pravidelny test znalostí

jste pro to aby rybar musel opakovane, rekneme 1x za 3 roky, podstupovat test obsahujici otazky ze zakona o rybarstvi, provadecich vyhlasek, BP pripadne Stanov a dalsich predpisu?
Autor diskuse: Pavouk‌ - Profil , 9.1.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

jste pro pravidelné proverovani znalostí?

A) ano26%

B) ne74%

Od 9.1.2012 hlasovalo 256 čtenářů.

dosec - Profil | Po 9.1.2012 14:30:25

meteor >>špatně jsi to pochopil.Nějakým testem lůzu nevymítíš dá se to naučit,ale chování u vody dodržování pravidel atd. takovým lidem testem do hlavy nevtlučeš.

    dosec - Profil | Po 9.1.2012 14:27:24

    Sven >> i kdyby to bylo a nevěřící si to naštudoval den dopředu tak je to stejně k ničemu,protože druhý den po absolvování to zapomene.
    Znám to z praxe kde mě firma tahá po různých školení(vazačský průkaz,motorové pily,lešenářský průkaz,drážní školení,bezpečnost práce,požární ochrana,první pomoc atd.) kde se závěrem absolvuje písemný test.A to s tím člověk dělá skoro denně.Ne jednou se stalo,že testující hlásil přímo správné odpovědi testovaným.Jak myslíš,že by to probíhalo u toho co navrhuješ.
    Podle mne bohatě stačí,že má dotyčný brožuru sebou a pokud neví tak se do ní mrkne samozřejmě před tím než něco spáchá :-))

      Fishky - Profil | Po 9.1.2012 14:25:19

      Caty >> souhlas, ještě bych jako bonus RS zrušil uplně, stejně nějak nevidím koho a kde kontroluje, mě ne :-)

        peterson - Profil | Po 9.1.2012 14:25:11

        1x za 3 roky přezkoušení.... no rybám to neuškodí, tak proč ne:) ...... ovšem za současného stavu to nemá smysl. Kdo v posledních letech byl přítomen u testů tak ví o čem píši. Nemůžeme se pak divit, že kolem vody lítá tolik ma.orů s prutem v ruce. :o))))
        Vlastně v dnešní době ani testy neexistují, je to jen taková formalita na pár hodin......škoda :((((

          meteor - Profil | Po 9.1.2012 14:23:44

          dosec >> že s tím udělám hovno, to máš určitě pravdu... ale jinak se to samozřejmě srovnávat nedá :-)

          Nevím o tom, že by při zkouškách na řidičský průkaz bylo BĚŽNÉ, aby za tebe test vyplnil instruktor, auto odšoféroval policajt a technická by se ani nedělala... i v rybářství jde o život, ale "jen" ten rybí.
          Na druhou stranu stejným jmenovatelem tu mohou být (místy až) směšné tresty... pamatuju si, když nějaký vyfetovaný plnoletý mladík bez ŘP řídící Škodu Favorit bez TP zabil matku s dítětem a vyfasoval (tuším) 4 roky (nebo 5 let?)... naprostý výsměch (po 2 letech si požádá o prominutí trestu za dobré chování a hurá domů). Ale tak to už je trošku mimo téma...

            aleš vavřina - Profil | Po 9.1.2012 14:22:49

            honzin2236 >> Přečti si diskuzi k bleskovce Výjimka pro plašení a odstřel kormorána na JM a budeš v obraze, stejně tak i mé jiné příspěvky k potočákovi. Jsem pro jeho masivní ochranu a prioritně pro provedení souboru opatřenín směřujících ke zlepšení a zkvalitnění jeho biotopu, ale nikdy jsem nebyl zastáncem myšlenky pouze hájit a jinak nic nedělat k jeho ochraně. Vliv sportovních rybářů na stavy potočáka je menšinový v sumě jiných negativních vlivů, jsou zde mnohem závažnější problémy. To že si potočáka občas ponechám jsem nikdy nezastíral. Spíš to celé ale bylo o účelovém odvedení pozornosti čtenářů diskuze dané bleskovky.

              Caty - Profil | Po 9.1.2012 14:21:24

              Taky volím za A. To co někdy člověk vidí kome vody, tak je až k nevíře, že mohou novu dostat papíry. Někdo argumentuje , že je to stejné jako řidičák.... jenže u řidičáku je větší peravdepodonost, že způsobí přestupek a je za to trestán (body) , kdežto RS je poskromnu, rybářů přibývá a kontol je málo=relativní bezvládí. Dle mě teda.

                dosec - Profil | Po 9.1.2012 14:16:28

                meteor >> řidičák má taky kdejaká lůza a hovno s tím uděláš a tam jde o život

                  Sven - Profil | Po 9.1.2012 14:15:43

                  Hlasuji A), neboť znalosti většiny rybářů jsou tristní až tragické....
                  Není třeba kvůli tomu pořádat extra školení, stačilo by vyplnit vylosovaný testík před každým výdejem nové povolenky.
                  Kdo se na to necítí, tak ať si to holt naštuduje.
                  Kdo na to nemá, tak ať se na to holt vykašle.

