Soukromý revír relax?

Jezdím na soukromé revíry a jsem tam spokojen.Je pro vás rybaření na soukromém revíru lepší než chytání na svazových vodách?Jaký je váš názor na soukromé revíry? Je to řešení nedostatku času navštěvovat častěji svazové vody nebo, relax v přírodě mezi kamarády?
Autor diskuse: Jarda 7 - Profil , 20.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

NCloud - Profil | Pá 23.12.2011 22:22:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jarda 7 - >> Já si RELAX představuji takto,jelikož jsem víc soukromáků nenavštívil.

http://www.youtube.com/watch?v=-Xqy67g-qDQ

Ale tohle pro mě Relax opravdu byl(měl jsem to i místo svatební cesty,manželka odpočívala doma :-))

    Narnošt - Profil | Pá 23.12.2011 22:12:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Jarda 7 >> A když se zdraží vypěstovaná ryba,zdraží se povolenka.Osobně bych byl pro jiný model,něco na způsob co mají na pískovně Toušeň.Tam chyť a pusť na týden stojí tři a půl tisíce a s dvěma kapry denně,tedy teoreticky 14 ks,pět tisíc.Vždyť by na svazovky mohla být jedna klasická,dražší,ve které si chytající ty ryby vlastně částečně zaplatí a pak povolenka chyť a pusť,kde bych předem věděl a šel do toho,že můžu chytat ale nesmím si žádnou rybu přivlastnit.Já myslím,že by si jí koupilo plno rybářů,protože ryby třeba nejedí,nebo je prostě jen z přesvědčení pouští...

      NJarda 7 - Profil | Pá 23.12.2011 21:58:59

      Špek >> carp team přibyslav - 23.12.2011 9:24:59 >> Moje představa by byla udělat roční kvótu na odběr ryb ze svazové vody.Pokud by měl každý jasně dáno ,že si může přisvojit určitý počet ryb,dal by si pozor brát jakoukoli rybu hlavně že má míru. Zde by vznikla možnost,že ryby dosáhnou jiné než základní lovné míry. Jenomže potom by vznikl problém,kam s vypěstovanou násadovou rybou.Sice by se dala chytit trofejní ryba,ale většina hospodářů ti vysvětlí že tento postup nelze praktikovat. To je ten začarovaný kruh.Vypěstovat,nasadit,vychytat a další rok nanovo.

        Ncarp team přibyslav - Profil | Pá 23.12.2011 9:24:59

        Jarda 7 >> to je sice pravda, a sám osobně také nevěřím že na vlasní spotřebu má 3 ryby týdně, jenže bohužel je to vše legální rybářský rád umožnuje 2 ušlechtilé ryby deně, a lidé o kterých tu píšeš, na tom špatného nic nevidí a hlavně jak říkáš čím víc tím rychlejc zaplacené výdaje. Skutečnost je však taková že na menších revýrech se kapr dožívá steží 45cm a prakticky po vysazení je jen otázka času kdy jej čeka sakování.Na soukromních revýrech také nejni vše nej,ale pokud tam nikdo jede, tak proto že chce chytit trofejní rybu,a to proto že nemá možnost kde jinde jí chytit,tím mám namysli takové svazové vody,kde masožravci drancují ,a vše co vytáhnou a má míru jde dom.Například tady u nás jsou male svazocky,kde je tlak obrovský... bohužel ryby nemáj takové štěstí aby natrefili na rybařé, ktery si jej ponechá vážne za učelem vlastní konzumace, a po případě jej pustí zpět. Proto tu pořád žádna ryba nejni, a nezbyde mi nic jiného, pokud tedy chci moderne rybařit a ulovyt vysněnou trofej, zebrat se a jed na soukromák.. ale to jak píšeš ja na jinou diskuzi.. Přeji všem krásné Vánoce, a hodně dárků...

          NJarda 7 - Profil | Čt 22.12.2011 21:18:55

          valcha186 >> Bohužel,takhle to většinou funguje.Velká spousta lidí má peníze až na prvním místě.Po zakoupení povolenky už mají spočítáno kolik musí chytit a prodat ryb,aby se jim vyplatila.Osobně bych byl pro omezení ponechání úlovku.Co se mne týká letos jsem si ponechal ze svazové vody jednoho bolena 46.Nevěřím že pokud někdo chytne např.tři kusy kapra v týdnu a ponechá si je,tak tuto rybu má na vlastní spotřebu.Ovšem to je téma na jinou diskusi.

