Soukromý revír relax?

Jezdím na soukromé revíry a jsem tam spokojen.Je pro vás rybaření na soukromém revíru lepší než chytání na svazových vodách?Jaký je váš názor na soukromé revíry? Je to řešení nedostatku času navštěvovat častěji svazové vody nebo, relax v přírodě mezi kamarády?
Autor diskuse: Jarda 7 - Profil , 20.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

NJiří Hanel - Profil | St 28.12.2011 1:09:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Já bych byl nejraději, kdyby všechny vody byly soukromé. Jedině člověk, který si vodu koupí se o ni bude starat. Protože si ji pořídil za nějakým účelem. Ať už je to zbohatnutí, nebo uživení sebe samého, nebo jen pro vlastní potěšení. Jinak je všude kolem vody bordel. Rybáři si vlastní odpadky neodnáší. Dělají si tam co chtějí a do dneška s tím ČRS nic neudělal. Umí akorát schůzovat a výsledek 0. Na soukromáku si to nikdo nedovolí, protože ví, že majitel si tyto rybáře ohlídá a když budou takový hovada, že mu tam ten bordel nechají, tak je tam už příště nepustí. Radši si zaplatím větší peníze za svou oblíbenou vodu.Budu vědět, že tam přijedu, bude tam pořádek, lidský přístup lidí, co se o tu vodu starají. Přečtu si řád dané vody, který budu dodržovat a bude mi fajn.

    Nkoci-7 - Profil | St 28.12.2011 0:12:25

    Na soukromé revíry jezdím jenom s kamarádem který kdysi chytal ale už nemá čas a tak si párkrát za rok vyjedem na soukromou vodu. Pro mě je to relax jak kdy :D pro něj určitě vždy protože při jeho pracovní vytíženosti musí bejt rád když se dostane na vzduch. Jinak osobák ze soukromáku pro mě není osobák ;)

      NSneki - Profil | Út 27.12.2011 23:36:48

      Moc rád na soukromé revíry nejezdí,.ale taky je neodsuzuji.Ale chycený 15kg kapr na soukrováku a ne svazovce pro mě má jiný význam.Ryby ze svazové vody si vážím víc a taky má pro mě jinou hodnotu.Na soukromém revíru víš,že ta ryba tam je,ale na svazovce si tím nemůžeš být jistý,že ta ryba tam je.A když ji chytneš,tak máš o to větší radost.Sneki

        NToufi - Profil | Út 27.12.2011 23:36:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Jarda 7 - >> Dvojitý relax

          NStarting-carp - Profil | Út 27.12.2011 23:32:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Ja sam jezdim na soukromy rybnik, kde je velice krasne.Mam to tam hrozne moc rad, je to moje srdcovka a urcite se to se svazovkou neda vubec srovnavat. Na svazovku jsem jezdil leta a nenavidel jse to, kdyz jsem vytahnul hezci rybu tak okolni rybari se ke me priblizovali vic a vic az me uplne vystrnadili. Tady na soukromaku to je sice o dost drasi ale urcite na 100 procent si vic zachytam ale i urcite vetsi ryby to je muj vlastni nazor z moji vlastni zkusenosti.

            NToufi - Profil | Út 27.12.2011 23:15:21

            Jarda 7 >> Nač stahovat kalhoty, brod je ještě daleko! :-))

              NJarda 7 - Profil | Út 27.12.2011 23:10:30

              Toufi >> Kéž bys byl dobrým prorokem.

                NJarda 7 - Profil | Út 27.12.2011 23:09:03

                Sven >> I když je nejhůř,u vody je dobře.Věřím že s nastávajícími problémy ani další generace nezapomene že u vody se hlava čistí nejlépe.

                  NToufi - Profil | Út 27.12.2011 23:04:51

                  Jarda 7 >> Není to tak dlouho, co byl za sci-fi považován lov Non-stop nebo K70 na svazových vodách, za jejich prosazení se podepisovali petice a diskutovalo se na schůzích s vedením. Trvalo to roky, ale nakonec se to povedlo.

                    NSven - Profil | Út 27.12.2011 23:04:15

                    Jarda 7 >> ne, že bych to další generaci nepřál ale obávám se, že další generace bude mít sakra jiné starosti než sportování s kapry ....

                      NJarda 7 - Profil | Út 27.12.2011 22:58:31

                      Toufi >> Bylo by to ideální,ovšem jakákoli změna má své porodní bolesti.Na prosazení takovéto změny by musela spolupracovat většina členských základen a to je asi scifi.

                        NToufi - Profil | Út 27.12.2011 22:47:24

                        Jarda 7 >> Problém se dá vyřešit prostým zdražením povolenky, když by byla povolenka dražší, už by se to těmto přepočítavačům nerentovalo a radši by si koupili 1/2ku prasete. Členská základna by se sice zmenšila, ale peněz by vybrali stejně.
                        Proč nezatlačit na vedení a neprosadit po vysazení CaR všech ryb po dobu 14 dní včetně dne vysazení, aspoň by měly ryby čas se rozjet po revíru.

                          NJarda 7 - Profil | Út 27.12.2011 22:38:38

                          kakr >> Příklad jsem dal teoreticky,protože v tomto maximu bije do očí nesmyslnost povolení ponechání dvou ks.ušlechtilé ryby denně.Za tu změnu buďme rádi a doufejme že další generace bude chytat pro radost z lovu a ne pro plný mrazák.

