- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zákaz kempování vyhláškou obecního úřadu
http://www.mrk.cz/oznameni.php3?id=1792
Nevíte někdo o dalších podobných zákazech ? Jedná se mi především o Labe ve středních čechách.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
Mrknato - Profil | Út 22.3.2011 14:24:26
Já si stále myslím, že BP vyhlášku měnit nemohou, stejně jako to, že MZe nemůže vydat vyjímku k lovu24, z důvodu přemnožení nějakého druhu. K tomu slouží jiné instituty. Že se tak děje je fakt, i když nemá oporu v zákonech. Bohužel ani soud se neřídí zákony na 100% a proto i rozhodnutí soudu (rozsudek), může být mimo dikci zákona a soudce tam může vnést svůj názor. Zbytečný nebyly, protože nevíme, jak by rozhodl soud, pokud by to řešil...... (já bych ani neřekl, že to byly konflikty, jen výměny názorů).
Edit: ale když už ty BP jsou, i pomatené, divné, zákon neřeší, jaké mají být, tak ale zákon umožňuje postih za neplnění takových to čud. Ale zajímavé je, že RS např zákazy stanování, parkování , kde to BP zakazují, nesankcionizují. Čert aby se v tom vyznal....
Venca888 - Profil | Út 22.3.2011 13:30:40
Hlavně v tomhle případě oni nic neměněj ani si nic nevymejšlej - oni pouze reprodukujou legislativní úpravy do formy, která je stravitelná pro běžnýho rybáře.
Krl - Profil | Út 22.3.2011 13:18:02
Mrknato - Profil | Út 22.3.2011 12:20:24
Edit : navíc BP (u nás) schvaluje i rybářský orgán.... těžko říci proč, ale schvaluje. Takže BP jsou takový "vlastňák".
Venca888 - Profil | Út 22.3.2011 12:07:45
Venca888 - Profil | Út 22.3.2011 12:06:54
Mrknato - Profil | Út 22.3.2011 11:24:10
HLAVA VII
PŘESTUPKY A SPRÁVNÍ DELIKTY
§ 30
Přestupky
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
f) provádí lov v rozporu s podmínkami výkonu rybářského práva stanovenými v povolence k lovu (§
13 odst. 9), - To je jen nezávazná informace?,
No a co je VRP si asi již dohledáš. VRP obsahuje i užívání pobřežních pozemků : i) pobřežním pozemkem pozemek tvořící břeh koryta vodního toku nebo pozemek sousedící s tímto
korytem nebo břehem, jakož i pozemek tvořící břeh uzavřené vody nebo pozemek s ním sousedící,
( takže to může být i komunikace navazující na pozemek vodního toku.)
BP jak zde je rádo tvrzeno mohou zpřísňovat legislativu při VRP, ale jen při VRP. Tzn. že to, co může běžný občan dle jiné, než rybářské legislativy, BP to mohou rybáři při VRP zakázat, či omezit. Třeba provoz vozidel, stanování, spaní ..... a nedodržování těchto omezení sankcionovat.
rybomil - Profil | Út 22.3.2011 11:13:27
Jen zkuste poslat stížnost na MV nebo MZe a uvidíte, jak to začnou řešit, když zjistí, že stížnost je oprávněná. kontrolní odbory totiž vyhodnocují , kde kdy jak, kolik jich bylo podáno a kolik jich bylo oprávněných a je tuze blbé, když jich mají víc na stejným místě , na stejný problém a pořád oprávněné..... to pak mají to UPPDKV.
martin007 - Profil | Út 22.3.2011 11:03:54
martin007 - Profil | Út 22.3.2011 10:59:17
Venca888 - Profil | Út 22.3.2011 9:53:04
Nechápu, co tim chceš říct. Zákon 99 ti dává právo, abys tábořil? Ne - zákon 99 ti umožňuje VRP a pro ten bivak rozhodně nutností neni. A pokud se obec brání, aby někdo v jejím katastru stavěl stany mimo určený tábořiště, je to její právo...a pro mně vcelku pochopitelný...
Paranoidní Schizofrenik - Profil | Út 22.3.2011 9:51:01
martin007 - Profil | Út 22.3.2011 9:48:39
Venca888 - Profil | Út 22.3.2011 9:27:48
Proč by to měl poznávat? To "doporučení" je informace o platný legislativě a tu musíš respektovat tak jako tak. Jen RS nemá právo ji kontrolovat. Nebo ty si snad řekneš - "Jo, to je zákon 99/2004Sb., na ten pozor, ten budu dodržovat, ale tohle je zákon 114/1992Sb. a na ten já seru. Takže mi to v řádu pěkně rozdělte, abych věděl, co mám dodržovat a na co můžu srát." ?
