php%3Fid%3D64467​0%26page%3D1&docid=QzQTV8NAPqysjM&imgurl=http://www​.mrk.cz/Data/Pics/2011/627699_51f3f.jpg&w=625&h=530​&ei=rzRCT_C0A7LZ4QTajpG1CA&zoom=1&iact=hc&vpx=616&v​py=143&dur=99&hovh=207&hovw=244&tx=167&ty=131&sig=1​12772748258169494342&page=4&tbnh=155&tbnw=236&start​=53&ndsp=17&ved=0CPQCEK0DMEQ

            2. IBD - iron blue dun neboli ocelová jepka - červený típek z nitě, volavka na tělo a já ji vážu jako parašut ...
            http://fliesfactory.com/eshop/suche-umele-musky/jep​ice/ocelova-jepice-cdc-plus.html?lc=cs-CZK

            5. smrťák - "můj" výmysl - hnědý štěty kohout, rezavá nit tělo, které překryje průhledná lesklá fólie, fialový spectra dabing jako hlavohruď

            8.Amonytka - Ammonite nymph - http://www.virtual-nymph.com/d/ammonite.pdf

            10. OTČO - taky "můj" výmysl - OTČO - oranžové tělo černýy ocas , spectra oranžový dabing na tělo, černý zonker ocas

              NChose - originál - Profil | Po 20.2.2012 12:55:22

              welbin >> Na Labské také zažívám pravidelně ten velmi selektivní sběr, žerou jen Labskou jepici, protože jsem zjistil, že je zbytečný jim cpát něco jinýho :-)

                Npepa-č - Profil | Po 20.2.2012 12:53:36

                TOKR >> co je prosím 1,2,5,8,10? pokud to není děsně tajný?

                  Npepa-č - Profil | Po 20.2.2012 12:51:30

                  G.Moolis >> co je prosím bohušovka a usual, pokud to není děsně tajný?

                    Njehla - Profil | Po 20.2.2012 12:40:09

                    Ulcek >> jo, pred chvili mi to taky docvaklo..ty se v patek ukážeš? Abych věděl, nač se připravit..:-))

                      Njehla - Profil | Po 20.2.2012 12:32:25

                      mildas - Quinn >> aha, ted mi teprve došlo, kde jsou napíchaný, jehla je debil...tak pravil Mildas, dnes již jen bývalá muškařská legenda, jež se nechala strhnout voláním peněz a k aquaparku v ledči přidává i putyku pro VIP...škoda, že tam mě nepustěj....protože se znám, dlouho bych se neudržel a zase nějakou krávovinu vymyslel...holt budu mít Ledeč zakázanou...ale vzpomínky mi zůstanou...míval jsem vás, rád, Hanzlík..:-)))))

                        NTOKR - Profil | Po 20.2.2012 12:30:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        1.Prokurátor #16
                        2.IBD #18
                        3.Chrostík z tuleně, oranžový tip #10
                        4.Olivka #18

                        5.Jig smrťák #12
                        6.Bobeš (správně zatížený) halfgold #12
                        7.Jig oranžák #12
                        8.Amonytka #12
                        9.Pajovka - tak trochu jiný redtag - GH - #12

                        10.OTČO streamer

                          Njehla - Profil | Po 20.2.2012 12:28:58

                          G.Moolis >> neomezuj se na osm podle mě, zadáno bylo deset, já jsem jen línej lempl...:-)))

                            NG.Moolis - Profil | Po 20.2.2012 12:26:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            1. Bohoušovka
                            2. olivka
                            3. CDC chrostík v několika úpravách a velikostech.
                            3. Golhead nymfa ze zaječí srsti. Ta i bez zlatý hlavy.
                            4. Usual
                            5. Patentka
                            6. Kočího muška mokrá
                            7. Březnovka mokrá
                            8. Vráňa na strímrování
                            Jedno v jakém pořadí, tyhle mi přišly asi nejlepší na tekoucí vodu.

                              Njehla - Profil | Po 20.2.2012 12:21:50

                              mildas - Quinn >> pardon, jako začátečník jsem nepochopiel hned Mistrovu kompozici...já taky fotím rád kraviny, ale málokdy na zádech vleže v putycee...ačkoli...:-)))

                              Hádej, kdo byl na starý kolena dokopán vázat? :-)

                              Zminimalizováno na osm kousků, to je výběr na nejmenovanej rybník ve Špindlu, k tomu patří i jiné, ale kdo by se s tím fotil...a eště byste se mi smáli....:-((((

                                Niwanhoe - Profil | Po 20.2.2012 12:20:52

                                mildas - Quinn >> máš pěknou krabku, ale není moc velká ? .-)

                                  Nthym - Profil | Po 20.2.2012 12:17:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  jehla >> kromě ředitele jsem ještě i programátor, grafik, sekretářka, uklízečka, přemlouvač tiskárny, svůj vlastní osobní řidič, vazač much, barvič mrtvých zvířat a brigádník na vychystávání objednávek. S kalkulačkou ale umí moje drahá, takže účetní nejsem ;)

                                  mouchy.
                                  1. CDC olivka, tělo z jemnýho syntet. dubbingu
                                  2. CDC chrostík s tělíčkem olivová/béžová
                                  3. zelená tungsten hydropsycha s perleť hřbítkem
                                  4. hnědá tungsten hydropsycha
                                  5. tungsten nymfa z krocana
                                  záloha: výrovka s holog. tipem, světlýma nožkama z měkkýho kohouta (použitelná jako mokrá/přitopená/suchá)

                                  vše ve třech velikostech, jsem megaloman :)

                                    NZN - Profil | Po 20.2.2012 12:14:23

                                    mildas - Quinn >>
                                    :-)))

                                      Nmildas - Quinn - Profil | Po 20.2.2012 12:11:51

                                      jehla >> Co je na fotce spatne ?