Kaprařské děličky do 10 ft. na rybník

Zdar, chtěl bych si pořídit pruty na rybník, podmínkou je max. délka do 3m (10ft.). Chci to mít na rybníky, které jsou zarostlé a proto chci kratší. Jaké byste doporučili? A jakou vrhačku? Představuji si tak mezi 1,5 a 2,5 lbs. Nebudu s nima nahazovat daleko max. 40 m, ale spíš tak do 20 m. A beru jedině děličky (2 díly). Díky za rady.
Autor diskuse: Elgorn - Profil , 11.9.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

NHalen - Profil | Út 13.12.2016 6:07:04

Štikozubec >> No jestli chceš hodně záběrů, jsou nepřekonatelná krmítka s plnící formou.

    Ndrvoštěp - Profil | Po 12.12.2016 22:55:54

    Štikozubec >> To už záleží na způsobu lovu a co Tebe více osloví.

      NŠtikozubec - Profil | Po 12.12.2016 22:22:57

      rosan >> Dekuji za predbezne info..
      Jen me zajima jeste sestava na tyhle pruty jsou vhodna krmitka co jsem psal nebl radeji neco ve stylu boili montaze (oluvko a navazec) co pouzivate Vy?

        NŠtikozubec - Profil | Po 12.12.2016 22:20:07

        Vendys 65 >> Zdtavim a znacka prutu je jaka?

          Nrosan - Profil | Po 12.12.2016 4:37:19

          Štikozubec >> ja je pouzivam pro chytani na blizko.20/30m.chytil jsem par kapru 60+_,pruty jsou jemne ale vlasce mam radeji0.25.nebavi me chytat feder a tohle jsou projemne pruty.a navi mam okumy lexan 50.ale ty chci prodat a koupim nove.asi nove lb od okumy.

            NVikasgard - Profil | Ne 11.12.2016 18:29:18

            Za sebe doporucuji daiwa black widow 10ft 3lb. Je krasne tenký a parabol akce.

              NIvan. - Profil | Ne 11.12.2016 18:15:40

              Štikozubec >> presiel som si vyberom prutov a ako hlavny benefit beriem tu dlzku a lahku manipulaciu a skladnost.. pouzival som 2.5 lb az kym zo mna jeden vacsi supinac neurobil statistu a nebol som schopny ho udrzat na volnej vode a prepalil mi to o parezy. Cize som pritvrdil a pouzivam FS CTX Creeper, kt. su o nieco tuhsie, ale stale si s nimi clovek krasne uzije aj mensiu rybu. Vela malych vod je zle pristupnych a zarastenych, silova rezerva sa vzdy hodi. K tym navijakom, na jemne chytanie s tou 0,22 je 3000 ok, ale skor k maksim prutom, alebo k feedru. Pre kaprove delicky ako univerzal by som to videl na 4000 az 6000.

                NŠtikozubec - Profil | Ne 11.12.2016 18:01:14

                rosan >>
                Zdravim Vas
                Jsem konecne rad ze jsem o rech prutech neco nasel a prosim o radu jelikos pruty uz vlastnite a vite co dovedou atd...
                Byly by pouzivany na rybniky max do 3 hektaru plus tzv.kaluze ....
                Lov na polozenou krmitko 15-25g plus krmeni do nich..neni to priliz?
                Vlasec 0,22 pouzivam (znacka mikado jsem snim moc spokojen)
                Jeste ohledne navijaku?
                Mam jeden typ a to navijak s predni brzdou od giants fishing SPX 3000 FD?co by ste na neho rekl?
                Nebo jiny typ?
                Dekuji predem za jakou koliv informaci...

                  NVendys 65 - Profil | St 23.11.2016 19:37:20

                  Čauves kolegové, na malé vody jsem si pořídil tyto proutky 3m a 2,5 lbs

                    NFlying trout - Profil | St 23.11.2016 16:40:57

                    BARYCZEK >> Jo, díky. Já měl kapráky v 2,75 librách 3,66 dlouhý a nebylo to vůbec ono, slaboučký taky byly a stály 4x víc, nicméně mě neoslovili a šli do světa!

                      NMr.Doctor - Profil | St 23.11.2016 16:30:52

                      mari1300 >> Já před rokem pořídil jednu šikovnou "třímetrovku" :-)) Nemám ji vyloženě na kaprařinu, na tu mám jiné 10 ft děličky, ale spíše na šoulačku, kde se dá dle podmínek použít na různou rybolovnou techniku.... Je to takový proutek pro fajnšmekry .... koukni se na DAIWA WILDERNESS XT SPINNING ROD

                        NBARYCZEK - Profil | St 23.11.2016 15:48:57

                        hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 22.11.2016 21:44:46 >> Ano, mám je a tvrdé určitě nejsou.Vzal jsem poprvé korkovou rukojet a jsem spokojen.Jsou to tenoučké krásné proutky a mají i větší ocka 40-14.Daji se teď sehnat za 1500kc.

                          NBacha - Profil | Út 22.11.2016 22:14:58

                          Mám tyto
                          https://www.amazon.de/MAD-D-FENDER-II-G3-10-3LBS/dp​/B0066U80PA
                          hodím s nimi cca 90m s šedesátkou olovem a vlascem 0,32mm s navi Penn Slammer. Vytáhnu s nimi i krokodýla:-))) Jsou to přesně takové pruty, které jsem chtěl. Nenáročné, levné a pevné. A navíc se dělají i v korku, ale kvůli ceně jsem do nich nešel.

                            NFlying trout - Profil | Út 22.11.2016 21:44:46

                            BARYCZEK >> máš to? A neni to v těch 3,25 lb tvrdý bydlo? Kdyby to dělali ve 2lb, to by se mi líbilo

                              NBARYCZEK - Profil | Út 22.11.2016 19:30:57

                              Mrkni na Prologic C2 Natura 10ft.

                                Nrosan - Profil | Út 22.11.2016 0:08:36

                                drvoštěp >> :-) tak ja jim verim.to zas jo .ale jsou tak jemne az jde s toho strach :-)

                                  Ndrvoštěp - Profil | Po 21.11.2016 21:37:27

                                  rosan >> Tak toho se vůbec neboj.V květnu jsem na půjčené 10ft 2lb tahal kapry okolo 15kg.Ale jiné značky.Prutům musíš věřit, jinak jsi v pérdeli;))

                                    NKaiton - Profil | Po 21.11.2016 19:41:01

                                    jarda85 >> ok v pohode moja chyba :(

                                      Njarda85 - Profil | Po 21.11.2016 19:22:26

                                      Kaiton >> jo takhle kdyby jsi to napsal ty tak to pochopím, ok

                                        NKaiton - Profil | Po 21.11.2016 19:18:28

                                        jarda85 >> to co si kupil ty su 12ft a 3lb to nechcem chcem nejake 10ft