- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Omezení povolenek ?
Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?
Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )
Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).
Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.
Vaše názory ?
Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )
Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).
Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.
Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy
Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :
A) JSEM76%
B) NEJSEM24%
C) Je mi to jedno0%
Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Venca888 - Profil | Út 19.4.2011 11:22:32
MifakM >> je. ale třeba my v ČRS musíme zapsat ihned pouze vyjmenovaný ryby. Vy to máte rozšířený i na ryby s mírou.
Já jsem ale měl na mysli povinnost zapisovat ihned po ulovení. Protože za stávající situace by musel porybnej dotyčnýho chytit v momentě, kdy odchází od vody... což je v reálu dost obtížný.
Já jsem ale měl na mysli povinnost zapisovat ihned po ulovení. Protože za stávající situace by musel porybnej dotyčnýho chytit v momentě, kdy odchází od vody... což je v reálu dost obtížný.
MifakM - Profil | Út 19.4.2011 11:19:55
Jarda Š. >>
Nechápu proč MRS a ČRS v některých věcech mají takové obrovské rozdíly.
Nechápu proč MRS a ČRS v některých věcech mají takové obrovské rozdíly.
Jarda Š. - Profil | Út 19.4.2011 11:17:13
MifakM >> To platí v revírech MRS, v revírech ČRS je to takto:
(4) Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede datum, číslo revíru, druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb uvedené v odstavcích 2 a 3 zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Ostatní druhy ryb zapisuje po skončení nebo přerušení lovu před odchodem od vody.
:
(4) Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede datum, číslo revíru, druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb uvedené v odstavcích 2 a 3 zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Ostatní druhy ryb zapisuje po skončení nebo přerušení lovu před odchodem od vody.
:
MifakM - Profil | Út 19.4.2011 11:01:05
Venca888 >> A není to dokonce i v BP ?
EDIT :
4. Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb, které mají stanovenou minimální lovnou délku, zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Hmotnost zapisuje po skončení lovu, nejpozději do příští docházky k vodě. Přisvojené druhy ryb, které nemají stanovenou minimální lovnou délku, zapisuje osoba provádějící lov pouze druh ryby a to bezprostředně po ulovení. Počet a jejich celkovou hmotnost zapisuje po skončení lovu, nejpozději do příští docházky k vodě
EDIT :
4. Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb, které mají stanovenou minimální lovnou délku, zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Hmotnost zapisuje po skončení lovu, nejpozději do příští docházky k vodě. Přisvojené druhy ryb, které nemají stanovenou minimální lovnou délku, zapisuje osoba provádějící lov pouze druh ryby a to bezprostředně po ulovení. Počet a jejich celkovou hmotnost zapisuje po skončení lovu, nejpozději do příští docházky k vodě
MifakM - Profil | Út 19.4.2011 10:55:02
Jarda Š. >> Podle mne to jen jednoduše to nepíší... to je celý fór. Však je to neušlechtilá ryba a těch je v revírech mraky, tak se to stratí.
Jarda Š. - Profil | Út 19.4.2011 10:49:12
numen >> To je právě to, co mi vrtá hlavou, když se podívám na statistiky, které jsou dělány podle sumářů, do jaké míry tzv. neušlechtilé ryby rybáři přestali brát a do jaké míry je berou bez zapisování. Za posledních 20 let je pokles těchto ryb v úlovkových listech u většiny druhů obrovský.
Mrknato - Profil | Út 19.4.2011 10:45:00
Kocháč >> Rybářů zase tak dramaticky nepřibylo. Přibylo ale dramaticky rybářů, co si chtějí kapry odnést a těch, co chtějí lovit a pouštět velké. Když jsem byl malý, táta vozil z Labe kleňata, sumečky, cejny, plotice. Kapra si snad nepamatuju.
Dnes je většina malých vod už spolků, MO. Tam rozhodují kolik povolenek a komu prodají. Když jdeš okolo řek, nenarazíš na rybáře. Snad jen někde v podjezí, kam nasypali rybu domácí.
Je hloupé, že pod říčními revíry jsou i písáky, jezera, slepá ramena a z výkazů nelze vyčíst kam rybáři chodí. Drtivý nápor je na tyto uzavřené vody, protože se tam sypou kapři..... Pokud by někdo chtěl tento problém odstranit, stačí nesypat kapři.... a revír je ochráněný.... líp než 100 petlicemi typu K70.....
Dnes je většina malých vod už spolků, MO. Tam rozhodují kolik povolenek a komu prodají. Když jdeš okolo řek, nenarazíš na rybáře. Snad jen někde v podjezí, kam nasypali rybu domácí.
Je hloupé, že pod říčními revíry jsou i písáky, jezera, slepá ramena a z výkazů nelze vyčíst kam rybáři chodí. Drtivý nápor je na tyto uzavřené vody, protože se tam sypou kapři..... Pokud by někdo chtěl tento problém odstranit, stačí nesypat kapři.... a revír je ochráněný.... líp než 100 petlicemi typu K70.....
