Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 20.7.2011 12:31:36

jurasoft >> jako že jsou nacisti? Když mohou být označováni jako komunisté, proč by nemohli být označováni jako nacisté? Nebo ty shledáváš některý z těchto totalitních režimů méně morálně pokleslým oproti tomu druhému?

    Mrknato - Profil | St 20.7.2011 12:31:14

    peterson >> Ty ses přestěhoval? Peterson 1. byl tuším ze Stč.

      peterson - Profil | St 20.7.2011 12:29:36

      Mrknato >> Ahoj, nikoliv, tento nick mám já a pouze já, tedy doufám :)

        peterson - Profil | St 20.7.2011 12:28:20

        Netipa - poslední hrdina MRKu >> Předpokládám, že by si na sebe profi stráž vydělala sama. Byli by to zaměstnanci s jasnými povinnostmi a kompetencemi třeba jako městská policie,….. čili policie. Tím jsem snad zodpověděl i to, kdo by to mohl dělat. ......nemyslíš si snad, že dnešní stráž je zdarma?

          Mrknato - Profil | St 20.7.2011 12:27:23

          peterson >> kterej ty seš peterson? Tuto "značku" měl někdo jiný..... psal taky hrozný pitomosti, srovnatelné s tím, že peníze z pokut jdou svazu.....

            Kok - Profil | St 20.7.2011 12:25:20

            Netipa - poslední hrdina MRKu >> no vidíš, tak sedni na fichtla, pobal vercajk a doraž, se o tebe postaráme a za ty kecy tady ti ještě ráno uděláme míchaný vejce:)

              Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 20.7.2011 12:21:57

              jurasoft >> Myslíš, že můj věk znamená skutečnost, že o této problematice nic nevím? Proč myslíš? To je věková diskriminace toto. Mé myšlenky, názory, připomínky i rady jsou stejně (ne-li více) hodnotné, jako ty tvoje.

                nofish - Profil | St 20.7.2011 12:21:18

                peterson >> On ten rybářský řád není zas tak zastaralý. Vypiš sem body co si myslíž, že zastaralé jsou.....

                  peterson - Profil | St 20.7.2011 12:21:16

                  Jejda málem bych zapomněl, není se čemu divit......... byl jste se někdo poslední dobou podívat na testech nových rybářů? To je mazec, pak není divu, že chytá každý kretén ( kretén je lékařské označení ). Měli bychom si malinko vzít příklad od myslivců........ kde jsou ty časy, když jsem se na základce v kroužku šrotil řád abych udělal testy a měl tu čest vlastnit lístek! Petrův zdar :)

                    Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 20.7.2011 12:20:03

                    Kok >> Již jsem byl Fillou zván :-)

                      Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 20.7.2011 12:19:16

                      peterson >> "- jen a pouze profi stráž". Aha, aha a ještě jednu ahu si tam lajsknu - aha. Ta profi stráž se vezme kde? Platit ji bude kdo? Z čeho? bude makat na živnosťák? Bude zaměstnanec? Jaký bude mít pravomoce? Kdo určí, jaký budou její pravomoce? Bude na to nějakej učňák, nebo se vezme první lempl z ulice?
                      Jinak tento způsob udržitelný je. Kdyby se v tomto ohledu vyšlo hlasitému halekajícímu davu vstříc a povolilo by se všechno, potom by šly všechny ryby do hajzlu (popřípadě do prdele)

                        Butchi - Profil | St 20.7.2011 12:18:06

                        hraji >>
                        Nehrozí za ten náhodou i kriminál?

                          Poušťák - Profil | St 20.7.2011 12:17:51

                          peterson >> ty si sereš do hnízda,počkej až se na tebe vrhnou..))))))))))))))))

                            Butchi - Profil | St 20.7.2011 12:17:42

                            meteor >>
                            To byla spíš jen taková poznámka na okraj, v žádném případě jsem tě nechtěl poučovat ;-)
                            Samozřejmě, ze světla na špičce přicházejí postupem času halucinace a to už je lepší to rovnou zabalit, než pořád sekat do prázdna.. Oči si taky potřebují odpočinout.
                            Muškařina a vláčka - Dá se, ale už je to hodně velká síla, vzhledem k pohybu terénem, nemluvě o brodění v proudu po kluzkých šutrech.. Třeba já to tak dělám s muškou, dostanu se jen velmi výjimečně a proto to drtím na 100%. V létě to tak jako tak nemá během dne smysl, nejlépe chytat ráno, než to začne pařit, pak se jít v klidu najíst, pospat, navázat mouchy a večer hurá na večerní sběr.
                            Myslím si, že máš recht. Když už si to (často načerno( vyvezli někam do pryč, nechce se jim to stahovat. Nechápu, co je na tom za problém, když se stejně většinou jen válí na lehátku nebo na podložce s kaprem.