                    meteor - Profil | Po 9.1.2012 14:10:41

                    Jarda Bořek Stavitel >> mám pocit, že k tomuto "úsloví" mám v hlavě přiřazenu jinou přezdívku - ale tím samozřejmě nechci naznačit, že nemáš pravdu :-)

                    Smutné je, že tahle věta platí a IMHO bude ještě hůř :-(

                      honzin2236 - Profil | Po 9.1.2012 14:01:35

                      aleš vavřina >> no hele, jak tě teda může někdo zdiskreditovat na veřejnosti, když se za své úlovky nestydíš? :) Taky někdy potočáka vezmu a nemám s tím problém. Nelovím ryby jen abych jim dal pusu a pouštěl, tak mi to přijde celkem logické.

                        HmmmmTakJooooo - Profil | Po 9.1.2012 13:57:36

                        Ozzy666 >> To ze je nekdo dobytek nema nic spolecneho s tim ze chlasta a uz vubec to ze si dalk pivo nez zapsal ,,, noi co mel zizen :))) to neni alkoholik este :)))) pleste tady pojmy s dojmy ...

                          lubpro - Profil | Po 9.1.2012 13:57:29

                          Pavouk‌ >> dobře buďme přísní, ale ne nespravedliví. Nenípřece možné aby za stejný přestupek byl RS v každém revíru posuzován různě, o následných trestech nemluvě.

                            Jarda Bořek Stavitel - Profil | Po 9.1.2012 13:50:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            meteor >> Ten copyright patří Edwardsi jun. alias Jepici, jestli se nemýlím. ;-)

                              Pavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 13:42:21

                              lubpro >> rekl bych ze ty podmínky jsou ted vice nez prijatelne, prave proto plati ze na chudej lid musi byt prisnost, nic jineho si totiz nezaslouzime.

                                Ozzy666 - Profil | Po 9.1.2012 13:39:17

                                Spíš by mě zajímalo, jak se stavíte k tomu, že (Nechci urážet) někteří rybáři chodí k vodě chlastat. Již dvakrát jsem byl svědkem, že k vodě zasedl většinou starší člověk a ještě než zapsal docházku, otevřel pivo. Jakožto vláčkař jsem se nezdržoval dlouho na jednom místě a šel jsem opodál. Nasávajícímu rybáři jsem nevěnoval pozornost. Když jsem se +/- za hodinu vracel, byl muž už značně podnapilý a kolem něj se povalovaly všelijaké odpadky. Chvíli jsem ho pozoroval a asi po pěti minutách začal "rybář" balit a šel domů. Odpadky tam ovšem nechal. Možná bych mu býval něco řekl (Byl jsem na druhé straně řeky), ale jsem přeci jenom ještě mladý a do takovýchto situací se nerad pletu. Nechci se s někým u vody handrkovat. Zajímá mě tedy váš názor na to, jak bych se v dané situaci měl zachovat. Děkuji. Ať vám to hrrčíí! :)

                                  lubpro - Profil | Po 9.1.2012 13:35:25

                                  Když tak pročítám zdejší diskuzi, ptám se jestli je to ještě stále ten samý Rybářský svaz do kterého jsem před x lety vstoupil ? Jeden chce dělat testy, druhý chce zvyšovat cenu povolenky a další vodit rybáře od vody v poutech za nezapsání příchodu k vodě. Proč nemůžeme jít nějakou střední cestou a tkusit se dohodnout na podmínkách které by vyhovovaly když né všem tak alespoň většině?

                                    meteor - Profil | Po 9.1.2012 13:23:58

                                    Jarda Š. >> díky za info. Počítám, že takhle nějak to mohlo být nastaveno i u myslivců... bohužel, časy se mění a "svět se v prdel obrací" (copyright nějaký muškař vocaď :-)).

                                    Mně by se (svým způsobem) líbilo zdražení povolenky, důslednost v dodržování RŘ, přísné postihy apod., ale to jsem asi tak jeden z mála :-(

                                      osud - Profil | Po 9.1.2012 13:12:10

                                      Nečetl jsem přízpěvky z této diskuse ale za mě určitě ne.Pokud ano tak ale až bude 2x do roka přezkoušení řidičského průkazu a pod.Svařečáky, vazačské průkazy a podobné taky nepřezkušujou 2x do roka a to mnozí s nimi pracují denně.Tak nevím proč by měl byt rybář přezkoušen když třeba má jen 40 vycházek k vodě.Takže pokud se bude obecně přezkušovat výše zmíněne tak proč ne i rybářské právo.na rovinu?!Je to hovadina vem si kolik zemře lidi na silnicích vzhledem k tomu že řidiči jsou prasata a nikdo je nepřezkouší a jak by to pomohlo.

                                        Jarda Š. - Profil | Po 9.1.2012 13:11:15

                                        meteor >> Tak nějak to bylo cenově nastaveno za první republiky, že na rybaření měli průměrně situovaní lidé, ale ne lůza. Pak přišli komunisti, kteří hlásali "zlidovění" a "masovost", což vedlo ke stavu, který přetrvává dodnes.