šmudla - Profil | Út 22.3.2011 9:15:20
Carp teamum bude stačit registrace do Ochranného Svazu Pouštěčů Kaprů( organizace OSPK), dostanou speciální občanský průkaz s právem zabíjet a nějaký vyhlášky obce se můžou jít zahrabat.
U vod je někdy přebivakováno. Co bylo raritou je dneska standard bez kterýho si spousta rybářů nedovede představit že by jeli na ryby bez stanu a plné polní. Třeba by pomohlo že by povinně každý rybář musel 10km k vodě dojet na kole(to by pak sebou nemohl tahat ty desítky kilogramů bordela který pak nechá po okolí. Jsem pro prosazení omezení množství krmiva na osobu v množství menším než malém (rybář bez krmiva bude od vody taktéž vykázán- kdo nekrmí ryby krmí proti rybářům).
Mrknato - Profil | Út 22.3.2011 9:08:01
kakr - Profil | Út 22.3.2011 8:30:02
Pamatuji si, jak na nás přijeli poliši (VB) a naprosto nekompromisně nás od vody vyhnali, každého to stálo 100 kaček a to byl tehdá slušný peníz.
Pamětníci si vzpomenou, že MO Brno 5 tam vlastnila kousek pozemku kde přes léto v domečku pobýval porybný pan Horák, dej mu pánbůh věčnou slávu. Ten nás tehdy vzal na milost a celý tábor (4 rodiny) dovolil přestěhovat na pozemek MO Brno 5, kde jsme měli od VB pokoj. A jezdili jsme potom několik let jen tam.
Ale žádnej porybnej nikdy nic proti stanování u vody neměl, jebn fízlům se to nelíbilo.
Taky třeba existoval v Podhradí na Dyjí pod hájovnou vyhrazený plácek na stanování, zadarmo, dnes jsou tam cedule zákaz pod pokutou 5000.
martin007 - Profil | Út 22.3.2011 7:48:22
Cerebro - Profil | Út 22.3.2011 0:11:47
Chatař je naštvanej, že rybář bivakuje kousek od jeho pozemku a jezdí kolem autem. Povede se mu vydupat zákaz vjezdu. Nu což bivak stojí dál jen auto už je opodál. Finta číslo dvě začíná, hřebíček pod kolo či nožem do kola a rybář už si snad dá říct. Rybář se bojí o své auto tak se nechá odvést na místo, a bivak stojí dál. Nu což chatař svede všechen bordel co připlave s vodou nebo on doveze kousek od chatové osady na rybáře, který si své odpadky vozí domu. A je tu vyhláška obce.
Nevěříte?..... věřte! Lidi jsou závistivé svině.
Nikoho už netrápí, že chataři si odpad vozí kousek za vesnici a zakládají černou skládku. Nebo zahrádkářský odpad skladují kousek od řeky a čekají na velkou vodu. Nebo oni samotní ve skrytu noci vidlema hází jablka, trávu, větve a podobně do řeky.
Prostě odnese to rybář který chce mít u vody jen ten pitomej přístřešek a lehátko. Aby neonemocněl pokud zmokne zápalem plic. Pokud bude spát na zemi bez lehátka aby ráno nečůral žiletky. Nebo aby jen ušetřil na pohoných hmotách nebo si prostě jen odpočinul od všeho a všech.
To že někdo řekne, že může jet o půlnoci domu a ráno přijet je sice pravda ale pokud si pamatuju na statistiky tak nejvice rybařu jezdí 10-30km. Tak si spočítej kolik to stojí peněz a času a člověk si ani neodpočine. To je ovšem podle Vás každého věc, když na to nemá.
Ale jak k tomu příjde student (na přestěhování blíž nemá), který nemá vozidlo natož řidičský průkaz. Rodiče by ho třeba k vodě i dopravili ale nemůžou ho tam stále vozit a přivážet. A co udělá student jde místo toho do hospody opije se a dělá bordel, hulí trávu atd... A pak se zastánci všech zákazů ještě divíte kam ten svět bez zákazů spěje.....ale kam s nima?
Kde to žije - kaprařina
8:04NOhře, úlovky, nástraha 1055
7:24NKrátkodobá kaprařina x 10040
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












