Kaprařské děličky do 10 ft. na rybník

Zdar, chtěl bych si pořídit pruty na rybník, podmínkou je max. délka do 3m (10ft.). Chci to mít na rybníky, které jsou zarostlé a proto chci kratší. Jaké byste doporučili? A jakou vrhačku? Představuji si tak mezi 1,5 a 2,5 lbs. Nebudu s nima nahazovat daleko max. 40 m, ale spíš tak do 20 m. A beru jedině děličky (2 díly). Díky za rady.
Autor diskuse: Elgorn - Profil , 11.9.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

Nviliam1735 - Profil | Po 19.12.2016 12:05:52

Štikozubec >>

Navijaky tam mam UltegryXSC14000 a pruty ma vysli 150€.

    NŠtikozubec - Profil | Po 19.12.2016 11:56:41

    viliam1735 >> ahoj krasne protky co to tam mas za navijáky?kolik te vysly ty proutky?

      Nviliam1735 - Profil | Po 19.12.2016 11:45:25

      Wychvood 10ft dorazili.Hned som ich bol aj otestovat.Úlovok bohuzial ziadny, ale to mam celu sezonu cas.

        Nsven - Profil | Po 19.12.2016 11:19:32

        Štikozubec >>Ahoj. Ty proutky od Prologicu jsou bezvadné, také se mi líbily a byly ve hře.
        Chtěl jsem něco krátkého ve dvoudílu, co se vejde pod stromy a do křoví, co si poradí s kapřikem dva metry od kořenů a přitom to nebude vážit půl kila a co se vejde ve dvou kusech do trojky, protože to přijde ke slovu jen občas. Nakonec rozhodlo to, že mám s pruty od Semy z dob minulých dobré zkušenosti a také, že měly rukojeť z "korku". Mechovku moc nemusím...
        I když na feedrech ji mám na šroubovacích rukojetích také.. No dobrý, no... co se dá dělat :-)
        Ty navijáky jsou jedny z klonů od Ryobi - Robinzon Quartz fd 40. Mám tři kousky vel.40 a tři vel.30
        První dvě čtyřicítky mám už asi šest let, vystřídaly i několik feedrů a pořád makají jak nové.
        Protože jsem s nimi pro svou potřebu max. spokojený, přikoupil jsem později další.
        Nejspíš ještě jednu čtyřicítku po svátcích přiberu :-)

        http://www.inrybareni.cz/navijak-robinson-quartz-fd​-pro-spin/ (jsou tam dole i fotky)

          NŠtikozubec - Profil | Po 19.12.2016 8:48:20

          sven >> ahoj no jsem moc pekni ale zustanu asi utech prologicu semy jsem uz mel v ruce ale jen Sema Balance 11ft-2,5lb a musim rict krasne proutky za par korun byly trojdilne ale krasne byly spracovani a rikojet taky ok mozna tenka ale me vyhovovala...a jestli muzu co to tam mas za navijáky na tech semach?

            Nsven - Profil | Ne 18.12.2016 21:33:03

            Štikozubec >> Ahoj. S Prologicem je srovnat neumím, nikdy jsem ho neměl v ruce. Ty Semy mám asi čtyři měsíce a u vody jsem je měl asi 10x. Většinou chytám na feeder a zatím jsem to vícekrát nestihl :-)
            Za těch čtrnáct stovek za kus, to jsou docela pěkné proutky. Překvapilo mě opravdu kvalitní zpracování, očka přesně v ose páteře, pěkný lak s nádechem do žluta a hlavně malá hmotnost.
            Akci má semiparabolickou a rezervu opravdu velkou. Nic většího jak jedna sedmdesátka a pár kolem šedesáti nepřišlo. Jinak něco menších, nějací cejni a plotice. I tu plotici vzhledem k tomu, že proutek váží cca 195g, na prutu cítíš. Sedmdesátka šla z vody jak po másle a ještě s pořádnou rezervou. Tedy je to opravdu prut na kapry. Hází daleko a přesně a zdolávačka je příjemná.
            Příští sezonu je doufám provětrám pořádně.
            Rukojeť je sice trochu extravagantní ale po dvou třech vycházkách jsem si zvykl :-) Má šest oček a zásuvný otvor vrchního dílu je zpevněný antikoro objímkou.
            Ten drcený korek na šroubení mi docela vyhovuje ale ta zlatá na objímkách mi zkraje vadila.
            Už to je dobrý :-)

              Nviceroy - Profil | Ne 18.12.2016 21:30:20

              Štikozubec >> cca 3 tyden ....na to ze meli dojid jako balik do ruky ba druhy den :-)

                NŠtikozubec - Profil | Ne 18.12.2016 21:27:53

                viceroy >> A jak dlouho iz cekas?

                  NŠtikozubec - Profil | Ne 18.12.2016 21:26:09

                  rosan >> Ano vse je ok...

                    Nviceroy - Profil | Ne 18.12.2016 21:24:56

                    Štikozubec >> jj ty jsou asi nenavratne v haji :-)

                      NŠtikozubec - Profil | Ne 18.12.2016 21:22:32

                      viceroy >> Ahoj taky sme to probirali ty proutky tobe myslim to ta posta nekde szratila ty prologicy ze?

                        Nrosan - Profil | Ne 18.12.2016 21:21:46

                        Štikozubec >> no tak pak je vše v naprostem pořadku 😀

                          NŠtikozubec - Profil | Ne 18.12.2016 21:12:13

                          rosan >> Cus vsak sme si spolu psali ohledne tech prologicu dal si mi cenne rady a videl jsem i ty fotky tech kapru cos na ne vytahl proto jsem se pro ne rozhodl :-) uz mi je i ma draha polovicka schvalila :-)

                            Nrosan - Profil | Ne 18.12.2016 20:56:30

                            Štikozubec >> napiš mu tu je nick Pápalín

                              Nviceroy - Profil | Ne 18.12.2016 20:56:06

                              Štikozubec >> taky mam 2,5 lb vseobecne na nejake brutalni rvani ryby z vody to asi nebude ale na chytani cca do 50 m ideal .... a na hazeni 100 m to asi taky nebude ikdyz jsem je jeste tolik nevyzkousel

                                Nrosan - Profil | Ne 18.12.2016 20:55:31

                                Štikozubec >> tet mi psal jeden kolega že použiva prologic 270/2.5lb a chyta s nima velke kapry na řece a v pohodě

                                  NŠtikozubec - Profil | Ne 18.12.2016 20:52:49

                                  sven >> Ahoj mel jsem namysli vseobecne znacku sema pruty jake jsou atd...na tyjle jsem se taky divalmoc se libily ale nokdo nic nevedel o seme o znacce nic tak jsem diskutoval a nakonec vybral prologic c.o.m 9ft/2,5lb ale jeste je nemam!!!a jak ty hodnotis ty semy?srovnani a proligicem?vydrzi dost?mas na to neco vetsiho?

                                    Nsven - Profil | Ne 18.12.2016 20:31:44

                                    Štikozubec >> máš na mysli od Semy carp boat 9ft /2,75lb ?

                                      Nrájovec - Profil | Ne 18.12.2016 18:52:26

                                      Štikozubec >> Ty korkový jsou pěkný, s pruty od Semy nemám žádné zkušenosti.

                                        NŠtikozubec - Profil | Ne 18.12.2016 18:45:04

                                        rájovec >> V tom korku krasne moc