Soukromý revír relax?

Jezdím na soukromé revíry a jsem tam spokojen.Je pro vás rybaření na soukromém revíru lepší než chytání na svazových vodách?Jaký je váš názor na soukromé revíry? Je to řešení nedostatku času navštěvovat častěji svazové vody nebo, relax v přírodě mezi kamarády?
Autor diskuse: Jarda 7 - Profil , 20.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Nvalcha186 - Profil | Po 26.12.2011 17:58:06

Jarda 7 >> Jardo,souhlasíme s tebou.Ono je to jako ve státním statku.
Zaplatil jsi příspěvek ROH a jel jsi na dovolenou na Kubu nebo do Ruska.Dostal jsi kolekci na vánoce a ženský kytku na MDŽ.Povolenka by měla být za to že můžeš chytat a rybu si zaplatit dle výrobní ceny, eventuelně odečíst z odpracovaných brigád.Bylo by všude ryb dost a zázemí by bylo taky perfektní.To by se hlavně nelíbilo vydrám našich vod.Také názor.

    Nvalcha186 - Profil | Po 26.12.2011 17:31:53

    SEC >> V tvém článku jsi nás hodil do 1ho pytle a to se nám určitě nelíbí. Zapoměl jsi nám písnout jak podle tebe vypadá 20ti letý kapr a 18ti letá štika. My to víme , my to vidíme.

      NJarda 7 - Profil | Ne 25.12.2011 9:29:39

      SEC >> Někdo má čistou povolenku,někdo svědomí.Záleží na každém co je pro něj důležitější.

        NSEC - Profil | Ne 25.12.2011 8:13:05

        ja myslim radove rybare ,kteri plnou maji plnou pusu-chytam-poustim. ale delaji to ocem jsem psal. ja si nevzal rybu povolenka cista.ale co jich odnese bez zapisu.o druhem rika on je masar.

          NJarda 7 - Profil | So 24.12.2011 23:21:14

          valcha186 >> Nenech se znechutit rytím od lidí kteří nevědí o co jde.Nelze brát názor, že dost lidí bere ze svazových vod jakoukoli rybu která má míru,nebo se k ní přiblíží.Tihle lidé byli,jsou a budou.A to že někteří rybáři prodávají rybu přímo u vody?Podle Rř.je jejich,a potom s ní mohou nakládat dle svého uvážení.Pokud se nezmění povolení ponechání úlovku 2 ks.ušlechtilé ryby denně,budou svazové vody ve stavu v jakém jsou.Po nasazení se tři týdny chytá jak o život,a potom chodí pár skalních zkusit jestli tam ještě něco zbylo.Bohužel nikdo z nich nevidí,že mít svůj rybník je spousta práce a starostí.

            Nvalcha186 - Profil | So 24.12.2011 23:19:56

            SEC >> Krátce,1 svazák,úspěšný podnikatel si objednal kapříka 10kg ,šupináče a výstavního.Takže zadali jsme to známému a po chycení šel kapřík do karantény.Na Vánoce voláme že kapřík je připraven.Na dotaz co za něj byla krátká odpovědˇ 80Kč/kg . Nastalo zděšení,volám manželce,potvrzení že nesmrdí a na to krátká opovědˇ: jdi si ho koupit do Kauflandu.Nejde nám vůbec o ryby.Rádi se na ně díváme,střílíme po nich prakem granule,nakrájený chleba a máš vidět co ryby dovedou.Přímo na břehu máme terasu,takže ryby plavou kolem nás,na terase snídáme,obědváme,večeříme hned jak je počasí.To není jako zaplatit povolenku,příspěvek a tahat metráky zadara.Je jedno jestli domů nebo na prodej.