                              Kok - Profil | St 20.7.2011 12:17:39

                              Netipa - poslední hrdina MRKu >> ty woe, ty už nehul!!:))), přijeď někdy za náma na ryby, věřím že s tebou bude čurina, my jsme s kolegou taky kopa veselá:)

                                peterson - Profil | St 20.7.2011 12:14:19

                                Ahoj, osobně bych to viděl takto:
                                - povolit lov 24 hodin
                                - na vybraných lokalitách povolit vyvážení
                                - jen a pouze profi stráž, která mimo jiné může udělit vysokou pokutu, pokuty jdou na vrub svazu
                                - povinnost mít podběrák !!!
                                Současný rybářský řád je zastaralý a všem musí být jasné, že tento způsob NEFUNGUJE a je neudržitelný! Petrův zdar

                                  hraji - Profil | St 20.7.2011 12:12:22

                                  Butchi >> dva roky, to je většinou za hodně hrubé porušení spojené s nějakým excesem, třeba útok na RS

                                    Butchi - Profil | St 20.7.2011 12:10:24

                                    hraji >>
                                    A přesně takto by to mělo být všude.
                                    Kamarádíčkování je takový náš národní nešvar , nestranná komise je podle mě výborné řešení.
                                    Ten proces asi bude zdlouhavější, ale aspoň si to příště dotyčný rozmyslí, jestli mu to za to stojí.
                                    Předpokládám, že stopku na dva roky dostane v případě, že má přitěžující okolnosti?
                                    Bohužel existuje spousta soukromých revírů, kde může vesele chytat dál.

                                      hraji - Profil | St 20.7.2011 12:09:47

                                      jurasoft >> samozřejmě že ví o co jde. K tomu tam jsou. A posuzují porušení zákona a vyhlášky. Mohou si přizvat svědky, pokud si nejsou jisti. Výsledkem projednání přestupku je v naprosté většině případů uložení pokuty.

                                        Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 20.7.2011 12:07:04

                                        Já bych povolil ten bou fišing. Doba jde ku předu a dneska dělají už i šípy bez protihrotu. Ranka se dá zakápnout klinikem, popřípadě vypálit autogenem od Nikla (tedy Niklogenem). Ryba se tedy ošetří na podložce, pak se s ní šťastný lukostřelec vyfotí. Konečně bude učiněno za dost označení sportovního rybolovu, jelikož lukostřelec si bude moci konečně říkat sportovní rybář, jelikož opravdu bude sportovat. Odpadne tím handrkování o lovu nonstop, páč lukostřelec-sportovec po tmě uvidí hovno a tedy sportovat bude moci pouze ve dne. Echolot potřeba nebude, jelikož lukostřelec-sportovec má těžce reliéf dna u prdele a zajímá ho pouze to, co plave na hladině. Označování krmného místa - opět bezpředmětné. Akorát se bude muset uzákonit lov z loďe, to zase jakože jo. Podle mě toto je ta správná cesta. Navíc bou fišing skýtá jistě i celou škálu obměn, jako lov ryb oštěpem nebo lov ryb diskem či koulí.
                                        Prostě a jednoduše. Řád je zastaralej, páč se svých koryt držej starý a zkostnatělý skulptury (někdo říká, že komunisti, ale já tvrdím, že to jsou nacisti, páč řád je zastaralej opravdu fest). Doba jde dopředu, trendy kolem nás sviští jako kulky a je nasnadě tomu všemu podlehnout a jít s tím davem. Moderní kaprařina je už dávnou mrtvá (to jenom ty naši český kapraři jsou žěžce aut a nevěděj, že kaprařina už nefrčí, páč o tom ještě nepsali v magazínu Kaprofanatismus). Bou fišing se na nás řítí jako tsunami a je třeba mu připravit příjemné zázemí. Změňte řád, upalte předsedy svazu a MO a to jakože co nejdříve, jelikož včera už bylo pozdě.