Soukromý revír relax?

Jezdím na soukromé revíry a jsem tam spokojen.Je pro vás rybaření na soukromém revíru lepší než chytání na svazových vodách?Jaký je váš názor na soukromé revíry? Je to řešení nedostatku času navštěvovat častěji svazové vody nebo, relax v přírodě mezi kamarády?
Autor diskuse: Jarda 7 - Profil , 20.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:33:50

fotojakes >> vždyť jsem psal že je to zjednodušeně řečeno. Ale jak psal Sven. Organizace která dokázala přežít takovou dobu by si zasloužila oživit a rozjet znovu na 100% chodu. Místo toho si vedení svazu pravděpodobně spíš plánuje vytvoření vlastních soukromých revíru až se jim jednou povede ten svaz "položit" a rozkrást.

    NSven - Profil | St 28.12.2011 14:33:28

    fotojakes >> "Nová doba ! Host vyhazuje vrchního !"
    (copyr. KHGT)

      Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:32:17

      nofish >> To jsem rád že jsme se shodli bordel dělají všichni kteří chodí k vodě s ohledem na ty slušné.

        Nfotojakes - Profil | St 28.12.2011 14:30:13

        nofish >> jenže svaz státní není a nikdy být nemůže. Pořád je to jen sdružení občanů (rybářů). Jinak právě to, že se svaz o svěřená vodní díla nestará je důvodem, proč začíná vadit i státu, obcím a podobně.

          Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:25:37

          fotojakes >> já ti odpovídat nebudu, když vím, že takový spolek máš :-)
          Řeknu ti to asi takhle. Kdyby svaz byl státní organizace a staral se o vody které jsou majetkem státu, bylo by to úplně optimální. Matika je jednoduchá. Když to náhodou vydělá, půjdou ty prachy majiteli který platí dotacemi i případné opravy vodních děl atd.....
          (vše je řečeno zjednodušeně) Jestli má revíry v majetku soukromý subjekt, tak ať si sám rozhodne komu je svěří k užívání a za co/kolik.

            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 14:25:19

            fotojakes >> Páč pod svazem to tak nějak funguje (ač je to teda celkem přizdisráč na to, jakou má moc) a bůhví, co se stane, když vody přejdou pod někoho jiného. Obávám se, že následně kapří svět by byl převeden do reálu.

              Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:23:03

              libec77 >> já jsem takový blbec, že to alespoň zahážu listím, nebo trávou a ano okolo všech revírů kam chodím jsou souvislé porosty. Divné co? Nevím o co ti jde, ale moc ti to nejde, jinak bych věděl o co ti jde :-D
              Pochop, mi je jasné že bivak neznamená automaticky bordel. Na druhou stranu to tak velice často (převážně) je. Nevidím důvod proč by pak úřady, při oficiálním povolování či zakazování stanování u vody, měly zjišťovat, kdo je ten hodný a kdo ten zlý. Rybáři jsou kolektiv a jestli velká část kolektivu dělá bordel, odnese to i ten zbytek. Je to snad jasné.

                Nfotojakes - Profil | St 28.12.2011 14:21:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Můžu se zeptat, proč by svaz měl mít na vody větší právo než soukromník, nebo lokální rybářský spolek (občanské sdružení stejně jako svaz)?

                Podle zákona může být uživatelem rybářského revíru fyzická, nebo právnická osoba, která splní dané podmínky a vlastní, nebo má od majitele v nájmu (za účelem výkonu rybářského práva) pozemky pod danou vodou. Zajímavé, že jak stát (zastoupen státními podniky), tak soukromé subjekty jsou nakloněni tomu, aby na jejich pozemcích hospodařil někdo jiný než právě svaz, protože se o svěřené pozemky nestará (bordel, poškozování zeleně). Majitelům pozemků nejde ani tak o zisk, či zarybnění, ale aby na jejich pozemcích nikdo neničil přírodu a nedělal tam bordel, či dokonce černé skládky. Jinak pronájem pozemků od státu za účelem podnikání je skutečně mastný a soukromníkům by se nevyplatil, proto všechny soukromé revíry leží na pozemcích obcí, firem, či soukromých osob, které to pronajmou za tržní nájemné a ne nesmyslné nájemné nastavené státem (150 tis/ha/rok).

                Rozdíl mezi revíry svazu a soukromníků u nás je minimální. Svaz i soukromníci, hospodaří tak jak chce většina rybářů (mnoho tržních, nebo trofejních kaprů), stejně kašlou na naše původní druhy a vyvážené obsádky a naopak svorně vysazují nepůvodní druhy (jeseter, či sumec do revíru kam nepatří). O oba typy vod se často starají lidé, kteří ví o rybách jen to, že žijí ve vodě a na co se dají chytit. Na soukromých vodách se do přírody zasahuje často mnohem více než je třeba a u svazu se do toho zas nezasahuje vůbec, ale obojí přírodě rozhodně neprospívá. U soukromé vody profituje jednotlivec, nebo společníci a u svazu to je také malá hrstka plus ti, kteří si v tom kolotoči uloupnou svůj díl, třeba při vysazování. Jediným zásadním rozdílem je většinou cena povolenky.