              Nvalcha186 - Profil | So 24.12.2011 22:51:29

              SEC >> Přečti si naše předchozí články a potom se můžeme bavit o rybařině.NEJSME chytˇ a pustˇ ani milionáři ale máme své soukromé vody a hned na břehu dům.Aktivně rybaříme od roku1990.Udělali jsme vodu,pokud jsi rybář víš o co jde.Od S.R.O jsme řádně nakoupili ryby a už jenom počítej.Lovíme,děláme spíše inventury po 5ti letech a přebytek ryb rozdáváme po drobných rybníkářích a směle pouštíme do vod pod námi.PŘ.:V roce 2007 jsme odvážili 16q K1.Nikdo nevěřil a tak jsme si pozvali svědky kteří sázku prohráli a rybičky si všechny vytahali a jak jsem uvedl rybičky šli zdarma.Dále jsme zkoušeli štiky,řádně jsme je koupili od S.R.O.Bylo jich 6.Po 2 letech nám bylo divné že se voda stále vaří,tak jsme rybník spustili.Rozdali jsme 720 štik,zbytek jsme si nechali.Takže tvoje kudla 40je pro naše pouhou svačinou,když i lín 40cm byl jenom obědem a tedˇ zapřemýšlej jak vypadá 20ti letá ryba.Jsou to naši odchovanci.Ročně sníme asi 10 ryb,ale 2 prasata.K takovému výsledku se dostaneš pokud řádně a intenzivně krmíš,a vaříš vodu(hnojíš,vápníš,na tření sekáš rákos,větvičky).Na vodu nepouštíme masaře,ale jenom pár známích zadara.Ohledně nás,se ZAMYSLI nad svým článkem.Další inventura bude asi 12 ,letos se nám moc nechtělo.
              Vše nejlepší do Nového roku všem rejpalům,rybářům a rybníkářům.

                NJarda 7 - Profil | So 24.12.2011 21:53:58

                Přeji všem příznivcům i odpůrcům rybaření na soukromých revírech krásné prožití vánočních svátků a mnoho krásných úlovků.

                  NToufi - Profil | So 24.12.2011 9:08:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Mám štěstí, že v mém okolí se do 50km nachází několik svazových vod s větší rybou. Jde většinou o vody pod velkým tlakem a ulovení velkých ryb je zde otázkou štěstí a nebo dostatku času. Bohužel nedostatek času je můj problém, proto pro své křižácké výpravy za kapry vyhledávám soukromé vody jako Ostrov nad Oslavou, kde jsou rybářská místa daleko od sebe, voda je plná vázek a jiných úkrytů pro ryby, nejedná se o žádný kaprodrom, ale o vodu s dostatkem přirozené potravy hlavně patentky, ryba je zde zdravá a silná, ale šance na její ulovení je matematicky větší, protože tam těch větších ryb plave víc, ale to neznamená, že automaticky ulovíte.
                  I na těchto vodách musíte svou výpravu pečlivě naplánovat dopředu, zjistit si informace, zvolit krmení a nástrahu podle ročního období, výskytu a složení přirozené potravy, taktiku dle místa pod vodní hladinou a zaměření na cílovou rybu, teprve potom lovit a doufat, že to letos vyjde a posunete si osobák.
                  V poslední době se začínají vykulovat i svazové sportovní revíry s trofejní rybou, ale většinou jsou jen pro místní členy na samostatnou povolenku, řád je na nich hodně přísný s omezením úlovků nebo CaR, to vidím jako pozitivní jev.


                    NDulf - Profil | So 24.12.2011 8:40:50

                    Cloud >> nechápu na co si můžeš stěžovat.My tady na západě jsme na tom podstatně hůř.Ty tam máš alespoň pořádný svazovky.Co Zliv,Nový Hrady?

                      NCarpHouser - Profil | So 24.12.2011 8:05:22

                      Na soukromé revíry jezdím za dravci. No a že někdo namítne, ale to je přece pak strašně jednoduchý lov? Ne není, dravé ryby se všude chovají stejně, takže buď jdou nebo nejdou. Na soukromkách je však větší šance na slušnější úlovek. Jinak i přes většinová pravidla větší ochrany dravých ryb na soukromejch vodách, je to s lidmi stejný, zmasej co jim přijde pod ruku. No, ale protože jde mnohým o tlustý kapry, tak ty dravci mají větší klid ...

                        NSEC - Profil | So 24.12.2011 6:43:08

                        Valchovi A jemu podobnym...Na jednom rev, chodi rybar CHYT A PUST,Aspon pred nami.Hytil sticku tak 40 povyda kolegovi Jarda chce do rybnicka hodil ji do kyble a sup do auta. Hlavne ze jsemCHYT A PUST.Aplnou hubu cintu.

