10 much ?

Kdybyste měli mít jen 10 mušek, jaké by to byly?

Tato otázka budiž majákem v temnotě pro líné vazače nebo majitele malinkatých krabiček nebo maximinimalisty.

(megalomani mohou i 15)
Autor diskuse: pepa-č - Profil , 19.2.2012 muškaření - nástrahy, návnady

10 much ?

A) to by mi nestačilo ani na tři náhozy5%

B) to bych byl většinu času u vody bezradný4%

C) při troše skromnosti bych si i s tím v klidu chytal47%

D) je ideální množství18%

E) ani jich tolik nepotřebuju14%

F) tolik much jsem v životě neviděl pohromadě13%

Od 19.2.2012 hlasovalo 136 čtenářů.

Npepa-č - Profil | Po 20.2.2012 20:15:00

Moja >> Pheasant Tail Nymph (PTN)

    NMoja - Profil | Po 20.2.2012 20:11:48

    pepa-č >> Trefa. :-)

      NMoja - Profil | Po 20.2.2012 20:07:48

      Díky, vázal jsem to já. :-)

        NMates PB - Profil | Po 20.2.2012 20:02:29

        Když čtu tady ten Goldenhead, tak nesmíme zapomenout na Orangekopfa.:-))

          NDave ZR-7 - Profil | Po 20.2.2012 19:46:26

          Moja >> krásnej kousek! Takhle šikovný bych chtěl taky někdy být!

            NDave ZR-7 - Profil | Po 20.2.2012 19:44:56

            no u mě asi A a jinak bych vzal ty svoje "výtory" páč se teprve snažím něco "umotat" a ryby ještě něco podobnýho neviděli a to by byla moje výhoda :-) .

              Nnymfa - Profil | Po 20.2.2012 19:43:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Já bych si s 10-ti muškami plně vystačil. Tady je můj top 10. Goldenhead v přírodní barvě vel.10-14, černo, hnědo, zelený bobeš 10-12, suchá jepice s šedivoolivovým tělíčkem 12-18, suchá jepice s tělíčkem z odraného páva 14-20, suchý chrostík z cdc 10-14, red tag 8-16, vojáček 12-16 a nějaký muddler.
              Tohle jsou mušky, bez kterých k vodě nejdu. :)


                Njehla - Profil | Po 20.2.2012 19:36:03

                Moja >> pěkná, škoda urvat..:-))) Tvoje vlastnoruční? aha, druhej..:-((((

                  Npepa-č - Profil | Po 20.2.2012 18:57:48

                  Moja >> PTN ? Prisne tajne nereknu?

                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 20.2.2012 18:09:23

                    Moja >> to jsi vázal ty? Moc pěkné.

                      NMoja - Profil | Po 20.2.2012 18:06:53

                      Odpověď za c) to vystihuje nejlépe. :-) I když mám v krabičkách tak 65 vzorů, chytám většinou maximálně na 15.

                      1) PTN, růžový tungsten, záhlaví-spectra dubbing.
                      2) PTN, zlatý tungsten, záhlaví-spectra dubbing.
                      3) PTN, zlatý tungsten, záhlaví-zajíc.
                      4) Olivový bobeš.
                      5) Olivovo-černá hydropsyche.
                      6) Chrostík ze spectra dubbingu
                      7) Chrostík, ala Red tag.
                      8) Šedivá jepice.
                      9) Růžová jepice.
                      10) Olivka.

                        Njehla - Profil | Po 20.2.2012 17:41:23

                        Firetiger >> vážeš na šestadvacítky a osmadvacítky? Beru to jako výzvu a jdu do toho, chceš jich pár, když je beru?...to je pro puristu tvého typu výzva, ne?

                          NG.Moolis - Profil | Po 20.2.2012 16:40:50

                          Firetiger >> Apricot je meruňka ne? Tak to je velmi fajnové pití. Nebál bych se ani dnes.

                            NFiretiger - Profil | Po 20.2.2012 16:25:55

                            G.Moolis >> apricot je ještě likér, s tím jsi se mohl potkat v časech mladické nerozvážnosti :)

                              NFiretiger - Profil | Po 20.2.2012 16:22:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              S postupující sezónou bych tu desítku viděl takto:

                              1) Než odteče sněhovka: #10 Tungsten střední ráže, řekněme 3,5 mm Uhorčík
                              2) Když se vody ustálí: suchá jepička #14-16 neurčité tělíčkové barvy
                              3) Když se líhnou májovky: žlutavý vrtulník #8-10
                              4 - 5) Když se líhnou chrostíci: zelenkavá pupa pod hladinou, CDC kartáč na hladině
                              6 - 7) Když v parném létě nemá cenu chytat na řece: temně černá ludra, signálně oranžová ludra
                              8 - 9) Když začnou brát lipani z hladiny: #18 olivové brčko, #18 výrovka
                              10) Když lipani přestanou brát z hladiny: #8 peeping caddis vysoké ráže, řekněme 4,5 mm

                                Nwelbin - Profil | Po 20.2.2012 15:30:16

                                G.Moolis >> Je velmi reálné,že se pletu, z entomologie jsem dělal jen některé motýly.

                                  Njehla - Profil | Po 20.2.2012 15:25:29

                                  Knapík >> mlád a vesel moc není, ale bude se tam motat někdy na přelomu května až června, až to bude vypadat, že by mohlo něco i sebrat...dám vědět...asi ve všední den a přes noc...ješ tak nemuset řídit a je plán dokonalej...:-)))

                                    NG.Moolis - Profil | Po 20.2.2012 15:02:14

                                    welbin >> nevím kde jsou dvě, ale Cloeon simile je relativně vzácný druh větších vodních ploch. Moc jsem jich ještě neviděl. Cloeon dipterum je šmejd, co žije v každý louži. Osobně bych si je dovolil rozlišit maximálně pod binoklem. Jsou si velmi podobné. Apricot znám akorát pudla. Nerozlišuješ těma barvama spíš samce a samici?

                                      Nwelbin - Profil | Po 20.2.2012 14:53:52

                                      s 10 mouchmai bych se opakovat,přidávám ještě Goddarda -rezavý,černý,šedý a čmeláčka - CDC.

                                        Nwelbin - Profil | Po 20.2.2012 14:52:37

                                        G.Moolis >> sorry diptera - ta rezavá,či apricot