Soukromý revír relax?

Jezdím na soukromé revíry a jsem tam spokojen.Je pro vás rybaření na soukromém revíru lepší než chytání na svazových vodách?Jaký je váš názor na soukromé revíry? Je to řešení nedostatku času navštěvovat častěji svazové vody nebo, relax v přírodě mezi kamarády?
Autor diskuse: Jarda 7 - Profil , 20.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Nnofish - Profil | St 28.12.2011 15:08:26

kakr >> nebuď najivní. Vedení obou svazů už má zajisté dávno vymyšleno si ty atraktivní revíry rozeberou. Méně atraktivní revíry (řeky atd...) si vezmou nějaké ty spolky (MO?) a zbytek zůstane ladem a zanikne jako se to už teď stává s obtížně přístupnými nebo jinak "nevhodnými" vodami.

    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 15:07:11

    kakr >> Já se na to těším. Věřím, že budou velké aféry a taky doufám, že si z toho koláče uzobnem kousek i my - obyčejní rybáři, kteří do toho jdeme srdíčkem.

      Nfotojakes - Profil | St 28.12.2011 15:07:05

      Sven >> To mě problém nedělá a v tomto duchu pokračuji.

        Nkakr - Profil | St 28.12.2011 15:04:35

        libec77 - 28.12.2011 14:55:47 >>
        Nejsem Sibyla, platnost dekretů končí po 10 letech (2014) a dá se předpokládat, že dojde k velkému třesku. Jak velkému ale nevím, možná se vše rozpadne na atomy, možná si "připravení" (movití) vyzobou revíry atrakrivní, co bude s revíry neatraktivními, pokud se nenajde nájemce nevím ....
        Ale lze předpokládat, že s blížícím se rokem 2014 se bude hodně taktizovat.

          Nnofish - Profil | St 28.12.2011 15:00:30

          Sven >> :-D tobrá věta kolegovi. By mě zajímalo kolik "rybářů" by kvůli rybám vzalo do ruky lopatu. To pak máš z 2000 členů v mo jen 20 a z toho většinu postarší ročníky co jdou protože jsou na to zvyklí z mládí.......
          aneb rybáři na baterky. Předhánět se kdo chytí větší rybu to jo, ale ohnout hřbet kvůli malé to ne.......

            Nfotojakes - Profil | St 28.12.2011 15:00:08

            kakr >> Ono je to ještě horší, těch soukromých revírů, které jsou skutečně revíry, nebo se tam provozuje rybníkářství a hospodářský odlov ryb udicí je minimum a ta větší část jede úplně na drzovku. Savz má zas revíry na pozemcích bez nájemních smluv a často bez vědomí majitele (Mostecko 10 z cca 40 podrevírů je v tomto směru v pořádku). MO to ví a tlačí na uživatele, ale uživatel (ÚS) to neřeší. Příjde Vám to v pořádku?

              Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:58:31

              fotojakes >> hele tohle nemá cenu. Já o těch chybách vím, stejně jako o tvé zainteresovannosti v projektu rybářského spolku. Je mi jasné že se neshodnem pokud jde o určité věci a ty budeš ovlivněn tí co jsi rozjel. Proto to vzdávám,
              To neznamená že byh ti to tvoje "dílo" nepřál :-) jen tak dál. Když můžou prodávat povolenky jezeďáci na svůj rybník, proč by jiný nemohl taky když je vše v pořádku :-)

                NSven - Profil | St 28.12.2011 14:56:07

                fotojakes >> no to je jen věc pohledu....

                  Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:55:47

                  kakr >> Nemáš nějaké info jak to v budoucnu bude?
                  Dík

                    Nfotojakes - Profil | St 28.12.2011 14:54:26

                    nofish >> Ano, ale je fungovat a fungovat. Kdyby to bylo tak čisté, tak nejsou informace o hospodaření tak utajované. Proč se statistiky úlovků dočteš všude, ale statistiky vysazování jsou jen pro úzkou skupinku vně svazu? Proč svaz nepoužijé nástroje které má (brigády, kontrola, přísné tresty) k řešení bordelu kolem revírů? Proč nezajistí skutečně odborné hospodaře? Tak by se dalo pokračovat.

