Jaké kaprovky ?

Ahoj kolegové rybáři, potřeboval bych poradit od zkušenějších, jaké pořídit spolehlivé kaprové pruty. Měli by být hlavně třídílné, 360cm, možná i 390, ale chytám i v méně přístupných místech, takže možná spíše ty 360cm. 2,75lb - raději měkčí. Pro zážitek ze zdolávání i menších ryb, ale i větších. Měl by být pro přesné krátké i delší hody, ale ne na moc velké vzdálenosti, ale v případě potřeby by to měl umět švihnout i daleko:).. A samozřejmě by měli mít i hezký a zajímavý design.. Neměl bych se s ním bát nahodit pořádné olovo i s PVA sáčkem.. Cenu si představuji tak okolo 3000Kč/kus.. Ale čím méně a čím lepší kvalita, tím lépe:D
Děkuji moc za rady:-)
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 14.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

NLuky61 - Profil | Út 14.2.2012 13:02:06

P.R.E.D.A.T.O.R >> Asi jsem ty požadavky přehnal:D Nebo spíš blbě napsal. Myslel jsem, ať to vydrží jednou za rok větší olovo. Normálně mám třeba 40-50 olova..

    NKoly.P - Profil | Út 14.2.2012 13:01:59

    T.Karel >> To vypadá vcelku slušně....skoro jako Greys Prodigy.

      Nploticee - Profil | Út 14.2.2012 13:01:07

      Koly.P >> Asi máš namysli odhoz, Co? to je šetřim, to je pravda ale zdolávačka jde vždy na maximum:)

        NRumpeľ - Profil | Út 14.2.2012 12:56:50

        tak si kup feeder H-100g...je jemny,uzijes si zdolavanie hodis aj 80-100m.a mas to:D..mam obyc.feeder za 800kc a 40g krmitko s krmivom leti ako raketa

          NKoly.P - Profil | Út 14.2.2012 12:56:16

          ploticee >> No musel jsem tě trochu podpořit. Ale už jsem tam nenapsal, jak jsi na ně opatrnej...:) :) ...ale zase jsou v zápřahu 100 dní v roce. To můžu jen závidět.

            NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Út 14.2.2012 12:54:47

            Luky61 - >> Tak pořádný olovo na 2,75 ještě s PVA to bych radši ani nezkoušel,,ale taky co myslíš tím "pořádný olovo) :-)...to radši 3 lbs

              Nploticee - Profil | Út 14.2.2012 12:53:05

              Koly.P >> Dík:)

                NKoly.P - Profil | Út 14.2.2012 12:52:18

                Luky61 >> Taky jsem měl 3 roky trojdíly a teď mám dvoudíly a do trojdílných bych už nešel...asi věc názoru.

                  NBobertik - Profil | Út 14.2.2012 12:51:57

                  požadavek jako z pohádky BYLO NEBYLO.

                    NHalen - Profil | Út 14.2.2012 12:51:08

                    Takový prut neexistuje. Rozhodně ne v cenové relaci, kterou jsi naznačil. Prostě jsi dal k sobe protichůdné vlastnosti - měkký, jemný, zdolávací VS odhoz daleko, odhoz těžkých olov, odhoz PVA. To prostě nejde zajistit v jednom prutu.

                      NKoly.P - Profil | Út 14.2.2012 12:50:09

                      Luky61 >> No ideální je rybářský prut z jednoho kusu, takže asi proto doporučuji 2-díly. Tři díly - máš dvě spojky...takže větší šance, že se ti něco zanese...udržba spojek. Navíc je větší šance že se prostě stane něco neočekávaného. A ta skladnost...to je prostě jen komerce. 1,3 metru se holt v křoví nosí lépe než 1,8m. Ty JRC Liberatory jak psal ploticee můžu potvrdit...opravdu je má 5 let.

                        Nploticee - Profil | Út 14.2.2012 12:35:00

                        Mohu doporučit tyto:
                        http://www.saccon.cz/kapr/eshop/9-1-Pruty/43-2-kapr​ove-delicky/5/455-JRC-Liberator-12ft-3lb-1-1-ZDARMA​
                        Již je má 5tým rokem myslim a pohoda, šlapou dobře. Nyní je nabízej za hubičku a ještě ti zbydou 3.000,- třeba na lehátko:)

                        EDIT: ta fotka zkresluje, u sedla nejsou zlatý ale stříbrný!

                          NLuky61 - Profil | Út 14.2.2012 12:29:03

                          Koly.P >> Jasně, jen chci zjistit, co všechno vůbec existuje a podle rad si je pak vyzkoušet.. Ten PVA sáček jsem myslel spíš jen občas a ne moc daleko, takže tomu bych to vůbec nepodřizoval.. A z jakého důvodu bys nebral trojdílné? Měl jsem trojdílné a byl jsem spokojený, ani od ostatních jsem na ně neslyšel žádné stížnosti..

                            NKoly.P - Profil | Út 14.2.2012 12:23:24

                            Opustil bych myšlenku na 3-dílné... Jedině, že bys to vozil na kole.
                            Jinak asi bych doporučil buď 360 a 2,75lbs nebo 390 a 3lbs. Pro ten PVA sáček asi spíš 3,5lbs.

                            Moje zkušenost je taková, že s PVA se dá házet, ale musíš trochu myslet na velikost PVA sáčku.
                            Jinak když se zvolíš dobrou (vyladěnou) kombinaci prutu a navijáku nemusíš se bát nahodit i s těžším olovem nad 130g. Jinak určitě se vyplatí vybrat prun v kamenný prodejně a ne na netu. Osahat, prohlédnout očka, sedlo, ... Jinak ze značek by sis asi vybral zde : Chub, JRC...ale je to jen mů tip.

                              Nviceroy - Profil | Út 14.2.2012 12:16:22

                              Slavíček >> ja taaak , :))))

                                NSlavíček - Profil | Út 14.2.2012 12:15:34

                                viceroy >> Taky mám raději 3.9 m ale shimano nedělá tuhle délku ve 2.75 lb a 3 lb jsou polena .

                                  NLuky61 - Profil | Út 14.2.2012 12:08:51

                                  Pája35 >> Vzhledově se mi taky strašně líbí.. Pošli odkaz:)

                                    NPája35 - Profil | Út 14.2.2012 12:07:50

                                    Luky61 >> Ted jsem koukal na ty co má Špek. jsou nádherný a maj je za 3000 1+1