Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NVýr - Profil | Pá 17.2.2012 20:50:41

Petr.OVA >> treba pritvrdiť cal. a nebrať ohľad na vietor :-)

    NVýr - Profil | Pá 17.2.2012 20:49:33

    Petr.OVA >> teóriu poznám....myslím že lapua či norma mala pekný soft na výpočty....ale pravda je že v teréne je všetko inak ako na strelnici. Za takým strieľaním už sú hodiny na strelnici....hodiny v teréne.....a samozrejme trochu šťastia.....lebo v teréne sa počíta väčšinou iba prvý výstrel :-)

      Nplacew - Profil | Pá 17.2.2012 20:46:58

      Petr.OVA >> lapua je asi najpresnejsie strelivo na svete. To je vec jedna. Teraz sa tu bavime o strielani nad vodou, kde sa prejavuju vzdusne prudy ovela vyraznejsie ako inde prave vdaka tepelnym rozdielom (zem/voda). Tu nejde o to, ze by sa nedalo skorigovat strielanie. Tu ide o to, ze na 100m nad vodou na letiaceho kormorana s malorazkou, to je skor take sci-fi.
      Korekcia na strelnici je jedna vec, real-life druha. Prave preto to lieta panu bohu do okien.

        Nplacew - Profil | Pá 17.2.2012 20:32:14

        Výr >> teba tam tie cierne huby uz dobre poznaju :D

          Nbowman - Profil | Pá 17.2.2012 20:32:09

          Výr >> Nebo na běžícího bažanta :-)) Na třicet metrů to dokáže i můj 9 letej kluk http://www.youtube.com/watch?v=LcGjunDNcSI

            NVýr - Profil | Pá 17.2.2012 20:27:57

            pepa-č >> http://www.youtube.com/watch?v=YZVyBrRGhHw&context=​C3ff9e6aADOEgsToPDskKoFIQAmqOTWivci1WsGXz2

            Na kačice sa strieľa v letku lebo je nepoľovnícke na ne strieľať na vode....rovnako ako na bažanta na strome či zaľahnutého zajaca.....

              Npepa-č - Profil | Pá 17.2.2012 20:15:37

              Výr >> ja mel za to, ze se to nesmi, ze pry se muze odrazit o hladinu nebo co. Myslel jsem, ze proto se kachny strili jen v lufte.

                Nplacew - Profil | Pá 17.2.2012 20:11:10

                Petr.OVA >> hej, akurat ze pri takej vahe strely ako ma 22LR a pri takej rychlosti aku ma ti staci vanok a uz to lieta panubohu do okien. Cosi mam z malorazky odstrielane, hlavne otvorena strelnica, tak myslim, ze netaram 2na3.

                  NRasto. - Profil | Pá 17.2.2012 19:26:13

                  Výr >> automatika neautomatika...co s nim blbcem ... nech sa potapa na sejseloch

                    Nvoz - Profil | Pá 17.2.2012 19:20:50

                    Má mít bójku

                      NVýr - Profil | Pá 17.2.2012 19:20:18

                      Rasto. >> no ale ten by v tomto počasí mal zamrznutú automatiku tak že by som mu to len uľahčil :-))

                        NRasto. - Profil | Pá 17.2.2012 19:17:52

                        Výr >> no mozes trafit potapaca to je jasne

                          NVýr - Profil | Pá 17.2.2012 19:15:00

                          pepa-č >> prečo ?

                            Npepa-č - Profil | Pá 17.2.2012 19:08:06

                            Výr >> a neni strilet proti vode vodrzku?

                              NVýr - Profil | Pá 17.2.2012 19:06:06

                              PYTLAKS >> keď je kamera na čapici môže to tak vyzerať

                                NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 19:01:26

                                Výr >> to vypadalo jako kdyby jsi střílel od pasu,bacha na psa

                                  Nkapr97 - Profil | Pá 17.2.2012 18:59:18

                                  já mám v lovu jasno...

                                    NVýr - Profil | Pá 17.2.2012 18:51:41

                                    pepa-č >> to bez debaty....myslím že hovoríme o sediacom kormoránovi.....plávajúci je podľa mňa mnohonásobne ťažšie trafiť....letiaci je prakticky nemožné

                                    Ani s brokovnicou to nie je niekedy na prvý pokus :-)

                                    http://www.youtube.com/watch?v=RiyY1yQkV0M&feature=​youtu.be

                                      Npepa-č - Profil | Pá 17.2.2012 18:46:39

                                      Výr >> a nehybny cil...

                                        NVýr - Profil | Pá 17.2.2012 18:39:33

                                        Petr.OVA >> predpokladá to pomerne presný odhad vzdialenosti (najlepšie meraný) žiaden extra vietor