- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
2 pruty (dva lidi) na jeden lístek ?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nkakr - Profil | Út 29.3.2011 11:56:10
Ale zase nemáš pravdu, o žádný TČ pytláctví se nejedná...
Njgoodman - Profil | Út 29.3.2011 11:54:50
Nkakr - Profil | Út 29.3.2011 11:49:25
Ale já přece mám povolenku i RL. Tak čím porušuji BP???
Njgoodman - Profil | Út 29.3.2011 11:49:16
Njgoodman - Profil | Út 29.3.2011 11:48:06
I. Lov ryb
§ 13 odstavce 1, 7 a 9 zákona č. 99/2004 Sb.
(7) Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek, povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky podle odstavce 4 nebo 5 § 13 zákona č. 99/2004 Sb. a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři, popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo orgánům Policie České republiky.
Nkakr - Profil | Út 29.3.2011 11:43:32
Můžeš napsat, čím porušuješ BP (RŘ) ,když půjčíš přítelkyni udici a ona na ni loví? Ale prosím konkrétně.
Nšmudla - Profil | Út 29.3.2011 11:01:48
Já myslím že se to dá a je třeba i tu na Mrku tolerováno a podporováno(Prezentace chytání přes čáru na revíru kde se nesmí, techtle mechtle muckání s rybou jenom aby se lovec pochlubil do ML že cyhtl kamaráda pupkatýho kapříka, sasakování trofejní ryby kterou lovec ani nezměří, ani nezapíše do úlovkového listu a navíc ještě v klidu loví dál na dva pruty, každý pravidlo a porušení se dá omluvit : " já ty ryby pouštím tak pro mne neplatí nic".
Tipl bych to tak na 20-40procent rybářů kteří ani neví že něco porušují a rozhodně ze strany nevystoupí když s něčím nesouhlasí, prostě u vody dané nařízení změnu apod ze setrvačnosti ignorují.
Povolenka se nevydává těm co non stop porušují závažným způsobem při rybolovu pravidla. Ne že při vydávání povolenky absolvuješ psychotest a test na detektoru pravdy a když zjistí že dobrovolně nechceš dodržovat 105procent řádu tak ti povolenku nevydají, vyhostí tě do emigrace atd.
Co je lepší, aby takovýto rybář byl regulerním pytlákem( prostě provést pořádnou morální čistku aby u vody zůstali opravdu jen ti co znají každý písmenko v BP a když zapomenou zapsat docházku tak se přijdou sami udat a odevzdat povolenku :)
Váš přístup mne opravdu baví. SciFi hadra.
Co by jste poradil rybářům kteří si koupí povolenku amorálně, protože bez povolenky by u vody pytlačili úplně na 100procent a nedodržováním sem tam něčeho jsou "jen" 85-98procentní bezúhonní rybáři. Nebo dodržují 100procent a přesně dle pravidel si každý den uloví 2ks kapra?
NRadekM - Profil | Út 29.3.2011 10:51:12
NBuBu99 - Profil | Út 29.3.2011 10:49:46
NAlbak - Profil | Út 29.3.2011 10:47:19
Njgoodman - Profil | Út 29.3.2011 10:45:30
NPstruh27 - Profil | Út 29.3.2011 10:41:19
Nrommi - Profil | Út 29.3.2011 10:39:48
mal si vidiet tie horuce hlavy, co pri vode vytrhavaju papiere z ruky, ked si sadli pred komisiu...
nevinnejsie uz moze byt len novorodena...
a si prvy, ktory tu napisal to co je alfou a omegou clenstva v zvaze - dobrovolne zaviazanie sa k dodrziavaniu predpisov. a to nevravim, ze rybarstvo upravuju aj vseobecne zavazne pravne predpisy - zakony a vyhlasky, nie len interne normy, ktore si niektori vysvetluju ako sikanu...
NSintrix - Profil | Út 29.3.2011 10:33:46
Ten kdo splní, ač z jeho pohledu nesmyslné, ustanovení RŘ, ke kterým se dobrovolně zavázal, nebo ten, který si je přizpůsobuje, tak jak mu právě vyhovují ?
Mimochodem vyplnit docházku nemůže trvat tři dny, natož aby to bránilo v rybaření. Znám pár lidí, kteří si ji vyplní i večer před lovem doma, aby nezapoměli. Jo skleroza je hrozná věc. A vytržení povolenky z rukou RS by horká hlava mohla již brát jako napadení a dost by jsi se divil, jak by toto řešila tvá mateřská MO. Tedy pokud v ní nemáš tlačenku (rodinné příslušníky - kamarády).
NPstruh27 - Profil | Út 29.3.2011 10:33:12
NRybatorstr - Profil | Út 29.3.2011 10:32:08
Npajagogo - Profil | Út 29.3.2011 10:28:13
Njgoodman - Profil | Út 29.3.2011 10:25:56
Kde to žije - všechna témata
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











