10 much ?

Kdybyste měli mít jen 10 mušek, jaké by to byly?

Tato otázka budiž majákem v temnotě pro líné vazače nebo majitele malinkatých krabiček nebo maximinimalisty.

(megalomani mohou i 15)
Autor diskuse: pepa-č - Profil , 19.2.2012 muškaření - nástrahy, návnady

10 much ?

A) to by mi nestačilo ani na tři náhozy5%

B) to bych byl většinu času u vody bezradný4%

C) při troše skromnosti bych si i s tím v klidu chytal47%

D) je ideální množství18%

E) ani jich tolik nepotřebuju14%

F) tolik much jsem v životě neviděl pohromadě13%

Od 19.2.2012 hlasovalo 136 čtenářů.

Npepa-č - Profil | Po 20.2.2012 8:40:34

Mates PB >> jsem věděl, že hrozba nepoděkování tě přivede k rozumu! :)

    NMates PB - Profil | Po 20.2.2012 8:39:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    pepa-č >> Jsou to nymfy, s tungstenem, co jiného doplnit? Já suchou nechytám. Materiály jsou bažant - obyč i zlaťák, kačer,koroptev, zajíc,spectra dubing, výr, prasečí podsada, kohoutek a slepička z českého dvorku a trafodrátek měděný. Vše na jigových háčcích č.12-14-16. Dohledatelné názvosloví to asi nemá, bo některé jsou mé vzory a některé kamarádů a dokonce jeden je i mé přítelkyně.

      Nvanuz - Profil | Po 20.2.2012 8:38:14

      Butchi >> no ved o to ide, ja som ryby zbierat nevidel ani nepamatam. rybou nemyslim nasadene 15cm hocico

        NButchi - Profil | Po 20.2.2012 8:35:16

        vanuz >>
        Nevím, nemůžu soudit, protože chytám jen na specifických revírech, kde ryby sbírají 3x za rok.
        Na podzim se dřív dali chytat lipani, ale ti už tam nejsou. Potočáci jen malí, na chrosťu nebo Red Taga.

        Doborovolně se přiznávám, že suchou neovládám tak, jak bych chtěl, takže to bude na 99 procent rukama.

          Nvanuz - Profil | Po 20.2.2012 8:31:02

          Butchi >> nie, len ma to zaujima, ja som zacinal mucharit so suchou, vtedy sme tu este mali nejake ryby, ale teraz? preto som prekvapeny

            Npepa-č - Profil | Po 20.2.2012 8:30:57

            Mates PB >> co to má být? doplň převodní tabulku do oficiálního a dohledatelného názvosloví. (jinak nebude poděkování! a to nerozdejcháš, všichni mají a ty bys neměl, tak bacha)

              NButchi - Profil | Po 20.2.2012 8:29:17

              vanuz >>
              Takže se nám to opět zvrhne na hádku mezi Bratrstvem svatého tungstenu a ortodoxními :-)))

                Nvanuz - Profil | Po 20.2.2012 8:27:34

                viaceri davate suche muchy...to aj realne susite? je to vobec este mozne?

                  NMates PB - Profil | Po 20.2.2012 8:22:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  1.Růžosmrt
                  2.Černosmrt
                  3.PTN
                  4.Béžosmrt
                  5.Caddis case
                  6.Zbojník č.1
                  7.Zbojník č.2
                  8.Hare nymph
                  9.Jahůdka
                  10.Red tag a jeho variace
                  + asi 3-5 testovacích vzorů každou sezonu.

                  Pořadí výše uvedených typů nikterak neurčuje jejich úspěšnost, na každé vodě to funguje jinak.

                    Njehla - Profil | Po 20.2.2012 7:46:14

                    sliver - samolibý vůl >> první číslo oprášeno a vloženo do skeneru...to jsem čieperka, co? Musím přibrzdit, ještě bych dostal pochvalu od zaměstnavatele...:-))))

                      Nu.x.a. - Profil | Po 20.2.2012 7:41:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      1. zelenej bobš
                      2. univerzální zrzavá
                      3. šedivka
                      4. nahnědlé brčko s cdc
                      5. skořicovka
                      6. tmavě hnědá ludra
                      7. taková tmavší z tuleně
                      8. suchej chrostík
                      9. goldhead
                      10.pike streamer

                        NButchi - Profil | Po 20.2.2012 7:35:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Bažantí ocas.
                        Černá nymfa se stříbrnou hlavou.
                        Zlatohlavé zaječí ouško.
                        Hydropsycha olivová.
                        Černošedý nesmysl se zlatou hlavou.

                        Krémová pupa.
                        Olivová pupa.

                        Březnovka.
                        Hardyovka.

                        CDC chrostík neslušné až obscénní velikosti.

                          Njehla - Profil | Po 20.2.2012 7:27:51

                          sliver - samolibý vůl >> pošlu ti to s omluvou aspoň naskenovaný, netušil jsem, třeba to ropil pošťák....jdu to vygrabat, fakt se stydím, omluva....pokud nemáš v kartě e-mail, pošli mi ho do SZ....za chvíli to tam máš...teda, pokud to hned najdu...:-((((

                            NCarpHouser - Profil | Po 20.2.2012 6:49:37

                            Blešivec ...

                              Nsliver - samolibý vůl - Profil | Po 20.2.2012 0:56:21

                              jehla >> ty mně poučovat nebudeš. Já jsem ti ( a ne sám ) poslal před asi dvaceti lety příspěvek na První muškařský časopis a do dneška jsem nedostal ani jedno číslo. Ani tu stovku nazpátek.

                                Njehla - Profil | Po 20.2.2012 0:50:56

                                sliver - samolibý vůl >> a nebo tak...ale tady jsi ještě v pořád špatně, tady jsi v muškařině, kapišto?! :-(

                                  Nsliver - samolibý vůl - Profil | Po 20.2.2012 0:24:03

                                  10 much ? Pche,stačí jedna úplně jedno jaká. Ale když ti nevadí tučné maso a napíchneš kousek bílého molitanu na tu muchu a máš dost velký košík, nepoznáš konkurenci.

                                    Njehla - Profil | Po 20.2.2012 0:09:11

                                    Chose - originál >> jo, musí, já tohle nevážu a jinou mušku mám v tom svým bordelu jen jednu, památeční Oldovku...třeba je to starší model, mě neukecáš...protihrot jdem zaregistroval až teď, to je i Photoshopem řešitelný...:-)) jakej protihrot?

                                      NChose - originál - Profil | Po 20.2.2012 0:01:22

                                      jehla >> u té spodní mě trochu mate náznak protihrotu, vážu jen na BL. Vrchní moje není určitě.

                                        Njehla - Profil | Ne 19.2.2012 23:52:28

                                        Chose - originál >> tu jsi mi dal ..vlastnoručně...pár hodin po improvizací....a před tou druhou fotkou...:-(
                                        letos jsem na Labskou připraven, bout jen v nouzi....viz foto 3..ale jak to dotáhneme k Pavlíkovi, to netuším...:-(((