Hlavatka a losos

Ahoj všem chci se vás zeptat jestli tady někdo z vás už chytl na českých vodách lososa nebo hlavatku a jestli nevítě jestli se v poslední době nějaka tahle rybka povedla :))
Autor diskuse: Michlav - Profil , 11.7.2011 muškaření - druhy ryb, rekordy

Nmildas - Quinn - Profil | St 16.11.2011 10:39:49

aleš vavřina >> třeba v celé Britské Columbii se chytá kjedna moucha s jednoháčkem bez protihrotu.

    NJarda Š. - Profil | St 16.11.2011 10:35:00

    KUBA >> Jsou to ještě potoci? Potok za několik generací ve stojaté vodě přechází v jezeráka.

      NXAXAP - Profil | St 16.11.2011 10:24:10

      aleš vavřina >> Na řece dvoj a trojháčky, občas i oldskůlovej jednohák ... ten test jsme dělali s jedno a trojháčkem a projevovalo se to pro mě stejně. Hrot háčku a linie záseku se prostě nepřekrývají, v tom to je. Já BL nepoužívám, jejich používání je na severu vidět málo. Občas totiž musíš dát prut dolů a nechat rybě volno, aby ti nesjela přes nějakej vodopádoidní hrčák, kolem kterýho ty neprojdeš. BL by jí asi vypadlo snáz.

        NKUBA - Profil | St 16.11.2011 10:17:51

        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 16.11.2011 10:05:39 >> mě někdo říkal, že z lipna každej rok vytahujou velky potoci do přítoci, prej je mezi nima i dost duháků +60cm, ale nevim co je na tom pravdy, nicméně vidět bych to chtěl

          Naleš vavřina - Profil | St 16.11.2011 10:16:25

          XAXAP >> A na ty lososy a mořáky používáš "klasické lososové" jednoháčky nebo víceháčky (dvoj, troj)? Je v jejich užití rozdíl při tom měkkém záseku? Předpokládám, že u tohoto tybu rybařiny se asi BL nepoužívají, nebo se pletu?

            NVýr - Profil | St 16.11.2011 10:13:28

            mildas - Quinn >> má tvoj tata pušku čo prestrelí bager ?

              NKUBA - Profil | St 16.11.2011 10:09:06

              mildas - Quinn >> myslim, že rozumim :-) ale jak mám ten potok pod nosem a pořád sleduju co se kde šustne, tak mám poměrně přehled co tam kdy je nebo projíždí a velký (větší :-) potoci tam prostě na podzime přijedou, projedou a odjedou...

                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 16.11.2011 10:08:50

                XAXAP >> už jsem to opravil.

                  NXAXAP - Profil | St 16.11.2011 10:06:10

                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 16.11.2011 10:03:51 >> neplýtvej intelektuálními vtípky, dochtore!

                    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 16.11.2011 10:05:39

                    mildas - Quinn >> letos jsem chytil v říjnu velký potoci v potoky nad přehradi.

                      Nmildas - Quinn - Profil | St 16.11.2011 10:04:00

                      KUBA >> já jsem všechny svoje velký potoky chytil v létě mimo potoky. Ty potoci na podzim jsou jen další mýtus. Si myslím.

                      Snad s těma potokama rozumíš.:-)

                        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 16.11.2011 10:03:51

                        mildas - Quinn >> má opravdovou kuráž.

                          NKUBA - Profil | St 16.11.2011 10:03:44

                          mildas - Quinn >> to přijdu nafotit :-)

                            NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 16.11.2011 10:03:06

                            mildas - Quinn >> a pacifisti sadí ?

                              Npepa-č - Profil | St 16.11.2011 10:02:45

                              Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 16.11.2011 9:54:55 >> já vím :)

                                NKUBA - Profil | St 16.11.2011 10:02:05

                                Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 16.11.2011 9:54:55 >> i v čechách je na velký potoky nejlepší sezona na podzim :-) kdy jdou z velkejch potoků do malejch potoků... a v malym potoce kolikrát vidis velkýho potoka co se tam sotva otočí , jestli mi teda jako s těma potokama rozumíš

                                  Nmildas - Quinn - Profil | St 16.11.2011 10:01:51

                                  Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 16.11.2011 9:58:47 >> můj táta bagr přepere !

                                    NXAXAP - Profil | St 16.11.2011 10:01:32

                                    Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 16.11.2011 9:54:55 >> neřeš tření, je to součást rybího života jako cokoliv jinýho, třeba i žraní ... a pak si odpověz na otázku, kolik těch lososů i při tom ultratahu chytneš? Kolik máš šanci poškodit, zranit? Jakákoliv plavaná, kaprařina a další u nás prováděné ryb. techniky jsou v tomto ohledu větší průšvih pro samotné ryby než banda joudů, co vydržej nervama lososařinu :-)

                                      Nmildas - Quinn - Profil | St 16.11.2011 9:59:46

                                      Fishky >> ty poloshnilé a vyčerpané ryby v horních tocích nikdo soudný nechytá. Chytají se ryby vstoupivší do řek. V plné síle, bojovné. Většina se pouští. Jeden druh z těch pěti žere. Teď si nejsem jistý, myslím, že keta.
                                      Řeč je o pacifických.

                                        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 16.11.2011 9:58:47

                                        XAXAP >> čuňárna je vyhazovat míče za nesmyslnou reintrodukci lososa v Čechách a přitom mlčky tolerovat pokračující technomrzačení toků. Postavit se bagru holt na rozdíl od narcistního producírování se v médiích s kbelíkama potěru vyžaduje odvahu.