Soukromý revír relax?

Jezdím na soukromé revíry a jsem tam spokojen.Je pro vás rybaření na soukromém revíru lepší než chytání na svazových vodách?Jaký je váš názor na soukromé revíry? Je to řešení nedostatku času navštěvovat častěji svazové vody nebo, relax v přírodě mezi kamarády?
Autor diskuse: Jarda 7 - Profil , 20.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

NDomino222 - Profil | St 28.12.2011 14:04:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jarda 7 - >> Ja beriem súkromáky ako záchrannú brzdu, keď sa nikde inde nedá chytať alebo si chcem poriadne zachytať tak idem na súkromák..ale niektorý tvrdia že tam sa dá ľahko nachytať a pri tom sú také dni že na jazere ledva niekto chytí rybu a mne nič iné neostáva len sa smiať :))) áno je to relax..

    NJarda Š. - Profil | St 28.12.2011 14:03:51

    Sven >> Souvislost tam sice je, ale není to součást VRP ani součástí tzv. obecného užívání přírody (tou je dle judikatury soudů jen skutečné bivakování, tedy přespávání v přírodě na jednom místě jen jednu noc, bez postavení přístřešku a rozdělávání ohně).

      Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:03:21

      Netipa - poslední hrdina MRKu >> tě nikdo nenutí spát v dešti na šutrech :-) Ale chce to používat rozum a nechovat se jako vepř, což je v momentální době spíš utopie.......

        NSven - Profil | St 28.12.2011 14:02:34

        nofish >> marná snaha..... :-(

          Nnofish - Profil | St 28.12.2011 14:01:26

          libec77 >> Ad ten druhý bod. Víš, oni jsou lidi co jezdí na revír na týden a ví, že už se tam zas rok nevrátí. Podle to po nich vypadá....... i s tím případem kdy ty běžíš do kukuřice. Upřímně řečeno, prd by se jim stalo mít lopatu, vykopat díru...... však to známe ne?........

            Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 14:00:07

            nofish >> Tak si ten pozemek oploť ať ti tam nikdo nechodí.

              NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 13:58:50

              Mně bivakování neva. Přece nebudu spát tejden v dešti na šutrech ne?

                Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 13:58:40

                nofish >> To mě taky vadí bordel proto ho nedělám a vždy si pytel z bordelem odvezu. A ještě druhá věc když to na tebe přijde tak to pustíš do gatí??
                Já teda odběhnu někam do kukuřice nebo tam kde nikdo nechodí a nechám to tam,samozřejmě že nepůjdu na vedlejší volnej flek.

                  Nnofish - Profil | St 28.12.2011 13:56:05

                  Sven >> já mu vysvětlil jak je to se stavěním stanu na cizím pozemku, snad dost srozumitelně......

                  edit: Ale všímej si. Pořád stejná témata a pořád to nikdo nechápe. Dobře to napsal dole netipa. Pokud jde o tu demokracii atd.

                    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 13:55:25

                    foxxx >> Právě že za to ten kapr může. Je to dokonalý manipulátor a ví, jak na rybáře

                      Nnofish - Profil | St 28.12.2011 13:54:28

                      libec77 >> co to plácám? Když si budu chtít někde postavit stan, zjistím si majitele pozemku. Jako rodina jich máme taky ne zrovna po málu a taky se mi nelíbí když na "mém" pozemku někdo něco staví a já o tom ani nevím.
                      Tomu co plácám se říká slušnost.

                        NSven - Profil | St 28.12.2011 13:54:15

                        libec77 >> bivakování, tedy stanování, tedy táboření nemá žádnou souvislost s výkonem rybářského práva ale s neoprávněným užíváním cizího pozemku.
                        Už dávno není všechno všech a je tedy třeba o souhlas žádat vlastníka.
                        Nechápu co na tom není stále jasného.......

