Shimano navi 8000 xsb nebo biomaster 8000 xsa

potřeboval bych poradit s výběrem ze dvou druhů navijáků shimano navi 8000 xsb 1 sss +válečkové ložisko nebo biomaster 8000 xsa 3+1rb ložisko nejde mi o brzdu,ale spíš o zkušenosti s těma navijákama kdo je má a chod po dlouhodobém používání dík za odpovědi
http://www.sportcarp.cz/obchod/navijaky/surfove/shimano-navi-xsb.aspx?itemID=6105&type=2 http://www.sportcarp.cz/obchod/navijaky/s-predni-brzdou/shimano-biomaster-xs-a.aspx?variant=biomaster-xs-a-8000
Autor diskuse: PYTLAKS - Profil , 7.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

A) navi xsb30%

B) biomaster xsa70%

Od 7.2.2012 hlasovalo 83 čtenářů.

NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 20:08:40

takze na zbytkovych civkach mi zbylo 448 metru takze si z 1000metru odpocitam tak mam na civce 8000 teda 552metru coz by odpovidalo

    NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 20:06:44

    a ted kdyz jsem to pocital na tom indxu na fislari tak me vyslo 0,30mm 568m takze to asi tak nejak bude jeste se podivam na zbytek civky mam tam napsany kolik zbylo

      NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 20:05:03

      to NAVI XTA 8000ma kapacitu 0,40mm 320metru

        Nmannnik - Profil | Út 29.1.2013 19:58:43

        nebo tady se dá stahnout jednoduchá tabulka v excelu, ale vycházejí mi teda uplně jiný čísla než Vám páni rybáři;-)
        Edit: http://www.mrk.cz/download.php3?id=37

          NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 19:57:22

          sakra neni to tam

            NSlavíček - Profil | Út 29.1.2013 19:56:50

            Ti Sento >> Hloubku nevím ani kolik to točí vlasce na jedno otočení . Vím třeba že daiwa emblém x má 1.2 m na jedno otočení .

              NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 19:55:23

              ted jsem z toho jelen podivejte se na fislari.cz daval jsem tam kapacitu biomaster 8000 coz je 0,45mm 270metru a kdyz jsem chtel 0,30mm tak me vybehlo 608metru bez srandicek takze tam musim mit vic jak 500metru 0,30mm je to FISLARI.cz je index na spocitani struny v enciklopedii schvalne na to mrknete

                NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 19:48:43

                Slavíček >> hloubka teho navi xta 8000 civky je presne 1, 2cm a ultegra ma jakou hloubku od bubinku po okraj civky nevim ale je vetsi takze vic navine zato navixta musis vic zatocit abys to stejny mnozstvi navinul ja myslim ze delkou navinu jeto plus minus par metru

                  NSlavíček - Profil | Út 29.1.2013 19:41:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  PYTLAKS >> Na 10000 jak jsem psal jsem dal 0.30 500m na 14000 0.40 500m

                    NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 19:39:19

                    na hlavnich civkach mam 0,30mm po 500metrech na 7000 civkach jsme na prodejne narvali 600metru 0,30 mm sufixa triana nebo jak se to jmenuje a na dalsi 7000 jsme narvali v 0,35mm 500metru a to byla struna tiagra xtr delali jsme to na navijecce protoze se me to nechtelo navijet doma ty civky matou velikosti ultegry maj vetsi prumer civek a jsou melci ale tyhle 8000 maj vic jak centak hloubku civky takze to vyyjde tak nejak na stejno plus minus par metru

                      NPYTLAKS - Profil | Út 29.1.2013 19:19:35

                      Slavíček >> na biomastera se vleze 270m 0,45,na ultegru 10000 se vleze 300m 0,40 nebo 400m 0,35,ale přepočítat to neumím

                        NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 19:14:09

                        Slavíček >>navijel mi to na navijecce a s 0,30 jsme skoncili na 500metrech ta civka trosku mensi ale za to hlubsi

                          NSlavíček - Profil | Út 29.1.2013 19:00:26

                          Ti Sento >> Myslím si že tolik to nebude když 500m 30 jsem dal na 10000 ultegry a to podle čísla by měla bejt větší cívka .

                            Njirka v - Profil | Út 29.1.2013 19:00:25

                            Ti Sento >> ok díky

                              NTi Sento - Profil | Út 29.1.2013 18:54:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              jirka v >> myslim ze 0,30mm tam das 500 metru a 0,28mm tam das 600metru nechal jsem si navijet na navijecce na nahradni civky a na hlavni tak vim

                                Njirka v - Profil | Út 29.1.2013 18:50:35

                                Zdarec mohl bych se zeptat kolik vlasce o průměru 0,28mm a 0,30mm se vejde na navi Shimano Biomaster 8000 XSB. Dík za odpověd´

                                  Njirka v - Profil | Út 29.1.2013 18:48:47

                                  rosan >> Hele ja jsem se dival na stranky od kub bych si je chtěl objednat a tam je udáno že se tam vejdu vlasce 0.45mm/320m

                                    Nrosan - Profil | Po 28.1.2013 21:09:07

                                    jirka v >> myslim si že tak 450m možna ,ja davam 100m 50tky a zhruba 300m 30tky.šlapou super poznaš to hned jak zatočiš klikou.a navic je to shimano

                                      NPYTLAKS - Profil | Po 28.1.2013 20:10:28

                                      bremic >> v klidu,co si jsme pochytali,popili,no vždyť to znáš