Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NMates PB - Profil | Po 18.11.2019 22:22:22

P!F >> Hele já to můžu jen podepsat. Nedávno po mě chtěl jeden známý vyvázat spojku, hele já mu to rozmluvil. Nechali jsme to tam. A jak je spokojenej a co teprve cena. Rozmluvil jsem mi to za půlčíka rumu.

    NP!F - Profil | Po 18.11.2019 22:11:53

    Mates PB >> no práve. Je to iba fáma na facebukoch. Potom človek vidí na živo od tych stavacov prúty a (česť výnimkám) je ta elektrikarska páska lepšie riešenie. Zlatá čína. Ako ano, Rezeň a Kaňka to robia krásne, ale to je mrk. Fejsbuky zakázať.

      NMates PB - Profil | Po 18.11.2019 22:02:05

      No, vždyť to říkám, nic na tom není. To zvládne i bezrukej.

        Ntomvec - Profil | Po 18.11.2019 20:23:00

        TomMa >> Tak podle videí na YT se to dá zmáknout. Chce to přípravek na otáčení prutu, pevnou ruku, dobré oko a správný spotřební materiál.

          NP!F - Profil | Po 18.11.2019 20:09:07

          inža >> ale ved píše pravdu. Ja som prvé očka previazal, ked som mal 12 rokov, robota na 20 minút a to som si dal fest záležať.

          A pekne ta elektrikarska paska drzala, fest. 5 rokov pomaly denne pouzivana udica, drží do dnes. Stavaci su pre narcisov a egohonicov.

            Ninža - Profil | Po 18.11.2019 19:45:37

            Mates PB >> ty umíš poradit....

              NMates PB - Profil | Po 18.11.2019 14:01:12

              TomMa >> Chtěl jsem tě ochránit, stavěči prutů jsou zlouni a akorát tahají z lidí prachy. Psali to na MRKu.

                NTomMa - Profil | Po 18.11.2019 13:58:37

                Mates PB >> Díky za radu, nechci aby to vypadalo jak od prasete....což by při prvním pokusu určitě tak dopadlo...

                  NMates PB - Profil | Po 18.11.2019 12:23:43

                  TomMa >> Udělej si to sám, je to brnkačka, psali to na MRKu...

                    NTomMa - Profil | Po 18.11.2019 12:18:35

                    Ahojte, není tu někdo, kdo by mi převázal dva mé milované proutky? potřebují nová očka.....

                      Nrybobuch - Profil | So 9.11.2019 13:29:09

                      doktor multiplikator >> Já si na torzite předělávám postupně všechny vláčecí pruty, na které rád chytám. Markatní je třeba posun těžiště, které si tak posunu do umístění navijáku. Ta první dvě vodící očka jsou nejtěžší a výměna za lehčí model je hodně znát.

                        Ndoktor multiplikator - Profil | So 9.11.2019 9:52:34

                        rybobuch >> mam predstavu, ale vaha nieje jediny parameter

                          Nrybobuch - Profil | So 9.11.2019 1:14:02

                          doktor multiplikator >> No nevím, mě se ty torzite ve velikosti 8 a 10 jeví lepší volba než velikost 5 nebo 6 v jiných FUJI řadách. Váhově je to shodné. A skutečně neřeším zamrzání v očkách.

                            Njanzo - Profil | Čt 7.11.2019 14:18:03

                            Nat >> Ahoj, prosím Ťa, ak to nie je problem, tak by si mi poslal do správy kontakt na tých ľudí, ktorý Ti stavali prúty?

                              NP!F - Profil | Čt 7.11.2019 13:22:29

                              abcdddd >> to záleží od konkrétneho vyrobcu, ked si zoberieš, koľko stali seriovky SCV, alebo čo stoja seriovky vyssie rady od Xzogy, v podstate sa zmestis aj s torzitami a niekým, co to postavi.

                                NNat - Profil | Čt 7.11.2019 13:16:41

                                siluri >> 2x mi stavali prut, prvy krat neviem uz kolko zobral chalan za robotu, to bol tu z mrku a druhy krat 50eur ale to bol druhy. S pracou som bol v oboch pripadoch spokojny, ale neboli tam ziadne cacky/macky.

                                  Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 7.11.2019 13:09:17

                                  Navod ako si z prutu urobit kaprak

                                    Nrybobuch - Profil | Čt 7.11.2019 11:53:31

                                    Pro mne je podstatné, že si třeba na horní část prutu dám podstatně větší očka a pak v nich neřeším zamrzání. Cena se platí jednou, ale prut se používá stále.

                                      Npoldeci - Profil | Čt 7.11.2019 11:47:25

                                      siluri >> hlavu musíš nastaviť na udicu ,ak začneš prepočítavať € tak z toho nikdy nebude to čo chceš,

                                        Nsiluri - Profil | Čt 7.11.2019 11:38:29

                                        poldeci >> je to mozne, ja len zo zvedavosti jak to vychadza

                                          Červené karty: S&F - pescador