- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Berounka - bivakování
Chci se zeptat zda je povoleno bivakování na Berounce ?
Autor diskuse: Padja - Profil , 31.5.2011 kaprařina - ostatní
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Jarda Š. - Profil | Út 31.5.2011 11:47:26
Padja - >> Na Berounce máš CHKO od Hlásné Třebáně po Beroun a od Hýskova po Zvíkovec, tam si nesmíš postavit stan ani bivak mimo vyhrazená tábořiště.
šmudla - Profil | Út 31.5.2011 11:08:08
Padja - >> Jestli nemáš nějakou plovoucí plošinu tak na Berounce nestanuj, nebivakuj. Každej rozumnej člověk si rozdělá spacák pod širákem na břehu a ne na řece. Přímo na řece si bivak klidně postav, Berounka je široká řeka tak se tam vleze hodně lidí, ale bude ti téct voda do spacáku a můžeš se utopit.
Jestli nejsi líný tak mezitím co budeš čekat na záběr si můžeš v břehu vykopat noru nebo menší zemjlanku kam se můžeš vracet když na místě budeš chytat častěji. Močit a vyměšovat můžeš přímo do řeky aby v okolí nebyl trus(lidově řečeno podpapíráky), nebo nejíst a nechat si potřebu až na doma(dva tři dny se to dá vydržet).
Jestli nejsi líný tak mezitím co budeš čekat na záběr si můžeš v břehu vykopat noru nebo menší zemjlanku kam se můžeš vracet když na místě budeš chytat častěji. Močit a vyměšovat můžeš přímo do řeky aby v okolí nebyl trus(lidově řečeno podpapíráky), nebo nejíst a nechat si potřebu až na doma(dva tři dny se to dá vydržet).
siri - Profil | Út 31.5.2011 11:04:08
Venca888 >> A to je fakt... Navic takova velka voda neni kazdej rok a mozna i nejaky pojisteni ufixlujes, takze jsi vlastne prakticky v plusu - a hlavne tedy mas to svy pohodlicko. :)
Venca888 - Profil | Út 31.5.2011 10:58:23
siri >> tak si každej rok postavíš jinej hotel, ne?! co je to proti ceně boilíz?
siri - Profil | Út 31.5.2011 10:56:21
Venca888 >> S tim budovanim v zaplavovy zone to zase neni jen tak - nikdy nemas zaruceno na celych sto procent, ze se pak dockas i prislusne upravy toku, aby ta stavba nebyla co chvili ohrozovana bezohlednou rekou... :/
Venca888 - Profil | Út 31.5.2011 10:53:09
Višeň >> opravdu?! Takže můžu přijet se třiceti kamarádama, postavit si bivaky u vás na náměstí a pár nocí tam přespat? Kde berete drzost stavět si bez povolení příbytky na cizim pozemku? To dělaj cikáni.
Venca888 - Profil | Út 31.5.2011 10:50:28
cudlar.R >> Tábořením ve smyslu § 16 odst. 1 písm. c), § 26 odst. 1 písm. b) a § 29 písm. j) zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů, se rozumí souhrn různých činností umožňujících pobyt v přírodě spojený s možností přenocování, a to obvykle ve stanech nebo jiných přístřešcích (stavění stanů a přístřešků, tj. včetně celt, stanů bez podlážky apod., příprava stravy, hygiena, likvidace odpadků atd.). Naproti tomu přespání „pod širákem“ se za táboření nepovažuje. Dále uvedený text se tedy týká pouze táboření – přespání pod stanem či přístřeškem.
cudlar.R - Profil | Út 31.5.2011 10:43:19
Venca888 >> Nikde jsem to nečetl ,že bivak je zakázaný, napiš kde to je,ať si to přečtu.Dík R.
Venca888 - Profil | Út 31.5.2011 10:43:09
beendak >> jo - pod širákem můžeš spát... to je jiná. ale se stanem (včetně bivaku) je to složitější. A v CHKO tuplem - tam tě může chytnou nejen RS, ale i lesáci a ochrana přírody
Rváč - Profil | Út 31.5.2011 10:42:00
Na mrku je plno stejných otázek. Tak si je projdi, tam je vše napsáno. A to samo co platí na berounce, platí i všude jinde. Každopádně není ni jednodušší než si vzít deštník, který rozděláš v případě deště. Za spaní pod "širákem" ti nemůže nikdo nic a teď nově ani v CHKO ne:-)
beendak - Profil | Út 31.5.2011 10:36:34
nikdy jsem neměl problém a to jsem začínal s klasickým stanem, teď mám bivak s odepínací podlahou a taky bez problémů. Jde o to na koho narazíš.
http://plzen.idnes.cz/Plzen-zpravy.aspx?r=plzen-zpravy&c=A110408_112541_plzen-zpravy_alt
http://plzen.idnes.cz/Plzen-zpravy.aspx?r=plzen-zpravy&c=A110408_112541_plzen-zpravy_alt
Venca888 - Profil | Út 31.5.2011 10:30:37
Višeň >> zkus to a může se ti stát, že spláčeš na výdělkem...
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
2:51Krátkodobá kaprařina x 9995
PáLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáKyjský rybník, Džbán 50908
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtFanclub značky Shimano 16402
ČtDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