MifakM - Profil | Út 19.4.2011 10:41:20
Venca888 >>
Já chodím převážně na "domácí vodu" a co se tam děje ... to je někdy prostě k pláči. Proto mám i kontakty na členy RS vlastní organizace.
Ať si každý tomu říká jak chce (třeba i že jsem práskač), ale prostě jednou jsou pravidla daná pro všechny, tak ať je každý taky dodržuje. Když se jich můžu držet já, mohou i ostatní. Pokud by toto dělali všichni pak by ty vody, revíry a jejich nejbližší okolí by vypadalo jinak a člověk by se na rybách i jinak cítil.
Já chodím převážně na "domácí vodu" a co se tam děje ... to je někdy prostě k pláči. Proto mám i kontakty na členy RS vlastní organizace.
Ať si každý tomu říká jak chce (třeba i že jsem práskač), ale prostě jednou jsou pravidla daná pro všechny, tak ať je každý taky dodržuje. Když se jich můžu držet já, mohou i ostatní. Pokud by toto dělali všichni pak by ty vody, revíry a jejich nejbližší okolí by vypadalo jinak a člověk by se na rybách i jinak cítil.
Venca888 - Profil | Út 19.4.2011 10:41:13
numen >> jo tak... máš recht. beztak to nechápu, proč to tam ty lidi nezapíšou.
maates-s - Profil | Út 19.4.2011 10:36:20
Venca888 >> No nevím co jsi na tom nepochopil je to napsany celkem jasně. Nezapíšeš neušlechtilou rybu tj. cejn, plotice...... kterou si chceš odnést od vody domů tak ti sebere papíry! Vezme je z tvé ruky dá si je do své kapsy a odejde... a vše to bude v jeho právu viz. psal níže MifakM....
numen - Profil | Út 19.4.2011 10:33:28
Venca888 >> při odchodu. Rybu nevyjmenovanou musí dotyčný zapsat při přerušení lovu,nebo při skončení lovu a to před odchodem od vody! Já si letos prohlédl pár odevzdanejch povolenek od lidí co brali spoustu Ostroretek ,podouství a td. Ani čárka. Já radši chytám tyhle ryby ,než kapra.
Ono se to potom rychle rozkřikne,a zapisovat budou,pak bude možná i objektivní kolik se chytlo na daném revíru.
Někteří by pak měli na povolence asi hodně přes metrák!
Ono se to potom rychle rozkřikne,a zapisovat budou,pak bude možná i objektivní kolik se chytlo na daném revíru.
Někteří by pak měli na povolence asi hodně přes metrák!
kozic - Profil | Út 19.4.2011 10:27:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Pokud někdo nemůže odolat a má nezdolný pocit, že stávající pravidla jsou jakkoli nedomyšlená a špatná, tak se jakýmkoli omezením bez již existujících nařízení může sám ze své vůle podrobit a zařídit se dle svých ideálních představ. Fantazii se meze nekladou. Ve svobodném světě můžeš vzít důtky a činit pokání.
Jenže v tom našem se vždy vytahují důtky na ty druhé, jelikož je zde stále principem: "Nechci být spokojen sám se svou volností (svým lovem), chci, aby druhý takovou svobodu neměl", což se vrátí jako bumerang v podobě dalších velkolepých právních paskvilů, které zas a zas omezí jen ty slušné.
To, že "sousedova koza" zdechne nic neřeší...
Jenže v tom našem se vždy vytahují důtky na ty druhé, jelikož je zde stále principem: "Nechci být spokojen sám se svou volností (svým lovem), chci, aby druhý takovou svobodu neměl", což se vrátí jako bumerang v podobě dalších velkolepých právních paskvilů, které zas a zas omezí jen ty slušné.
To, že "sousedova koza" zdechne nic neřeší...
MifakM - Profil | Út 19.4.2011 10:24:02
numen >>
Jakákoliv přivlastněná ryba, musí být zapsána v docházce k vodě (v povolence). Bez ohledu na to zda je ušlechtilá či ne. Pokud není = porušení BP = odebrání povolenky.
Alespoň toto říká BP MRS.
Jakákoliv přivlastněná ryba, musí být zapsána v docházce k vodě (v povolence). Bez ohledu na to zda je ušlechtilá či ne. Pokud není = porušení BP = odebrání povolenky.
Alespoň toto říká BP MRS.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
20:02Labe fishing store 21
19:51Jezero Štít A , místo R1 5
19:34Podběrák Solar Bow Loc Carbon Fibre 86
19:05Trofeje - lín obecný 1
17:56Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 16
17:56Poradna: Muškaření 3852
17:53V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky (Bleskovka) 2
17:42Rybáři a vinařství 933
15:57Lov pod jezem v letních vedrech? 47
15:43Čluny Raptor 805
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:18Boilies TB baits- chytací řada 50
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoRybářský kniho - koutek 145
Co je nového - všeobecné
16:24Bleskovka: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...










