Hlavatka a losos

Ahoj všem chci se vás zeptat jestli tady někdo z vás už chytl na českých vodách lososa nebo hlavatku a jestli nevítě jestli se v poslední době nějaka tahle rybka povedla :))
Autor diskuse: Michlav - Profil , 11.7.2011 muškaření - druhy ryb, rekordy

NSven - Profil | Ne 13.11.2011 19:54:49

mrkef >> hlavatka

    Nmrkef - Profil | Ne 13.11.2011 19:52:46

    u.x.a. >>
    jo ... jsem to tušil ....

      NApollo444 - Profil | Ne 13.11.2011 19:51:51

      Díky :]

        Nnofish - Profil | Ne 13.11.2011 19:50:53

        Jarda Š. >> ono je to malinko jinak. Pohlavně dospělé rybě se ta čelist začne ohýbat a čím větší ryba, tím více je to znatelné.
        Ale bacha nejsem si jistý, jestli u některých druhů to nebylo i u jikernačky. (skleroza)

          NPavouk‌ - Profil | Ne 13.11.2011 19:50:44

          hraji >> po dobe treni se to nekterym jedincu smrskne :))

            Nu.x.a. - Profil | Ne 13.11.2011 19:49:38

            mrkef >> vypadá to jako mladej losos ve tvaru malé hlavatky,taky to může bejt nějakej nepovedenej lipan kříženej ze sivenem bez teček:)

              Nhraji - Profil | Ne 13.11.2011 19:47:08

              Jarda Š. >> a po době tření se jim ta čelist jako zpátky narovná?

                NJarda Š. - Profil | Ne 13.11.2011 19:43:11

                Apollo444 >> Jde o pohlavní znak mlíčáků v době tření.

                  Nhraji - Profil | Ne 13.11.2011 19:42:16

                  Apollo444 >> to jsou samci

                    NApollo444 - Profil | Ne 13.11.2011 19:41:33

                    Mohl by mě někdo zasvětit, proč některé kusy lososovitých ryb maj zahnutou spodní čelist, hlavně větší kusy ?

                      Nfraisix - Profil | Ne 13.11.2011 19:39:28

                      mrkef >> no, mně to taky přijde jako malá hlavatka...

                        Nmrkef - Profil | Ne 13.11.2011 19:33:53

                        Stavba >>

                        no ale já 100% nevím co přesně to je :o))
                        tak to sem dávám ... neboť co MRKař to odborník a znalec :o)))

                          NStavba - Profil | Ne 13.11.2011 19:31:50

                          mrkef >> aha, tak to jo. prislo mi to jako hlavatka

                            Nmrkef - Profil | Ne 13.11.2011 19:30:25

                            Stavba >>

                            hlavatka snad ne ... ale losos ano ... ....

                              NStavba - Profil | Ne 13.11.2011 19:28:24

                              mrkef >> na Ohri se vysazujou hlavatky?

                                Nnofish - Profil | Ne 13.11.2011 19:16:13

                                Modrák >> vyjma ryb lososovitých, které můžeš nechat uhynout na suchu a okamžitě vykuchat- při zabíjení elektrikou se kroutí a nejdu do kuchací mašiny.

                                Alespoň takto se to provádí a učili nás to.

                                  Nmrkef - Profil | Ne 13.11.2011 19:12:50

                                  ... včera Ohře ...

                                    NBuBu99 - Profil | Pá 29.7.2011 14:16:44

                                    MAXXSKATER >> ...:)))

                                      NMAXXSKATER - Profil | Čt 28.7.2011 19:16:34

                                      BuBu99 >> Ne, ale myslel jsem si, že tu Tvojí otázku myslíš vážně, teď už vím, že to tak nebylo. :-))

                                        NToncek <*))))>< - Profil | Čt 28.7.2011 16:23:18

                                        Modrák >> ...nebo usmrcení ryby el. proudem nebo usmrcení ryby plynem.