            Nvalcha186 - Profil | Čt 22.12.2011 17:24:34

            čeman 29 >> O tom to je. Urvat co můžeš, čím větší, čím více, tím více peněz. Nehledí se na etiku, RŘ. Musí se nějak zaplatit povolenky, příspěvky a také doprava k vodě a nějak vydělat na pivo, cigarety atd. To ale nevyřešíme.

              Ncarp team přibyslav - Profil | Čt 22.12.2011 12:09:02

              vundu >> jo, to jo, máš pravdu, bohužel tak to v dnešní době je a lépe asi nebude

                Nvundu - Profil | Čt 22.12.2011 10:14:32

                já takový občas nevštěvuji,protože jsem časově velmi vytížen,ale pořád to není ono..
                tak se s tátou staráme o jeden rybníček cca 30x60m..je okolo toho dřiny až až (zpěvňování břehu,ruzné úpravy okolo břehů,atd atd...).ale ten efekt opravdu za to stojí... a tam si pouštíme ryby,které ulovíme na svazovce,předem upozorňuji,že ryby jsou uloveny dle RŘ a nikomu ji neprodáváme,prostě jsou zapsané jak BP přikazují,ryby nejím a tím že si je pustíme na své,tak tím snad nic neporušujeme,ale stejně se obávám ,že se nějaký rýpal najde....:-))))) (..tak jako u nás spousta závistivců,co říkají -TY MÁŠ RYB,MŮŽU SI JÍT K TOBĚ ZACHYTAT...:-)))) )

                  Nčeman 29 - Profil | Čt 22.12.2011 10:01:34

                  valcha186 >> Tak to asik zijes v jinem svete,pac drtiva vetsina ,,soukromniku" je ze svazovek skupuje......tady v okoli brna plave v kazdem soukromaci alespon jeden musovsky kapr

                    Nvalcha186 - Profil | Čt 22.12.2011 1:46:31

                    tuzemak >> Souhlasím s tebou. V klidu, v pohodlí si pokecat. Večer posedět u ohně, jen tak se bavit o všem možném. Je jedno jestli jdou velké, či malé ryby. Jde jenom o to, přijít na jiné myšlenky, pobavit se s někým jiným, než koho posloucháme každý den, získat nové informace, zkušenosti. Je to o legraci, svěření se s problémy.

                      Nvalcha186 - Profil | Čt 22.12.2011 1:27:41

                      Chlebyk >> To není jenom o štěstí, je to hlavně nekonečná dřina. Ale chvilky odpočinku ti udělají radost, když se na to podíváš. Kup kus vhodného pozemku a kopej. Jde to pomalu, ale je to radost.

                        Nvalcha186 - Profil | Čt 22.12.2011 1:22:32

                        Špek >> carp team přibyslav - 21.12.2011 11:04:37 >> Soukromáky vznikají proto, že vody svazáci kupují málo. Jde o peníze a hlavně o to, že když je to soukromé, musím se o to starat. Svazáci si raději zaplatí brigády, pak to je vidět na jejich některých líhních, vodách a majetku. Viz obrovské úhyny kapitálnich ryb po zimě. Důvod - nikdo nechtěl sekat díry do ledu,dělat zrcadla. Líhně, propojení rybníčků od ondater, nikdo nechce kopat a opravovat hráze, na bagr nejsou peníze.Spolek nekoupil rybník, je lepší nájem za korunu, tak ho koupil soukromník, město chtělo peníze. Vodní plochy a rybníky se soustavně prodávají, je lepší platit, či neplatit nájem, než se starat o rybník třeba 8 ha. Tam jsou už povinnosti. A to nikdo nechce, je lepší zaplatit povolenku a chytat kde chci. Po povodních poškozené hráze, soukromník nenapustí, spolek neplatí, rybník není schopen.Ryby utečou s vodou, kam, do spolkových vod a spolek se bude hádat že jsou jeho.Soukromník musí koupit, spolek zarybní. Soukromník krmí, spolek na Labi také, ale jde o kvalitu a množství.Takto bychom diskutovali do nekonečna. XXL je na 10 km řeky, máš štěstí, tak je to poklad, na soukromáku jich je třeba 50. Soukromák si ryby spočítá, svazák určitě ne.

