pravidelny test znalostí

jste pro to aby rybar musel opakovane, rekneme 1x za 3 roky, podstupovat test obsahujici otazky ze zakona o rybarstvi, provadecich vyhlasek, BP pripadne Stanov a dalsich predpisu?
Autor diskuse: Pavouk‌ - Profil , 9.1.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

jste pro pravidelné proverovani znalostí?

A) ano26%

B) ne74%

Od 9.1.2012 hlasovalo 256 čtenářů.

Naleš vavřina - Profil | Po 9.1.2012 13:05:16

hraji >> záměrně jsem nebyl konkrétní-nejmenoval jsem, spíše jsem tento příklad použil jako memento toho, že pokud se volá (a já s tím souhlasím) po přísnějším postihu přestupců, tak obráceně by měla být i adekvátní postižitelnost kontrolního orgánu pokud překročí mantinely profesionality. Jistě dobře víte, jaké emoce budí otázka ponechávání potočáka na MRKu - je zde střet legálnosti a 100% CHaP. Zde si musí každý najít svou cestu sám, ale pokud nedojde k překročení zákonnosti, nemůže profesionál nic namítat, byť si myslí opak. Dotčen se cítím tím, že suma mnou ponechaných ryb za rok na tomto revíru je malá, zde jsou úplně jiné sumy ponechaných ryb. Že mám ponechány pstruhy? Co bych měl mít ponecháno za ryby, když v 95% vycházek chytám pouze pstruhy?
Myslím, že bychom náš postoj mohli někdy spíš rozebrat u vody než na MRKu. Jinak důslednou kontrolu Svitavy 1 vítám, jsem přesvědčen že se nemám čeho obávat a zvláště v dnešní době půjde jednoznačně o krok správným směrem.

p.s.: Za své úlovky se nestydím, netajím je. Množství ponechaných ryb je zlomkem toho co nachytám. Pokud máte s ponecháním pár kusů potočáka na Svitavě problém, můžete jako revír obhospodařující organizace zavést jeho celoroční hájení. Toto hájení bych bez problémů respektoval a ponechal bych si pouze duháka.

    Nmeteor - Profil | Po 9.1.2012 13:02:17

    aleš vavřina >> já komunikuju i přes SZ, tak ji klidně pošli mně :-) taky mi není úplně jasné, jak tě může veřejně zdiskreditovat tvůj úlovek (tedy pokud to třeba není sumec, kterého sis zapsal a odnesl v březnu :-))...

    Jinak všechno souvisí se vším - ona ta oprsklost je dána (kromě absence morálky) třeba i tím, že postihy jsou slabé, povolenka levná a tudíž do rybařiny fušuje kdejaká lůza (ne že by to měl být koníček pro vyvolené, ale nějaké síto by bylo rozhodně zapotřebí)...

      NHmmmmTakJooooo - Profil | Po 9.1.2012 12:45:53

      Pavouk‌ - >> To je naprosty a totalni nesmysl tohle po rybarovi chtit ... jednak je to vypsane v radu vse co potrebujes a snadno na internetu dohledatelne ... naopak by podle me mel kazdy uchazec porojit tesem praktickym ukazatu mu jak vyhakovat hacky, jak se spravne chovak k ulovku ve smyslu proc nemuze na nej sahat suchou rukou, proc nemuzes dat rybu na sterk, pisek atd ....a aby mu nekdo ukazal jak rybu spravne zabit a on aby si to zkusil ...

        Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 12:40:50

        aleš vavřina >> já po SZ nekomunikuji, buď veřejně a nebo vůbec

          Naleš vavřina - Profil | Po 9.1.2012 12:40:03

          hraji >> SZ

            NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 9.1.2012 12:37:46

            Pravidelné prověřování zkouškou jako povinnost určitě ne. Spíš bych to osobně směřoval k tomu, jak tady psal F16. Ale já osobně bych to řešil pouze tím, že na výroční členské schůzi budou předneseny změny v RŘ resp. BP. A pak, pokud RS někoho čapne u vody při přestupku a ten se bude odvolávat na to, že on to neví, že on nečte každou prkotinu a kdo se to má furt učit atd, mu může RS suše odpovědět, že kdyby se účastnil členské schůze, tak že tam byly veškeré změny prezentovány a že je jeho problém, že o tom neví. Ale je to jen takový můj maličký názorek.
            Osobně si myslím, že by na neznalost změn neměl být brán jakýkoliv ohled při kontrolách RS. Pokud je člověk lenivec nebo ignorant, tak prostě přijde o noty. A po pár takových zabaveních se to rozkřikne, a věřím tomu, že už si lidi tu chvilku na proštudování najdou. I když přístup k rybařině at už jakýkoliv to u nich nezmění. To je jasné...

              Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 12:37:29

              aleš vavřina >> a diskredituje je tě přesně co? Pravdivá informace vyčtená z tvého úlovkového listu? Jestli ze sebe chceš udělat ještě většího hlupáka, tak ten podnět na magistrát podej.

                NF16 - Profil | Po 9.1.2012 12:36:52

                Pavouk‌ - >> Taky se mi několikrát stalo,že když jsem se zeptal profi stráže na věci, které mi nejsou jasné.Nedokázal mi odpovědět.Vzal R.řád a tam jsme to dohledali a věci si ujasnili.Od toho ten řád máme.Myslím,že jen málo lidí dokáže nastálo do sebe vstřebat věci,které jsou pro výkon rybářského práva nepodstatné.A je jich tam dost.Proto jsou testy v tomto provedení nesmysl a to i pro nové členy.