                            NJarda 7 - Profil | Út 27.12.2011 22:34:18

                            Toufi >> V tom je ten problém.To tito takérybáři nikdy nepochopí.Když se vysadí tak si vezmou týden dovolené a nasakovali by i vodníka. Proč tedy nemohou za poplatek za povolenku zplundrovat vše.Zkrátka je to o lidech.Bohužel na takové kteří chytají pouze pro zisk,doplácejí ostatní.

                              NToufi - Profil | Út 27.12.2011 22:31:35

                              Odlehčíme diskusi nějakou fotkou, ráno u vody.

                                Nkakr - Profil | Út 27.12.2011 22:31:32

                                Jarda 7 >>
                                Teoreticky to vychází náramně 720 x 7 = 5040kg ryb ročně. Praxe je ovšem jiná.
                                Faktem ovšem zůstává, že je dnes počet přisvojených ryb stejný, jako před 40 roky. V poměru ks/kg/rok/člen. Přitom se traduje, že tehdy bylo ryb dost a rybářů málo.
                                Jediné, co se změnilo a to zásadně je počet lidí, kteří si přisvojují ryby dnes, je jich mnohem méně.
                                Před 40 roky by nikoho nenapadlo pustit mírovou rybu ani náhodou.....

                                  NToufi - Profil | Út 27.12.2011 22:16:49

                                  Jarda 7 >> Vím přesně o čem mluvíš, měl jsem nějakou dobu na starost sportovní vodu 4ha pro MO a těchto zlatokopů jsem si na výroční schůzi užil dost. 420kč členství, 700kč nebo 10hodin brigáda a 1500kč za rok za lov trofejních ryb se jim zdálo moc. Trnem v oku jim bylo to, že na rybníku bylo plno velkých ryb a oni na ně nemůžou, režim spodní horní míra, přitom na tradiční rybolov mají přes 500ha vody jen pod naší MO v MRS.

                                    NJarda 7 - Profil | Út 27.12.2011 22:01:45

                                    Toufi >> Pokud by byl použit systém hospodaření na soukromých revírech i na svazové vody,byl by to přínos pro všechny.Použiji teoretický příklad:člen svazu má nárok na dvě ušlechtilé ryby denně.tj. 730 ks ryby za rok.Při váze ryby 2.kg je to 1460 kg. masa za rok.Při ceně povolenky pro příští rok 1950,-kč plus členský příspěvek 400,-kč celkem 2350 kč.získá kilo ryby za 1.6 kč. S nižším počtem ulovených ryb se bude cena zvyšovat.Problém je že spousta lidí chce socialisticky platit a kapitalisticky získávat.Pro tyto členy je svaz akciovka s nejlepšími dividendami na světě.

                                      NToufi - Profil | Po 26.12.2011 21:48:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jarda 7 >> Původně jsem se do této diskuse nechtěl zapojit, ale chci na váš názor reagovat, drancování našich vod nezmizí mávnutím kouzelného proutku, musí se změnit celkově myšlení lidí, náš problém vychází z dlouholeté tradice a socialistické minulosti (komunistické myšlenky - vše je všech, tak si vodu rybáři pohlídají sami ZADARMO), proti níž stojí kapitalistické myšlení - zaplatil jsem, tak si můžu dělat co chci, a českého švejkovství - řád je k smíchu a tak ho dodržovat nebudu, pravidla jsou od toho, aby se porušovala, přinejhorším přijdu na rok o povolenku, ze svazu mě přece vyloučit nemůžou a vysoká pokuta mě nečeká.
                                      Zapomínáme také, že velkou část přijmu našich svazů tvoří tradiční výroba a prodej tržních ryb ať do svazových revíru, nebo na jídelní stůl, jde vlastně o zemědělskou činnost, lidé kteří se tímto způsobem živí, mají strach z nových věcí, bojí se o své jisté příjmy, ze kterých živí rodiny.
                                      Musel by se úplně změnit systém, oproti současné dobrovolné rybářské stráži, by porybní museli být za svou práci placeni z příjmu z povolenek a museli by mít na starost jen několik revíru, tak aby se na ně mohli zaměřit a skutečně kontrolovat dodržování pravidel a pořádku, plnění zarybňovacích plánů pro revír, bylo by také třeba mít možnost vyloučit člena bez náhrady z členství ve svazu za opakované porušování řádu a s tučnou pokutou, to by hned přestal být řád k smíchu, ale to všechno znamená několika násobné zdražení povolenky.
                                      Kolik z nás by bylo ochotných zaplatit za lov na našich z plundrovaných svazových vodách odhadem 3 - 5 000kč za roční povolenku s omezením do 10 ks ušlechtilých ryb?
                                      Přesto tato částka není přehnaná a rybáři ji skutečně za roční lov na soukromých vodách platí, přísnější pravidla dodržují včetně CaR, nenechávají po sobě u vody nepořádek. Své majitele taková voda uživí, takže by to jistě šlo, jen chtít.

                                        NJarda 7 - Profil | Po 26.12.2011 19:31:34

                                        valcha186 >> To je i můj názor.Pokud by zakoupení povolenky zahrnovalo možnost chytání na svazové vodě,a možnost ponechání si jedné ryby měsíčně s možností dokoupení dalších ulovených ryb v tržní ceně,omezilo by to drancování našich vod.Svazu by to přineslo finance,které by dovolily lepší údržbu ryb.revírů i lepší zarybnění.Rybářům to že nebudou muset doufat že po týdnu krmení možná přivábí rybu,ale nespokojená by byla ta skupina která chodí ryby chytat a prodávat.