Bolid-gelové směsi na "boilis"?

Máte nějaké vlastní zkušenosti výroby "bolis" za "studena" z gelových směsí od firmy Bolid?Jak se taková směs upravuje a formuje?Výrobce uvádí finanční úsporu 80-90% o proti boilí vyráběné klasickou formou.Máte i nějaké zkušenosti s jejich ostatníma výrobkama určené pro sportovní rybolov?
http://www.megabolid.cz/uvod/Autor diskuse: Cloud - Profil , 17.2.2011 kaprařina - nástrahy, návnady

4x v oblíbených a 2x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NCloud - Profil | Ne 20.2.2011 22:07:31

Degustator >> nic se neděje.Na iternetu se oběvují články snad pouze od toho majitele.Jinak já nic jiného nenašel,ale tak nějak mě to pořád zajímá,a nerad bych hned vyhodil peníze,za něco úplně neznámého. :-)

NDegustator - Profil | Pá 18.2.2011 13:02:02

Cloud >> Sorry toho jsem si opravdu nevšiml

NCloud - Profil | Pá 18.2.2011 12:32:54

Degustator >> Opět článek od majitele viz http://www.megabolid.cz/25-vyroba-gelu-vseobecne/ snad se najde někdo se svýma zkušenostma. :-)

NCloud - Profil | Pá 18.2.2011 11:42:50

Petr.J >> Dík,ale škoda že to je psaný pouze majitelem Megabolidu.
A ještě ke všemu popisuje surovinu Hagex kterou jsem nenašel v nabídce. :-((

NPetr.J - Profil | Pá 18.2.2011 11:32:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

tady o gelových boiles něci píše. http://www.chytej.cz/clanky/854/gelova-boilies/

NCloud - Profil | Pá 18.2.2011 10:31:48

roxtidy >> Ano Ostravská firma Bolid a Berounská firma Megabolid se opravdu zabývali výrobou fitnes doplnků stravy,a nejprodávanější měli dopňky na přibýraní svalové hmoty,zdůvodu nejlevnější ceny na trhu.Neměli ale nic společného.Megabolid v Berouně má od té doby jiného majitele a jiné výrobky.A mě zajímají ty určené na výrobu nástrah,a nehodlám tu diskutovat o zkušenostech v kulturistice. :-))

N(o)_(o) - Profil | Pá 18.2.2011 9:46:51

Cloud >> Praktické zkušenosti s Amarouny mají Návštěvníci:-)
Jen názor:
Gel je plovoucí, dávat do něj štěrk, aby klesl ke dnu a dalo se s ním krmit mě nepřijde moc praktické:-) A jako nosič chutí je téměř nepoužitelný kvůli jeho nerozpustnosti.

Nroxtidy - Profil | Pá 18.2.2011 8:15:35

Rváč >> tehdy to byl hroznej humus. a kamosoj po poziti pumpovali zaludek, a to se nedalam srandu :-))))

NRváč - Profil | Pá 18.2.2011 8:13:21

roxtidy >> jj mas pravdu, taky sem si rikal ze ten nazev odnekud znam:-)
Kazdopadne je tohle tema zajimave a doufam ze pribudou nejake poznatky

Nroxtidy - Profil | Pá 18.2.2011 8:08:11

Cloud - >> nevim zda jde o schodu v nazvu firem, ale firma Megabolid se cca pred 10 lety zamerovala na fitness vyzivu (proteiny, gainery, atd.) a pokud boilie bude podobne kvality jako produkty co prodavali tak chudaci ryby :-)

NCloud - Profil | Čt 17.2.2011 22:00:39

Výrobce uvádí toto


Využití gelových směsí – praktické zkušenosti:
Rybolov - nástrahy
Celý proces je odlišný od výroby klasických boilies, kdy se zamíchá těsto, uválejí kuličky a ty se dají vařit. Zde se rozmíchá hustá tekutina, která ztuhne do gelové konzistence, a předtím nebo potom se formuje do tvaru nástrahy, cenově velmi výhodných a pro ryby atraktivních boilie-gelů. Zlepšuje se konzistence (měkčí pružná návnada podobná přírodní potravě) a chuťový vjem (uvolňování chuťových látek do vody). Velká úspora surovin, do gelu se dává pouze malé množství práškové směsi na boilies. Kromě toho pro účely krmení lze dosáhnout ještě další úspory použitím menšího množství surovin. Běžná finanční úspora činí 80 - 90%, neboli vynaložíte pouze 10 - 20% nákladů oproti klasickým tvrdým boilies. 1 kg nástrahy (boilie-gelu) vychází cenově do 40 Kč, 1 kg návnady na zakrmení vychází ještě levněji i na 20 Kč. Není potom finanční problém delší dobu krmit větším množstvím boilie-gelu. Navíc nedochází k útlumu příjmu nástrahy jako v případě velkých dávek koncentrovaných klasických boilies nebo vnadění velkými dávkami obilovin, protože boilie-gely jsou snadno a rychle stravitelné.
Z gelů lze dále vyrábět různé další typy nástrah na jedno použití (napodobení ovoce, červů, rybek). Boilie-gely vyráběné za studena plavou na hladině, pokud se jimi vnadí (zakrmuje) u dna, je nejjednodušší ochuceným gelem zalít vrstvu štěrku ve vhodné nádobě a po ztuhnutí jej rozřezat a takto zatíženým gelem vnadit. Boilie-gely vyráběné za horka (pokud do nich krátce před ztuhnutím nezamixujete bublinky vzduchu) mají tendenci klesat ke dnu. Základní vhodnou kombinací pro rybáře je Premix 1B a studené gely Premix 2 A + Premix 2B + Premix 2G. Pro výrobu klasických boilies Premix 3A + Premix 3B. Pro zahuštění dipu Premix 4C.