                          NSEC - Profil | So 24.12.2011 6:24:14

                          Valchovi. Duchodci si vemou kaprikka a jsou tam pomalu kazdy den.Ale nekteri jako si ty jdou 2 tydne a co chyti strci do kufru nenapisi aby yla povolenka cista, Nekteri pro vlastni potrebu jini na soukr.rybnik.Stalo se mi a vydel jsem rybare ze chytilvelkou rybua hned u vody ji prodaval.Protoze je CHYT A PUST:

                            Nmisak - Profil | So 24.12.2011 0:47:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Já jezdím vícemeně jen na soukromé vody, nejsem zastáncem vod typu Grunty, Jestřabice atd, ale jezdím na Adošov, nejake slovensko, madarsko, proste tam kde je to nazývano "težší", i když si to nemyslím. Na soukromé vody jezdím z toho duvodu, že nehodlám podporovat svaz, který jen okrádá členy,, a zastupci svazu nejsou schopni členum, tedy těm co platí zajistit podmínky pro "příjemně" prožitý čas u vody. Jen zákazy, omezení,a buzerace, to nemluvím o rybářském rádu, ten platí i na soukromých vodách. Přístup majitelu aspon teda vetšiny, je uplně o něcem jiném. Ted zase budu pod palbou řečí, že ten kdo jezdí na soukr. vody není rybář, ale to mě moc nerozhází. Jsem pro soukromé vody, aspon do te doby než se na přístupu svazu a jeho činnovníku neco nezmení.

                              NJarda 7 - Profil | So 24.12.2011 0:35:35

                              Cloud >> Taky jsme tam jednou byli v sedmi,každý čtyry pruty a za tři dny šest kaprů.To je ta představa že na soukromáku ti za poplatek dává kapry na háček místní vodník.Docela mne dostalo,když si na stránkách Roudnice stěžoval týpek že si vzal dva dny dovolenou a nic nechytil.

                                NCloud - Profil | So 24.12.2011 0:29:25

                                Jarda 7 >> Zajeď na Lindu po roztátí ledu,jestli tu nějaký bude,candát na rybičku zkoro na hod,a na větší nástrahu u hráze sumík!Hoď tam německé nářečí,a zachytaš s i pěkně! :-))
                                Ale jsou i tady dny že ani cca40 prutů nemaj záběr za 24 hodin,když nežerou,ani sádka nebo chovnej,rybu nedají! :-))
                                Mám odzkoušeno,všechno,kromě omamných a výbušných látek,a agregátu :-))

                                  NJarda 7 - Profil | Pá 23.12.2011 23:33:35

                                  Cloud >> Chytal jsem tam,a je pravda že není omezení počtu prutů,ale vždy v pět odpoledne a v pět ráno se hejno hnulo,a potom jsi litoval,že máš nahozeno na více prutů.Nedalo se to sekat,protože brali vše.To byl (nevím jak dnes) rybolov pro Rakušáky kteří tam jezdili za euro.Zkrátka chytání jak na sádce.Klasický komerční lov.Někomu třeba vyhovuje,pro mne ne.

                                    NCloud - Profil | Pá 23.12.2011 23:14:26

                                    Jarda 7 >> Lituji toho,že nebydlím na Moravě,tam je kde jezdit!!!
                                    Tady kam.Hluboká u Borovan?Pěknej rybník je Linda,a krásní nejen kapři se vysezují dost často během roku!Omezení žádný!Kolik prutů máš,tak tam nahoď!Chytej na co chceš,běhenm celýho roku!
                                    čím víc háčků na prutu tím víc ryba!
                                    Ne , je to rybník bez jakýho koliv omezení,jediný co se nesmí je zavážet lodí! :-(
                                    4 ryby jaké koliv a jak koliv velké na jednu pvolenku.
                                    Chodím naštěstí zadarmo a bez rybky.

                                    Kanclíř býval super,než se tam začalo kšeftovat s povolenkama a hlavně s výsadbou zkutečných kusů ryb!

                                      NJarda 7 - Profil | Pá 23.12.2011 23:02:04

                                      Cloud >> Pokud si chceš udělat osobáček na soukromáku,mohu ti doporučit Šebkův rybník,máš to blíž než já na Kanclíř.Jinak ti závidím tvoje bydliště.Máš tam tolik soukromých vod,že bych nevěděl kam dřív.Jezdil jsem na Borovany u Hluboké.Hezká voda a ryby tam jsou.Nový kanclíř,také dobré i když ty doby kdy tam brali kapri přes osmdesát a krásný kojáci je díky masařům už asi pryč.A o staňkově je asi zbytečné vůbec mluvit.Je vidět že jsi věděl kde se usadit.

                                        NCloud - Profil | Pá 23.12.2011 22:41:46

                                        Jarda 7 - >> Jinak,není to reklama,jen rád a každému doporučím,kde a co de mi osobně líbilo!
                                        I když pak slyším pomluvy od samotného majitele jezera nejen na svou osobu,ale i na kámíka co tam byl semnou,je to sprosté.

                                        Ale stejně se mi tam líbilo moc! :-)