                          Nnofish - Profil | St 28.12.2011 13:52:46

                          libec77 >> kapři chytám :-) Nebo ne, protože jsou malí a tím pádem nechytám? Obzvláště letos vlastně většinu léta. MI nevadí bivak zastrčený ve křoví, igelitka s bordelem na větvi a kotlík s gulášem. Vadí mi jiné věci. Stanová městečka kolem vody, všude nasr*no, bordel, plechovky naházené ve křoví hned vedle pytlů od koulí a krmení. Zažil jsem i "frajery" s benzínovou elektrocentrálou hned u vody. NIc v tom nehledej :-)

                            NJarda Š. - Profil | St 28.12.2011 13:50:44

                            foxxx >> Proti stávajícím soukromákům nic nemám, je jen dobře, že existují. Když si rybníkář na svém rybníku zavede "sportovní rybolov" místo chovu tržních ryb, budiž, je to jeho věc. Jsem ale proti tomu, aby se stávající svazovky převáděly soukromníkům. Někomu se třeba může zdát moc, že téměř polovina rozpočtu MO jde na něco jiného než přímo na zarybnění, ale když bude revír provozovat soukromník, který bude muset platit zaměstnance zajišťující odbornou péči a ostrahu revíru a bude chtít i dosáhnout nějaký zisk, kolik z tržeb za povolenky mu zbude na zarybnění? (Nehledě na to, že vykalkulovaná cena povolenky by stěží byla na jeden revír nižší než cena celosvazovky.)

                              Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 13:50:14

                              nofish >> Jaká lahvinka,co to plácáš . Mnohdy ani majitel pozemku neví že tam má pozemek ,potom by to vypadalo jak géta na Mušově.

                                Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 13:47:55

                                nofish >> Je mě jasné proč ti vadí Bivakování když kapry nechytáš! Já i vláčím a nikdy mě na rybářích nic nevadilo než bordel u vody a zacházení s ůlovkem. Za to bych někdy někoho kopl do vody. A spoustu bordelu jsem našel po vláčkařích.

                                  Nnofish - Profil | St 28.12.2011 13:46:01

                                  dosec >> já vím a nezačal jsem s tím já :-) Ale v dané konverzaci je to fakt. Je to výhoda soukromého revíru. Ovšem na druhou stranu nikdo nikomu nebrání na svazových vodách, zjistit si majitele pozemku a pokusit se o dohodu (kolikkrát by určitě zabrala třeba jen lahvinka jako nájemné).

                                    Ndosec - Profil | St 28.12.2011 13:43:22

                                    nofish >> bivakování do toho nepleť s tím nemá Svaz nic společnýho :-))

                                      Nnofish - Profil | St 28.12.2011 13:37:50

                                      foxxx >> jo. souhlas. je mi jasné proč vznikly. Kde je poptávka, najde se nabídka. Ale někteří fanatici si to berou trošku opačně a chtěli by z toho hned udělat jakýsi "standard". Vem si to tak. Pokud to bere, umíš chytat, stačí i jeden prut. Non-stop se u nás nikdy nelovilo, že to mají jinde je mi celkem u zadku. V klidu bivakovat můžu na zahradě. Nepotřebuju bivak abych týden vydržel venku :-) Kdo chce ať si na takové revíry kde si může u vody postavit chatku a má tam i přívod elektriky když zacáluje, jezdí. Ale ku*va jak já nesnáším když tohle někdo tahá na svazové vody...... Svaz tu je pro všechny rybáře ale nespokojenost vyjadřuje stále jen jedna skupina. MOžná proto že ta druhá umí myslert, umí být vděčná za to co má a nemusí furt srovnávat že jinde..... :-)

                                        NSven - Profil | St 28.12.2011 13:36:58

                                        foxxx >> ale ano, ať existují i soukromé revíry. pokud mají své příznivce. Nic proti tomu.
                                        Ale ať si soukromníci vybudují své revíry nebo obnoví zaniklá díla za své peníze a přestanou se montovat do pravidel na Svazových vodách o pošilhávat po jeho lukrativních vodách.