Hlavatka a losos

Ahoj všem chci se vás zeptat jestli tady někdo z vás už chytl na českých vodách lososa nebo hlavatku a jestli nevítě jestli se v poslední době nějaka tahle rybka povedla :))
Autor diskuse: Michlav - Profil , 11.7.2011 muškaření - druhy ryb, rekordy

Nrover - Profil | Po 11.7.2011 11:01:45

nofish >>
Na Dyji se Pstruzi s Hlavatkou snáší celkem dobře, největší predátor je tam člověk :-(

    Nnofish - Profil | Po 11.7.2011 11:00:54

    RSA >> losos tam byl, pokud tam nebyla hlavatka tak proč ji tam cpát. Náhrada za lososa? Tak se mrkni jak je to třeba s jelenama sika. Jednoduché, vytlačí, nahradí, původní druhy. To je jedno........hlavně že je co lovit........ OMG.....

      Nsvoban - Profil | Po 11.7.2011 10:59:38

      RSA >> Ještě jde o to, jestli se ten amur u nás přirozeně vytře nebo se do vody neustále přidává. Z ani jednoho radost nemám. Sumeček je u nás asi už natrvalo.

        NRSA - Profil | Po 11.7.2011 10:59:25

        Jen nevidim krásu v tom, když si nějaká MO jednu nebo dvě tydle potvory vysadí a pak se v době, kdy se může vláčet na P vodě pořádaj hromadná zájezdy s 80g vláčákama. I když je na 15 cm wobleroj v barvě potočáka jen jeden trojhák, neí to uplně v pořádku.

          Nnofish - Profil | Po 11.7.2011 10:59:07

          RSA >> sumečcci jsou krásný příklad toho co se sem nemělo nikdy dostat, amur má alespoň tu výhodu, že se v našich podmínkách nevytírá a když to řeknu blbě, tak alespoň trošku probere tvrdé vodní porosty (i když na revíru kde se hodně chytá a tím pádem krmí tak ani to ne).
          Btw kapr je taky nepůvodní v části ČR (budeš-li vycházet z toho, že je z povodí dunaje a z východu).

            Nxmac - Profil | Po 11.7.2011 10:57:41

            RSA >> Losos, když přitáhne, tak už téměř nežere. Hlavatka je tu stále ...

              NRSA - Profil | Po 11.7.2011 10:55:55

              nofish >> jako losos

                NRSA - Profil | Po 11.7.2011 10:53:47

                svoban >> a proto je všude plno amura a trumenů?

                  Nnofish - Profil | Po 11.7.2011 10:53:42

                  svoban >> hlavatka je pěkná žel je to asi nějvětší predátor na pstruhové vodě. Zase je to jen o tom že si člověk hodí do vody co chce chytat..... a pak se diví....

                    NRSA - Profil | Po 11.7.2011 10:52:43

                    Krásně se k tomu vyjádřil před chvílí kolega Meteor ve vedlejší kaprařské diskuzi http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=640616 a takto měla vyznít i moje původní myšlenka.

                      Nsvoban - Profil | Po 11.7.2011 10:45:24

                      RSA >> Je opravdu žádoucí, aby v povodí Labe byla úžasně silná populace hlavatky podunajské? Platí různé úmluvy o zamezování šíření nepůvodních druhů, ale nejenom rybářům to je jedno.

                        Nxycht - Profil | Po 11.7.2011 10:18:41

                        RSA - 11.7.2011 10:10:50 >> Přečetl jsi si opravdu důkladně, co jsem napsal?

                          NRSA - Profil | Po 11.7.2011 10:10:50

                          xycht >> Kdyby to mu tak bylo už by tam nebyly...

                            NRSA - Profil | Po 11.7.2011 10:09:48

                            george87 >> O úžasnym stavu hlavatky nemůže bejt řeč......

                              Nxycht - Profil | Po 11.7.2011 8:41:28

                              RSA >> Já myslím, že se všeobecně ví, kde bývaly nebo možná ještě jsou.

                                Ngeorge87 - Profil | Po 11.7.2011 8:32:05

                                RSA >> Jasne a parta redneckov za týždeň zdecimuje úžasné stavy lososa a hlavátky v ČR.

                                  NRSA - Profil | Po 11.7.2011 8:24:20

                                  Ještě pošlete GPS souřadnice aby si to všichni přečetli a hned tam jeli :-(

                                    Ngeorge87 - Profil | Po 11.7.2011 8:00:12

                                    Ak chceš poznať anabázu hlavátky v ČR doporučujem články od osprey-a:
                                    http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=879
                                    http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=432
                                    Tiež odporúčam pozrieť si reláciu Čt Tepny naší země, kde sú vynikajúce zábery živých hlavátok tuším v Metuji.

                                      Nczechcarp - Profil | Po 11.7.2011 1:49:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Před nějakou dobou se chytl losos pod Terezínským jezem. Měl okolo metru.

                                        Nkuzma - Profil | Po 11.7.2011 1:17:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        V současnosti probíhají projekty na jeho návrat na území Česka za pomoci vysazování mladých jedinců do řek. Jedná se například o projekt Losos 2000, který vznikl v roce 1997 za spolupráce Českého rybářského svazu a Německého rybářského svazu. Projekt byl zahájen přípravou programu v roce 1994 německou stranou. Hledal se losos, který by odpovídal původní populaci žijící na Labi. Byl vybrán losos žijící na území Švédska, který byl v počtu 1,4 miliónů kusů plůdku vysazen v Německu. V návaznosti na to v roce 1997 přistoupila k projektu česká strana, kdy byly využity zkušenosti z Německa.


                                        První populace lososa se vysadila v oblasti Hřenské Kamenice, Chřibské Kamenice, Ploučnice, Ještědského potoku, Zdislavského potoku, Ohře a Libovického potoku.Od roku 1997 k roku 2006 bylo celkově na území Česka vysazeno přes 1 841 500 jedinců.[

                                        Od roku 2008 probíhá projekt Návrat lososů pod patronací Správy Národního parku České Švýcarsko, zaměřený na podzimní vypouštění odrostlejších, 8 až 10 centimetrů velkých rybiček. V rámci tohoto projektu může každý pomocí zaslaní SMS "adoptovat" lososa, který je následně vysazen do řeky Kamenice. (wikipedia)

                                        a co jsem tak brouzdal po netu tak se nákej ten kousek již chytnul ....