                      NSven - Profil | St 28.12.2011 14:53:47

                      fotojakes >> máš tom chlapče chaos. Nejedná se o svaz ale o systém hospodaření. Momentální název je irelevantní.
                      Jsem přesvědčený, že by se ti původní náplň činnosti asi brzy přejedla.
                      Tam bylo totiž hlavní náplní fyzická práce a teprve pak rybařina. Takže žádné jen využívání práce jiných a "sportování!" na cizí účet.

                        Nkakr - Profil | St 28.12.2011 14:52:37

                        fotojakes - 28.12.2011 14:21:44 >>
                        Hluboce se mýlíš.
                        Parametry revíru, tak jak je definován zákonem dosahuje jen zlomek tak zvaných soukromých revírů. Nejedná se o revíry, ale většinou o rybníkáře, kteří za úplatu provozují hospodářský lov udicí. Paradoxem je, že si za "lov" nechávají platit a to peníz mnohdy nekřesťanský. Proto se na podobných "soukromých revírech" loví non stop, na 3 a více udic ,neplatí doby hájení a pod.
                        Na soukromácích také není nutný RL,což je nezbytný doklad pro vydání povolenky k lovu v rybářských revírech.

                        Sečteno a podtrženo, "soukromý revír" ,kde vlastník, či nájemce nevyžaduje pro vydání povolenky RL není revír!! Také si nasazuje co chce a tak se nedivme, že si v souladu s platnou legislativou zarybní vodu třeba řádně zakoupenou rybou z revírů svazových.

                        Revír (lhostejno či svazový či soukromý) má stanoven zarybňovací plán a v plném rozsahu na něm platí zákon 99/2004 a vyhláška č. 197/2004.

                          Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:48:50

                          libec77 >> neboj, to vše je mi jasné. Nedej bože že si nesedneš s někým z vedení. Se prostě nedostaneš k vodě s prutem. To je rybolov na principu spolku....... Proto říkám zlatý svaz.

                            Nfotojakes - Profil | St 28.12.2011 14:47:44

                            Sven >> kdo koho vyhazuje? Já nejsem host a svaz není vrchní.

                              Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:47:11

                              fotojakes >> vím že byly spolky, někde se válí ještě stařičká prvorepubliková povolenka. Na netu je najdeš taky. Ono v té době taky byl jiný počet a výměra revírů v ČR a další věc je že svaz jako takový funguje a proto je trnem v oku spoustě lidí. To se okecat nedá........

                                Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:46:24

                                nofish >> Právě v některých MO už to probíhá kšefty z osádkou atd. Jen mám obavy že se třeba nedostanu na moje oblíbené rybářské místa které má nastarosti jiné MO nebo za pořádnej příplatek.Je stejně pravděpodobné že cena povolenek vylítne o dost nahoru ale stím počítám.

                                  Nfotojakes - Profil | St 28.12.2011 14:43:13

                                  nofish >> tak si o svazu něco zjisti, protože svaz vznikl v 60. letech 20. století a ne jak tu někdo psal před 130 lety. Já bych byl pro návrat k tomu co bylo před vznikem svazu, tedy lokální rybářské spolky, ale to by nefungoval CS rybolov a to by se rybářům nelíbilo.

                                    Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:41:03

                                    libec77 >> právě že se bude čekat. Právě že svaz má členů tři pr*dele a to sypání kaprů všude atd je ve svazu udržuje. Počet členů tedy bude na stát slušným argumentem. Ono by to vlastně dalo i na slušně velkou politickou "rybářskou" stranu. Pokud tedy svaz nerozkrade jeho vedení, bude vše pokračovat jako doposud- to tipuji no.......
                                    edit: s těmi povolenkami atd. Zapomínáš kolego :-) a co územní revíry. Přehrady atd.... Ty nemá žádná MO. To by byl takový neskutečný bordel..... Jedna MO si za prachy udělá prstuhovku, zbytek nechá ladem, další zase vše jen pro kapraře....... Takhle by to asi dopadlo. Prostě bordel.

                                      Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:39:23

                                      nofish >> Podle mě každej svaz pojede sám na sebe a když u něj budeš chtít chytat tak budeš platit hostenku mezi sousednima MO.

                                        Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:35:00

                                        fotojakes >> Právě se čeká co vůbec bude protože 2012 končí svazu nájemní smlouvi na vody.