Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 14:35:38

Venca888 >>
Takže se tedy jinými slovy držíš hesla že zákony jsou tady jen proto,aby se porušovaly?

EDIT : Trochu poupravím, pokud se to netýká přímo tvé osoby nebo rodiny

    NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 14:05:16

    MifakM >> takže netušíš, co děláš a přesto to uděláš? to já ve zvyku nemám. Nestane se vůbec nic - vykulej oči,rozloučej se, v autě si řeknou, co jsi to za vola a tim to skončí.

      NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 14:01:24

      Venca888 >>
      To netuším, nerad bych mluvil za PČR, ale já svou povinnost splnil.

      EDIT :
      A i kdyby PČR s tím nic neudělala, 100% by se to rozkřiklo a to mnohdy i pár takových rádoby "rybářů" od návštěvy dané lokality odradí. A tedy podle mého to má smysl.

        NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 13:55:16

        MifakM >> těch kluků tam taky bylo víc... co dál? Zapsaný dvě ryby u dvou rybářů, odpovídající počet ryb ve vezírcích, doklady v pořádku. Jak to bude pokračovat?

          NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:52:14

          Venca888 >>
          Nebyl jsem tam sám, těch svědků tam bylo víc, takže žádnej masochizmus.

            NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 13:49:51

            MifakM >> když myslíš... už vidim, jak voláš policajty zrovna k tomu tvýmu níže uvedenýmu případu. Policajti přijedou (už v tu chvíli budou nasraný), kluci řeknou, že každej chytil jednoho, švestky si zaklepou na čelo a odjedou. Pokud ty máš zájem ze sebe dělat blba, tak ti v tom bránit nebudu. Já ale masochista nejsem.

              NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:47:02

              Venca888 >>
              Vidíš a o tom to všechno je... Pokud každý k těmto praktikám bude lhostejný, nic se nezmění.

                NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 13:32:03

                MifakM >> jistě. ale já kvůli jednomu kaprovi 158 volat nebudu... ty klidně můžeš - tvoje věc.

                  NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:27:14

                  Venca888 >>
                  NAPROSTO vážně. Pokud je stanoveno v BP možnost ponechání 1 kapra a někdo bere víc, je to pytláctví, tedy minimálně přestupek (v některých případech při škodě nad 5000 Kč dokonce trestný čin)

                    NMrknato - Profil | Út 19.4.2011 13:26:01

                    Rytíř >> Náhrady dostává uživatel, tedy ve většině případů krajský svaz a jak je distribuje dál, je jeho věcí.

                      NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 13:25:08

                      hraji >> Netvrdím, že vím všechno a rád se nechám poučit.

                        NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 13:24:20

                        Sven >> jó, křižujou to tam nahoru a dolu, kluci šikovný. Nechci jim křivdit-neznám účel jejich cest. Ale pravdou je, že o kontrolu nezavadíš. Já tam zase tak často nejsem, ale kamarád je tam přes léto pečenej vařenej a za posledních deset let ani jednu.. Na Orlíku občas jo, ale Slapy, to je hotovo...

                          NSven - Profil | Út 19.4.2011 13:18:20

                          Venca888 >> tak to je bordel. Policajti nemají na benzín do aut a RS se nám tu prohání v člunu.. Motor odmontovat a nasadit vesla :-)

                            NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 13:15:52

                            Venca888 >> tohodle hlidaji prej i GPS jestli je v pohybu.No samozřejmě,v tomhle je bordel a par kteří tohle maj nadosmrti,viz Orlik.

                              NSven - Profil | Út 19.4.2011 13:15:52

                              Mrknato >> máš pravdu i tak je možné si to vyložit.
                              Osobně bych si s čistým svědomím ale za takové přestupky odebrat povolenku nalajsknul.

                                NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 13:14:30

                                Mrknato >> ok,podle toho v jakem reviru majitel CS povolenky chyti a veme rybu,tak ta organizace podle toho kam ten revir spada,dostane nahradu.Jistě viš i to,že když se překroči zarybnovaci plan na vodu v ha,tak také nemusi dojit k proplaceni ryby nasazené nad ramec tohoto plánu.

                                  NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 13:13:14

                                  Rytíř >> na SLapech jezdej porybný v motorovym člunu. To jsem je viděl asi tisíckrát, jak si to užívaj. kontrolu jsem tam nezažil nikdy.

                                    Nhraji - Profil | Út 19.4.2011 13:13:08

                                    MifakM >> nedělá, bohužel nemáš pravdu. A než mi začneš tvrdit opak, zvaž skutečnost, že o tom něco málo vím.

                                      NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 13:11:53

                                      MifakM >> volat 158 kvůli tomu, že někdo dává do igelitky druhýho kapra?! to myslíš vážně?

                                        NMrknato - Profil | Út 19.4.2011 13:11:12

                                        Rytíř >> Jasně, ale kraj dělí pouze peníze z CS povolenek, ne územních.......
                                        Orlík: RS je zde placena z peněz za CS povolenky, stejně tak zarybnění Orlíku. O to méně dostanou ostatní ÚS......