- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Tripody, pípaky nebo klasika(vidlička a policajt)?.
Jste zastánci Tripodů, pípaků nebo klasika(vidlička a policajt)? = nebavíme-li se o zarputilých kaprařích.
jaká je vaše technika?
A) tripod, pípák36%
B) píák, vidlička36%
C) policajt mezi očko9%
D) policajt před špičku3%
E) Feeder14%
F) jiná2%
Od 3.1.2012 hlasovalo 491 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
12x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
Nzdeko - Profil | Út 3.1.2012 17:54:24
Nmipa64 - Profil | Út 3.1.2012 17:51:29
To až do doby, kdy jsem na víkendové rybačce vedle sebe "dostal" partu pěti jakoby kaprařů, kteří nahodili a pak dělali vše ostatní, jen nechytali ryby. Ohenˇ, chlast a hlasitá muzika byla normálním celodenním projevem a po čase ani naplno řvoucí pípáky jim nic neříkaly. Druhý den jim to pro změnu zas "neuvěřitelně bralo", což se samozřejmě nedalo přeslechnout.Když jsem se šel podívat,na co tak zázračného najednou chytají,s úžasem jsem zjistil,že záběry na hlásičích navozují popotahováním vlasce a vodu čeří na prázdno podběráky ....Vrcholem všeho bylo,když si zadováděli a zaplavali podél břehu !!! Věřte mi,že od té doby nemohu hlásiče ani slyšet a chodím tam, kde "ani hlásek neuslyším". .....a ta parta trotlů u nás na písníku řádí každým rokem :-)))))))))) a možná letos přijedou i s motorovým člunem ....PA'NOVE' , SLUSˇNY'CH RYBA'RˇU° SE TO NETY'KA' a vidličky jsou vidličky :-)
Nmates202 - Profil | Út 3.1.2012 17:45:57
NAnýzový dědek - Profil | Út 3.1.2012 17:44:45
NPetan600 - Profil | Út 3.1.2012 16:54:04
Nčepi82 - Profil | Út 3.1.2012 16:52:28
NDyno - Profil | Út 3.1.2012 16:46:31
NPetan600 - Profil | Út 3.1.2012 16:41:15
Nčepi82 - Profil | Út 3.1.2012 16:36:57
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Út 3.1.2012 13:19:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Takže rybáři,když si dáváte pípáky tak myslete i na lidi okolo,některým to může vadit,nemůsí všichni vědět že máte záběr...stačí když o tom víte vy.Ať vám to hrčí a petrův ZDAR!
NKnedlhans - Profil | Út 3.1.2012 12:53:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tripod jsem si tenkrat koupil kvuli tomu,ze jsem zacal jezdit na prehradu kde bylo skoro nemozne zabodnout klasicke hlinikove vidlicky.
Dnes pouzivam pipaky,swingery a zavrtavaci vidlicky.Pipaky z duvodu popsanych vyse,swingery protoze jsou uzasne variabilni,pohodlnejsi,nemusim je sundavat jako policajta,proste jsou pro me lepsi, a zavrtavacky,protoze oproti tripodu jsou 10x lehci,skladnejsi,daji se zavrtat vsude krome betonu,i do dreveneho mola jsem je usadil,a pri spravnem zavrtani jsou mnohem stabilnejsi nez tripod.
Ale i pipaky je treba pouzivat s mirou,kolikrat sedim vedle rybare,ktery je od prutu sotva 2 metry,ale pipaky ma na nejvyssi tonine,na plny koule a pri sebemensim zaberu vsichni v okruhu 1 kilometru vi ze ma nekdo zaber,to mi treba vadi.Ja mam pipaky na hlubsim tonu,a hlasitost vzdy umernou podminkam,kdyz fuci vitr nebo je okolo jiny kraval,tak je trochu zesilim,ale jinak je mam na minimum,pri chytani nechrapu,takze mi to bohate staci,a nikdo okolo nemusi vedet ze neco taham.Zkusenosti se zavistivima dedkama(nic proti nikomu !!!) mam bohuzel az dost,tak proto :-(
Ale jestli je predmetem teto diskuze pomoci ti rozhodnout se,co budes pouzivat,tak te muzu uklidnit,na to musis prijit sam,v tom nikdo nikomu poradit nedokaze,kazdemu sedi neco jineho a neco jineho ma rad.Hodne stesti a Petruv zdar.
Nruzmich - Profil | Út 3.1.2012 12:32:46
Nšmudla007 - Profil | Út 3.1.2012 12:20:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Používám vidličky a padací policajty..když už teda jednou za rok hodím krmítko. Pípáky jsem dostal zdarma k objednávce cajku ..i na tu nejmenší hlasitost je to otravné ..a co 15-30minut po popípne jak se hejbou vlny.
Co musím opravdu ocenit, že kluci kaprařští vymysleli dobrou věc .. baittuner (kapr se mi oběsil, pípak ani nepípl,, ale teleskop(160gramů vrhačka) se ohnul jako špička feederu :) Chodím tam kde jde vidlička zapíchnout a nedělá mi problém chytat jen na jeden prut a ten držet v ruce (často to stačí) .. a i zapomenuté vydličky se dají krásně nahradit sledováním záběru jen podle vlasce ..by jste nevěřili jaký dovedou ryby udělat jízdy když montáž je háček a na háček zrnko/kulička těsta .. sekat lze kdykoliv..pokud je vlasec v pohybu. No a pokud nedávám pozor tak dobře zakotvený prut ve vidličce a hrčák přes brzdu(nesmí být utažená na krev, jinak rybokrádež prutu..) to je taky rychlý a účinný budíček.
Pípáky mám v muzeu , stojan neuvažuju..není potřeba. a na candáta funguje výtečně bezbateriová rolnička. Spát se na rybách nemá.
Nnofish - Profil | Út 3.1.2012 12:02:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Chytám jak chytám, funguje mi to, tak proč to měnit :-)
edit: a s těma poděkováníma už dej pokoj :-) už jich mám dost.
Nmates202 - Profil | Út 3.1.2012 11:55:41
Červené karty:
Kde to žije - všechna témata
12:40NRybáři a vinařství 926
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...















