Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 13:11:07

Na Orlicke přehradě je od letoška,jedna profi straž ale nevim jaky to bude mit smysl na takhle velkou vodu a ještě když přijiždi na člunu tak o ni vi každej dopředu o pět minut když než k němu dojede.

    NMrknato - Profil | Út 19.4.2011 13:09:45

    MifakM >> RS se dělí na tu, kterou navrhne obecnímu úřadu s rozšířenou pravomocí uživatel, tedy většinou ÚS a na tu, kterou navrhuje MO. Mezi těmito RS (podle toho, kdo je navrhuje) je propastný rozdíl. V tom máš pravdu.

      NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:08:37

      hraji >>
      Dělá se podle úživnosti revíru a na základě přivlastněných ryb z daného revíru.

        Nhraji - Profil | Út 19.4.2011 13:08:30

        MifakM >> nic jako dobrovolná stráž z řad členů MO není. Existuje pouze RS ustanovená státem na základě návrhu uživatele revíru. Tečka. Nejde o detailismus, jde o to vůbec umět jev, věc či činnost pojmenovat správně.

          NSven - Profil | Út 19.4.2011 13:08:21

          MifakM >> no jestli to nebude tím, že MRS ani žádný jiný, nemá kompetence udělovat vyjímky ze zákona....
          Státní RS ? Něco mi uniklo ?

            NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:07:39

            Venca888 >>

            Pokud neznáš místní RS, pak opravdu volat buď městskou, nebo státní policii.

              NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 13:07:35

              Mrknato >> nějak jsme si nerozuměli.Uvadim třeba konkrérni připad u nas v mistni MO,ohledně vyššimu zarybněni od krajske organizace,peněz za ulovene ryby.

                Nhraji - Profil | Út 19.4.2011 13:07:00

                MifakM >> zarybňovací plán se nedělá podle vylovených ryb, to ani náhodou. Když o tom nic nevíš, tak o tom nepiš.

                  NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 13:06:16

                  MifakM >> kdo dělá zarybňovací plán?

                    NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:06:16

                    hraji >>
                    Tak dobře dobrovolná RS z členů MO... detailisto ;-)

                      NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 13:05:12

                      MifakM >> o prut nemohlo jít, když už byl zasakovanej, ne?! a jeho kamarádi by mu jistě dosvědčili opak, takže by to tak jako tak bylo tvrzení proti tvrzení.

                      Já se s tim zase tak často nesetkám, protože na takovýhle povysazovací akce povětšinou nechodim. Ale jak bys doporučil zasáhnout? Zavolat Policii?

                        Ne500 - Profil | Út 19.4.2011 13:05:08

                        MifakM >> Tenhle zážitek, ti upřímně závidím.

                          NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:04:29

                          Rytíř >>
                          No nevím, podle vylovených ryb v daném revíru se dělá zarybňovací plán a na jeho základě se do dané vody nasadí potřebné množství ryb.
                          O to, že by za to MO dostávala peníze nevím. Ale nejsem hospodář takže se rád nechám poučit ;-)

                            Nhraji - Profil | Út 19.4.2011 13:03:52

                            MifakM >> taková není, podívej se do zákona a prováděcí vyhlášky.

                              NMrknato - Profil | Út 19.4.2011 13:03:44

                              Rytíř >> Čím víc zapsaných ryb, tím víc náhrad platí jen pro CS povolenku, Pro územní povolenky to nemá žádný smysl, jen to, ře hospodář vykáže orgánu státní správy vyšší výlovek.

                                NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 13:03:41

                                zajda f >> promin ale to je na jinou debatu.Typicky nazor kapraře,nezaměřovat se na dobu lovu.Neni v tom rozdil,co se tyče řadu(zatim to tak je),takže je to přestupek jako nepořadek u vody.

                                  NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:02:03

                                  hraji >> RS MO

                                    NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:01:04

                                    Venca888 >>
                                    Toto samosebou tvrdil, že ho chytil kolega, že to není jeho prut a podobné keci. Bylo mu to houby platné. Papíry má teď v Brně v čistírně. V případě potřeby jsem ochoten dosvědčit na svazu jak to bylo. Nemám s tím jedinný problém.

                                    To co píšeš ohledně těch nezapsaných kaprech je to humus, ale pokud se k tomu poctivý rybáři nepostaví jako k problému a nezačnou po tom i oni sami jít, nic se nezmění. Jestli jsi byl svědkem a nezasáhnul jsi, je to podle mne téměř stejné jako by jsi ten přestupek spáchal sám.

                                      NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 12:59:55

                                      MifakM >> pode ulovenych ryb v tom dannem reviru.Čim vic ryb zapsanych,tim i vic nahrad za ryby.U nas se třeba piše od lonskeho roku do jednoho reviru pismeno S,začatečni pismeno danne vody aby se skutečně zjistilo,kolik se konkretně na tehle piskovně odnese ryb,kterou obhospodařuje mistni MO.Je tam velky tlak rybařů,než na okolni řeku ktera spadá do stejneho revíru jako uváděná pískovna.

                                        Nhraji - Profil | Út 19.4.2011 12:57:09

                                        MifakM >> co to je státní RS? Ona je i nějaká jiná?