Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

LSD - Profil | Po 20.2.2012 18:48:03

kapr97 >>
zkoušeli jsme různé úhly a i vzdálenost od vody. Jó na Doupově před třiceti lety se ještě střílelo a i technikou jezdilo
:-)))

    kapr97 - Profil | Po 20.2.2012 18:45:39

    LSD >> záleží z jakého úhlu... a ještě tam máš kulku a v brokovnici jen broky

      LSD - Profil | Po 20.2.2012 18:43:43

      jelen10 >>
      několikrát jsme stříleli ze samopalu vz. 58 do vody a nikdy se nic neodrazilo

        PYTLAKS - Profil | Po 20.2.2012 18:40:09

        jelen10 >> no zkusil si střelit vzduchovkou do kaluže?brok ani diabolek se od vody neodrazí a od brokovnice nevím stou jsem do vody střílet nezkoušel,kulovnici pod jistým úhlem beru,že by se mohla kula odrazit,ale u broku pochybuji není tam plocha a ani ráže a pokud se brok odrazí tak si myslím,že na dvacet metrů je neškodný pokud ti nevletí do oka,ale to tě dřív zraní kamínek při jízdě na kole

          Výr - Profil | Po 20.2.2012 16:57:50

          jelen10 >> tento problém je vždy pri poľovačke

            jelen10 - Profil | Po 20.2.2012 16:48:05

            Výr >> Jasné, to je rozum, jde jen o to, že možná na 300-400m není vždycky dohled – vegetace na břehu a tak. Když jsem kdysi střílel ze vzduchovky, taky bylo náročné při tréninku venku najít flek, kde mám za terčem dobrej výhled na cca 200m co ta flinta teoreticky nesla.

              Výr - Profil | Po 20.2.2012 16:35:47

              jelen10 >> no ja to vidím takto....v smere ktorom vystrelím brokovnicou by do vzdialenosti 300-400m (podľa veľkosti použitých brokov) nemal byť nikto bez ohľadu na to či strieľam na vodu alebo nie....ak strieľam na vodu broky sa odrazia ale nemôžu nijako doletieť ďalej ako spomenutých 300-400m ......

                jelen10 - Profil | Po 20.2.2012 16:22:14

                Výr >> Nejsem poľovník, ale kdysi mi otec, když mě brával na kachny pravil, že na vodu se nesmí střílet hlavně kvůli bezpečnosti. Ono když člověk vidí dostřelování kačen na vodě, tak to dává smysl. Při malém úhlu mezi hlavní a hladinou udělají broky na hladině, při střelbě na 30-40 m vzdálený cíl, celkem dlouhou lajnu a sem tam nějakej se může odrazit snadno. Táta mi vyprávěl o případu, kdy takhle dostal chlap na loďce brok přímo do slzného váčku oka, kde uváznul, páč na velikou vzdálenost a po odrazu už neměl sílu.

                  vanuz - Profil | Po 20.2.2012 15:43:43

                  Výr >> v pohode, on vie urcite aj po vode chodit, nejaka gulka nem problem

                    Výr - Profil | Po 20.2.2012 15:36:57

                    vaga >> neviem o tom že by to bolo kvôli odrazu....na vodné vtáky sediace na vode sa nestrieľa lebo je to nepoľovnícke (niečo ako chytanie rýb v nerese).

                      vaga - Profil | Po 20.2.2012 13:26:27

                      Výr >> a nie je dokonca zakazane strielat na vode? myslim ze to bolo kvoli odrazu projektilov od hladiny..

                        Výr - Profil | Ne 19.2.2012 22:42:36

                          Royal Wulff - Profil | So 18.2.2012 13:36:24

                          Výr >> Máš dobré, rýchle pohyby.
                          Milan Kňažko copyright.

                            placew - Profil | So 18.2.2012 13:10:40

                            Výr >> ten chlapik je inak dobry, ale aj tak sa mi najviac videl ten "ninja bird" na konci :)

                              Výr - Profil | Pá 17.2.2012 22:59:58

                                placew - Profil | Pá 17.2.2012 21:05:10

                                Výr >> toho by som sa bal nasrat :)

                                  Výr - Profil | Pá 17.2.2012 21:00:51

                                  Petr.OVA >> ide všetko....niekomu lepšie... niekomu horšie :-)....ja len že aby si od toho niekto bohvie čo nesľuboval. :-)

                                  Je niekde pekné video ako chlapík strieľa holuby vzduchovkou na 50m a tak.....jedného dokonca strelí v letku.....a celé to natáča vysokorýchlostnou kamerou.....vidieť ako letí brok :-)

                                    placew - Profil | Pá 17.2.2012 20:55:52

                                    Petr.OVA >> nevravim, ze netrafis. Ale cielene, to je ako s UL na metroveho zubaca. Ide to, len ta uspesnost.

                                      placew - Profil | Pá 17.2.2012 20:52:15

                                      Výr >> ano, ma to, vola sa to Lapua Ballistics. A da sa to tam pekne naklikat. No v zavislosti od nastrilania zbrane, elevacie, smere a sile vetra, teplote sa to meni od 1 kliku (10mm na 100m) po 15. A ako vravis, na strelnici mas cas si to prepocitat a trafit. Ak ides do terenu, tak je to nieco ine :)