                  Nzaplosak - Profil | Po 9.1.2012 12:36:02

                  Ja teda proto nésu, páč su hlópé.....

                    Nnofish - Profil | Po 9.1.2012 12:19:37

                    Pavouk‌ - >> protože tohle není povinné ani u řidičáku ani u jiných podobných věcí (vynechám-li profi-zaměstnance) tak hlasuji pro ne. Stejně by to byl zas jenom jeden velký podvod ...........

                      Naleš vavřina - Profil | Po 9.1.2012 12:17:35

                      meteor >> K té odpovědnosti za své chování a případnému postihu i pro RS jsem psal cíleně, není to tak dlouho co jsem byl kontrolován RS, ta samozřejmě si prohlédla úlovky v docházce - má na to právo a i já to někdy udělám, ALE!!!!! následně takto zjištěnou informaci se pokusila použít na neoprávněnou diskreditaci mé osoby na veřejnosti - toto chování je na podnět pro státní orgán co danou RS jmenoval. Mnou popsané chování RS nemá s profesionalitou nic společného. Je pravda, že za 25 let rybolovu se mi to stalo poprvé, ale určitě hodně dlouho si budu tohoto člověka pamatovat. Je ale třeba taky konstatovat, že za posledních cca 10 let se kvalita RS zlepšila, a to o hodně. Spíš se podstatně zhoršila drzost a oprásklost společnosti jako celku a tato společnost právě generuje jak členskou základnu, tak i RS.

                        NHeretique - Profil | Po 9.1.2012 12:11:40

                        Je to principiální blbost. Řízení motorového vozidla je pro řidiče samotného a i další účastníky silničního provozu, poněkud nebezpečnější činnost, jako sezení u vody a ani tam se o přezkušování 1x za 3 roky realně neuvažuje.
                        Porušení rybářského řádu většinou nejsou z neznalosti. Na neznalost se každý spíš vymlouvá. Tak jako ten, co poruší pravidla provozu na cestě.

                          Nmeteor - Profil | Po 9.1.2012 12:04:31

                          aleš vavřina >> jj, to je celkem jasné ("přihlásí se jinam"), to by se prostě takto (relativně) "tvrdě" musely chovat všechny MO. Onby i ten povinný kroužek ve finále dopadl tak, že by se dělaly čárky nepřítomným lidem a ve skutečnosti by tam třeba nikdo nechodil. Možná kdyby to byl placený kroužek, tak že ten finanční výdaj by lidi pohnul k návštěvě.

                          "Neznalost neomlouvá" - pokud si nepřečtu a nevím, co může a nemůže RS, tak je to přeci jenom moje chyba... a nemohu poplakávat (když následně zjistím, že jsem vůl :-)) nad nespravedlivým světem...

                          Jinak s tvrdšími postihy souhlasím (ale ono by toho bylo potřeba IMHO daleko daleko víc, bohužel).

                            NF16 - Profil | Po 9.1.2012 11:52:25

                            Chose >> Je to sporné.Opravdu záleží na člověku jestli se chová slušně,má odhad,cit a získá rychle zkušenosti nebo je taky nezíská nikdy.Ale testy mu k dokonalosti jen těžko pomůžou.Tak jako přezkušování rybářů lepšího rybáře neudělají.

                              Naleš vavřina - Profil | Po 9.1.2012 11:48:01

                              meteor >> Na rovinu, je v tom ten další člen - vždy padne stejný argument : "Pokud to uděláme moc důkladně, tak se raději přihlásí jinam a tam to má za půl hodiny hotové". Zde by právě měl nastoupit důslednější a tvrdší postih při průšvihu, aby bylo v zájmu každého jedince mít znalosti na patřičné úrovni. Nechci lidi buzerovat - byla by to metoda cukru a biče. Cukr by bylo právo důstojného rybolovu a profesionální přístup RS, bič by byla tvrdost postihu při prohřešku. Ale profesionální přístup RS by musel být garantován např. i tvrdým postihem dané RS při porušení jejího profesionálního přístupu - např. odsouzení rybáře za jeho chování jež je v souladu se zákonem a BP, když daná RS má na věc soukromně jiný názor.

                                NChose - Profil | Po 9.1.2012 11:46:50

                                F16 >> Právě proto že je dělám každej rok a strejda co dělal řidičák ještě za okupace je v pohodě.Proč já musím každej rok a někdo za 40 let ani jednou.Tady jde i trochu o zdraví.Těch nehod náklaďáku není tolik,ale jen se to hold lepší dává do TV či tisku.Osobák oklepe omítku a tahač hold projede barákem až do psí boudy.

                                  NF16 - Profil | Po 9.1.2012 11:41:54

                                  Fishky >> Řízek nebo klobása je základ.

                                    NF16 - Profil | Po 9.1.2012 11:40:51

                                    Chose >> Taky nebude z tebe lepší řidič,když budeš dělat každý rok testy znova.Řidiči z povolání testy dělají pravidelně a těch nehod,které zapříčiní není málo.

                                      NFishky - Profil | Po 9.1.2012 11:38:10

                                      F16 >> pokud bude na schůzi řízek a bramborový salát a přijdou i holky z klubu milujeme vaření, uklízení a luxování, tak to beru. Jinak budu raději malovat tu klubovnu.

                                        NAnýzový dědek - Profil | Po 9.1.2012 11:37:47

                                        malamut >> souhlasím.Jelikož jsem dobrovolně vstoupil do svazu, tak bych měl znát práva, stanovy a hlavně povinnosti z tohoto členství vyplývající.
                                        Ale aby mne z toho někdo opakovaně přezkušoval, považuju za debilitu.