                          NChlebyk - Profil | Čt 22.12.2011 0:57:20

                          valcha186 >> Seš štasnej člověk,chtěl jsem mít taky svoji takovou malou louži kterou bych měl sám pro sebe,bohužel to nevyšlo...

                            Nvalcha186 - Profil | Čt 22.12.2011 0:47:39

                            Jarda 7 >> Fandím ti, mám 5 vnoučat od 2 do 13 let a viz již odpovědi, jsou to teroristi. Zdřímneš si a oni na tebe klidně vylijí studenou vodu. Ale když mám žízeň, klidně za úplatek přinesou i pivo. Je to radost s nimi chytat a věnovat se jim u vody. Na cestě jsme našli mladou poštolku, měla vypáčené křídlo, stříkačkou jsme jí dávali pít, pak pinzetou na kousky nakrájená játra, pak to došlo ke slunkám, ráno 8 totéž v poledne a včer. Polykala je celé.Pak došlo na hrouzky a na konci prázdnin jsme ji pustili. Několikrát popoletěla, byla tlustá a pak zmizela nad lesem. Člověk není u vody sám a je to radost.

                              Nvalcha186 - Profil | Čt 22.12.2011 0:36:40

                              čeman 29 >> Nesouhlasím s tebou, jsou soukromáci kteří si ryby řádně zakoupí a nebo dochovají. Pokud si tzv. trofejní ryby koupí ze svazových vod, tak jsou dvě mož nosti. Koupí je legálně a nebo jim je prodají za pár korun, piv, cigaret zase jenom členové ČRS. Pochybuji, že by soukromáci chodili chytat ještě ryby na svazové vody. To by bylo času, než by ryby XXL ve větším množství nachytali. Dnes není problém zakoupit ryby od s.r.o., dalších soukromáků. Je zde snaha vše dát do soukroma, proto se prodávají vody soukromníkům, ruší se nájmy. Kdo chce nakupuje. Jsou snahy, už to i je, brát řeky do nájmů. Obálkové metody a to jako u mysliveckých honiteb. Nájem nejdražšímu a na 10 let. Soukromé honitby, honitba jednoho nájemce. Tahání jedné ryby za druhou, to jen když se 2 měsíce nekrmí. Někdy záběr ani po týdnu na 5 prutů. Nyní na vánoce záběr ani po 3 týdnech. Je to věc názoru.

                                Nvalcha186 - Profil | Čt 22.12.2011 0:12:57

                                Minnow >> Já s tebou tak nesouhlasím. Pokud jsi sám, tak si můžeš k vodě jezdit, chodit kam chceš, pokud máš rodinu, tak to je o něčem jiném. S dětmi jsme jezdili pod stan od mala. Byli jsme s nimi po celých 14 dní a věnovali jsme se jenom jim. Nyní jsme ve svém a věnujeme se vnoučatům celé prázdniny u vody a ještě je to pro ně málo. Od rána do noci jsou venku a to je radost se na ně dívat, bavit se s nimi a nechat se od nich otravovat, pořád jim rozmotávat přehozy, nechávat se chytit na háčky, ale to k tomu patří. Večer si zahrát karty, smát se jim jak se bojí skočit ze skákadla, překlopí se na loďce, nebo jim vybagrovat a vybetonovat pískoviště a pak když zlobí jim ho napusit vodou a když přísahají, že už to nebudou dělat, jim zase vodu vypustit. Nejde nám ani o úlovky XXL a když se povede, tak sledovat jejich šikovnost. Do vody z domu 12 m. To je také soukromák, nikde nikdo, žádná fronta, pokoje s WC a sprchou.To není jenom o tom sedět celý den u vody, ale také tam mít manželku a děti. Věřím, že na takovéto chytání žádná baba nemůže mít připomínky. Jde to i u vod ČRS, ale ten kontakt s rodinou, to je na co se pak vzpomíná. Takže není soukromák, jako soukromák a rybář jako rybář. Byly tam i ženský co se týče protivnosti jako jedničky, ale po chycení pár ryb byly úplně vyměněný.

