ako ulovit amura ktorý sa prave slni

je možné ulovuť amura pri jeho vyhrievaní na slnku?
Autor diskuse: CatFishHunter - Profil , 6.9.2011 kaprařina - techniky lovu

Obiš - Profil | Út 6.9.2011 11:51:52

Steel >> Já nikdy nic takového netvrdil

    Obiš - Profil | Út 6.9.2011 11:49:56

    Fishky >> Toš tam si neměl moc šancí. Já používám prutky,co s něma chodím vláčet sumce. Navíc při tom hovádku sem tam měl pletenku na 20kg. Vím že,to není dobré na lov z hladiny,ale když se to dobře udělá,tak ani pletenka nevadí.

      Fishky - Profil | Út 6.9.2011 11:49:36

      Leorim >> protože chodíš na hladovou vodu, hod foto amura, vsadím boty že břicho nemá ;-)

        Leorim - Profil | Út 6.9.2011 11:46:53

        Já doporučuju na amury masnáky,podařilo se mi v jeden den chytit 3 kusy nejvěčí 72 cm...nevím proč ale prostě jim chutnali berte to spíš ze srandy ale pravda to je....,a k tomu chytání z hladiny jednou amuři žerou jednou nehnou ani ploutví.Pokud je rybník kde jsou naučení žrát z hladiny tak jen do toho.Příklad:jeden soukromák za pařáku se uchytám k smrti berou jak kapři tak amuři...ale je narvanej rybama a to není umění tod vše..

          Steel - Profil | Út 6.9.2011 11:45:41

          Obiš >>

          Hele, všechny ryby kromě mníka se řídí stovky let starým pravidlem. Čím teplejší voda tím víc žerou a nejteplejší voda v létě je ve sloupci a na hladině na stojatých vodách. Opačně to má akorát mník jakožto jediná treskovitá ryba u nás. Ryby si dělají koncem léta zásoby na zimu. Takže se mi nesnaž říct, že když je teplá voda, že ryby nežerou..

            Obiš - Profil | Út 6.9.2011 11:43:51

            Dev >> Enem sa mrkni... .)

              Fishky - Profil | Út 6.9.2011 11:41:02

              Obiš >> z hladiny sem měl na plavačkovej prut hovádko jak noha, vzal mi to přes půl rybníku a vymetl snad všechny keře, no bylo i zbytečný na ním jít, ještě teď bych to rozmotával :-) na kapřák je to jiný kafe, tam dovedou také cvičit, ale už je to mnohem férovější pro obě strany :-)

                Steel - Profil | Út 6.9.2011 11:40:28

                Poušťák >>

                Ne, ten amur.... :X

                  Dev - Profil | Út 6.9.2011 11:40:20

                  Obiš >> co bych delal proboha v sumčařine, takove ludry slizké ... humus,s tim na me ani nechod ... !!

                    Obiš - Profil | Út 6.9.2011 11:38:39

                    Dev >> Viděl si tu ploutev sumčařině? To je torpédo!

                      Obiš - Profil | Út 6.9.2011 11:37:28

                      Fishky >> Malej prut??? Sem se díval do kalhot...a snad na tom nejsem tak špatně... :)
                      Kuwa...Šak letos hlavně ze dna....
                      Ale je pravda,že toho nej sem měl na prutě z hladiny. Sem ho po 100m výpadu dostával víc jak půl hodiny zpátky a nakonec sem ho upálil.:( Ale to byl jediný záběr za 3 roky co sem tam na ně chodil...

                        Fishky - Profil | Út 6.9.2011 11:28:38

                        Obiš >> páč máš malej prut, čím menší, tím pomalejší ;-) a kdybys je nechytal z hladiny, tak bys měl i velký ;-)

                          Obiš - Profil | Út 6.9.2011 11:22:25

                          Kozič origin >> Tak si je ještě jednou přebrus a hurá na ně!!!! :)

                            Obiš - Profil | Út 6.9.2011 11:21:21

                            Dev >> :) :) :) Co vytáhnutééé. Ale pořád mě sere ten nevytáhnutýýýý. :)
                            Ten zbytek neřeš. Každý má nějaké zkušenosti..Někdo víc,někdo míň.

                              Kozič origin - Profil | Út 6.9.2011 10:50:33

                              Dev >> Mě třeba štve, že v někom moje zápisy vzbuzují dojem, že podsekávám. Není to pravda. Já jsem si taky vše vychodil kolem vody. I vrhat vidlema již umím obstojně.

                                Dev - Profil | Út 6.9.2011 10:47:00

                                Obiš >> :D ... ono kdyby videli, kolik a jake amury mas takto vytahnute ,tak by uz nikdo ani nepipl - konec koncu jsem rad,ze nevi jak na to .. ale asi sou tady mistri "teorie" nikoliv "praxe" .... nebo spis se nudi tak proc si nerypnout ? .. kdo víí .. aspon se pobavis,kdyz nekdo napise blbosti a utvrzuje te,ze ten kdo tady keca kraviny,si ty :D ... ostatne tve ryby nachytane touto technikou sou asi jen smyslene, nic nerikajici kecy podle nekterych rypalu tady ........ takze sem se hodi,ze si muzes rict - "za dobrotu,ne žebrotu" .... nakonec Tobe taky nidko neradil, vse sis vychodil sam kolem vody ... proc tedy nekoho utvrzovat v tom,cemu sam neveri ...

                                  Obiš - Profil | Út 6.9.2011 9:26:26

                                  Poušťák >> Tak to joooo. :)

                                    Poušťák - Profil | Út 6.9.2011 9:21:50

                                    Obiš >> ten rybář..))

                                      Steel - Profil | Út 6.9.2011 9:20:49

                                      Mlaskni mu na hladinu chleba 5x5 cm a prošij ho dej metrovej průvěs a odklop překlápeč. A až uslišíš ránu vzbud´ se a ber.

                                        Obiš - Profil | Út 6.9.2011 9:18:43

                                        Poušťák >> Ten bivak??? :)