                  Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:16:39

                  nofish >> Ty chodíš na ryby do lesa? Ty seš mimo naděláš tam stejně jak každej co bivakuje a jen stoho děláš bublinu.

                    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 14:15:53

                    nofish >> Pak se bude ale pořád nadávat na masařky, na málo kaprů a bude se volat po zvýšení míry kapra. Nic se nezmění. Navíc to je kravina. Vezmu si kaprařskou povolenku a budu moct chytat podle kaprařskejch pravidel. Takže budu vláčet na tři pruty nonstop, ale budu tvrdit, že vláčím cíleně kapra, takže na mě nikdo nebude moct.

                      Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:14:06

                      Jarda Š. >> To je jasné že v CHKO nebudu bivakovat ale házet všechny do jednoho pytle stěma co tam zanechávají bordel je trochu mimo.

                        Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:13:39

                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> jj souhlas. Já jen čekám kdy se svaz rozdělí na kapraře a ten zbytek a budou existovat tři povolenky (pstruhová, mimo, a kaprařská), troje pravidla (zase stejně). Chci vidět na co se bude nadávat pak.......

                          Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:11:26

                          libec77 >> jsi úplně mimo....... slovíčkaření z nouze? Rozdíl je když já si "odskočím" do lesa a na to smaé místo půjde někdo řekněme za 10 let (díky nízké pravděpodobnosti) a nebo bandy prasyt co se na jednom místě střídají celé léto.

                            NJarda Š. - Profil | St 28.12.2011 14:09:59

                            libec77 >> Asi tak a ještě navíc nesmí jít o oblast, kde je (Statutem CHKO nebo obecní vyhláškou) zakázáno táboření mimo kempy a označená veřejná tábořiště.

                              NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 14:09:58

                              nofish >> A tady je právě ten kámen úrazu. Kapraři vs. zbytek světa. Zbytek světa přijde k vodě, je tam do tmy (popřípadě ve spacáku přespí do rána a pak valí dom na oběd), kdežto kapraři mají tendence u vody bydlet. Když někde člověk bydlí, je třeba si uvědomit, že ke svému přežití a jinému počínání užívá řadu věcí a produkuje odpad. Navíc se svévolně pohybuje v okolí svého bydliště a ač nevědomky, toto okolí nějakým způsobem narušuje. Nicméně stále to je o lidech. Humusák humusákem zůstane. Avšak lepší je humusák, který přijde a večer odejde zanechav na místě plechovku od kukuřice a pár vajglů, než humusák, který na místě bydlí měsíc a těch plechovek a vajglů zanechá podstatěn vícero.
                              edit: Ještě stran toho sraní. Logicky toho člověk za měsíc vysere víc než za den (mluvíme o zdravém jedinci) a tady opět narážíme na takzvané fanšmekrovství. Když si někdo sere měsíc za bivak a libuje si, že to má kousek, tak po takovémto člověku nemůžeme chtít, aby chodil kilák do pole a tam to zakopal lopatkou.

                                Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:09:47

                                libec77 >> defakto ano. Ovšem tohle je už absurdní situace. Postavíš si ho kde chceš, ale když na tebe majitel pozemku přijde, je v právu on. Tady se z počátku řešilo to, že možnost mít stan je výhodou soukromých revírů. Což jsem uznal ale taky napsal, že stan není nutnou výbavou pro rybolov takže požadovat jeho výslovné povolení, a to že si někdo stěžuje že na některých revírech není tolerován, je totální kravina.

                                  NSven - Profil | St 28.12.2011 14:09:37

                                  Jarda Š. >> ano máš pravdu.
                                  Měl jsem na mysli "bivakování", jakožto mezi kapraři obecné užívaný výraz, pro několikadenní táboření ve stanu, obchodně nazývaného bivak.

                                    Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:06:29

                                    nofish >> když jdeš vláčet tak neseš lopatu? Nebuď směšnej!

                                      Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:06:10

                                      Jarda Š. >> nn bivakování je od slova bivak. to neznáš :-) .......
                                      Kolik lidí dokáže přespat venku jen tak.......

                                        Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:05:03

                                        nofish >> Takže dojedu k vodě ,vyberu si volnej neoplocenej flek na rybaření potom zajedu na obecní úřad ať mě vyjedou katastrální mapu a dohledám majitele. Potom zajedu 40 km do jeho bydliště a dám mu flašku za to že si tam postavím bivak. Tak je to v Pořádku!!!