                                  Nvalcha186 - Profil | St 21.12.2011 23:46:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Jarda 7 >> Jsem rybníkář proti své vůli. Bylo mi líto těch opuštěných ploch a chatrče na břehu, o samotě, v lese. Nikdo to nechtěl. S rodinou jsme se do toho dali a výsledek se pomalu blíží. K vodě 2 ha a 0,5 ha pustíme jenom někoho, máme to na relax. Nemáme rádi masaře a dodržujeme bezdotykový lov a háčky bez protihrotů. Děti se koupou a nervozní lidi jim nic nemohou říci. Jezdí se na lodˇkách a děláme co chceme. Nyní máme dokončené další 3 rybníčlky, další 2 děláme. Je to pohoda si na břehu zapálit ohýnek a jen tak se dívat na labutě, kachny, volavky, ledňáčky jak neomylně loví a i užovky se nespletou. Je to vše vlastní dřina. U ČRS si zaplatím brigády a jenom jdu k vodě. Znám ty narvané břehy, čekání na místo, hned vedle kolega a dýcháme na sebe. Potom řeky, kde soustavně jezdí lodě a schválně to pádlem tahají. Pak jsou místa kde nekdo není. To je také relax. Já vím co mám za ryby, jsou mnou nasazené a řádně zakoupené a tak je mi líto každé uhynulé, U ČRS to bolí málo koho, popíchání, válení na písku, krmí se s tím kachny doma a prodávají se různě atd. Neřadím se mezi ty, kteří skupují xxl. Vnučka chytá od mala, přivazovali jsme ji ke břehu. Nyní tahá 18ky a ven jí ještě pomáháme. Není soukromák, jako soukromák, zrovna jako rybář a rybář. Na Silvestra máme dva pokoje volné po 4 lůžkách a když bude led dáme dírky a když ne tak plotičky a
                                  cejny. Jenom můj názor. Do vody je to z domu 12 m a mezi tím je parkoviště. Neměli jsme potřebu se fotit s rybami a ukazovat se. Nic nám tam nechybí.

                                    NJarda 7 - Profil | St 21.12.2011 20:37:59

                                    Minnow >> Všechny soukromé revíry nejsou typu louže a kdo zaplatí ten chytá.Letos jsem navštívil šest revírů a mezi nimi jsem objevil jeden,který jsem si oblíbil.Můžu tam jet bez problému s vnoučaty 5 let,(malá hloubka u břehu kdyby náhodou),dobré zázemí,vyhrazené místo lovu a návštěvníci jsou zhruba ve stejné sestavě.Takže takový rybolov mezi kamarády.Pro děti je to krásně strávený víkend u vody kde se učí jak ulovit rybu a jak se k ní chovat.Věřím že až vyrostou,odrazí se u nich tyto zkušenosti ve vztahu k rybám a přírodě.

                                      Narnošt - Profil | St 21.12.2011 19:40:25

                                      On také není soukromý revír jeden jako druhý.Vždycky mě pobaví když čtu ty řeči,že tam jsou jen kapří prostitutky,že všechny ryby jsou tam dovezené ze svazovek,nebo že tam nachytá každý a chycená ryba nemá žádnou cenu.Podle mě to ve valné míře píšou ti,kdo na soukromáku nebyli nebo byli na nějakém typu sádek.Jednou jsem byl ze zvědavosti taky na takovém,rozloha cca.hektar,kapři kolem 70 a můžu říct,že na takový typ soukromé vody už bych nikdy nejel.Ovšem vody typu Vrbenského,Jaroslavu a podobně jsou úplně o něčem jiném.Zázemí,hezká příroda,pevně dané místo a jen určitý počet lovících,to je přesně to,co se na většině svazovek těžko může sejít...

                                        NMinnow - Profil | St 21.12.2011 18:24:08

                                        Jarda 7 - >> Ahoj, na soukromák se dostanu ročně jen párkrát a to teda ten soukromák není rozhodně nějaký český lídr jako třeba Vrbenský, nebo Jaroslav. Proč utrácet peníze, když si můžeš jít sednout k řece na Feeder, nebo jít na svůj oblíbený potok na pstruhy. Soukromáky rozhodně nejsou mí favorité, vždy, když někam přijedu na nějaký soukromák, je tam lidí víc než ryb. Na soukromáky jezdím zpravidla jen proto abych změřil sílu mého feedru s jesetery přes 1m. To je potom velká zábava, jednou mi projel mezi kůly pod molem, to pak byla teprve legrace :). Naštěstí pro mě to dobře dopadlo a jesera jsem vytáhl. Určitě si nemyslím, že bych na soukromáku relaxoval, určitě né. Ale hezky si tam zachytám.