Náprava aneb zbaviť sa zlozvykov pri love v sezone 2011

Niekto ešte čaká na rozmrz.Niekto už válí cesto,potom varí a kobrou švihá na svoje top miesto.Čoho sa chcete vyvarovať,vylepšiť,aby ste sa stali úspešníjšími.Chlastaniu,chrápaniu?Trápí vás technika,stratégia a nevhodný výber nástrah a revíru pre lov?Napíšete čo vás trápi?
Máte v úmyslu sa polepšiť? :-)))
Autor diskuse: Arsi - Profil , 15.1.2011 kaprařina - ostatní
90 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NPavel77 - Profil | Čt 20.1.2011 18:53:58

Zlejšek >> Taky doufám že bude víc času....a vyrazíme na ně....určo tušíš kam :-)

    Npouštěč - Profil | Čt 20.1.2011 16:30:47

    Arsenal >> budu se snažit

      NSimík1987 - Profil | St 19.1.2011 19:31:20

      Arsenal >> Arsi - 19.1.2011 19:04:43 >> Děkuji mnohokrát, snad se zadaří. zatím je jen 160 cm, tak by to chtělo většího.

        NFil@s - Profil | St 19.1.2011 19:12:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        A ještě doplním, hlavně si užívat jak jen to jde některých pěkných revírů, a zbytečně si nenechat znepříjemnit pobyt u vody některými exoty, které jsem loni u vody potkal...

          NAnýzový dědek - Profil | St 19.1.2011 19:08:07

          Arsenal >> Arsi - >> Děkuji

            NArsi - Profil | St 19.1.2011 19:04:43

            Simík1987 >> Až ho chytneš,pak se nám pochlub s ním.Držím palce... :-)

              NArsi - Profil | St 19.1.2011 19:00:48

              pouštěč >> Je vidět,že tě rybaření moc baví.Jen tak dál... :-))

                NFlorish - Profil | St 19.1.2011 16:06:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Arsenal >> Arsi - >> V tomto roce bych se chtěl dostat k vodě co možná nejvíce... :))

                  NAnýzový dědek - Profil | St 19.1.2011 15:55:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  SOPTIK 52 >> Držím palečky ať se k té vodě dostaneš - říkej si stále : "Živého mne nedostanou!"
                  Vydržať !!!....-:o)))))
                  Hlavu vzhůru a prut do ruky!!!!!

                    NSimík1987 - Profil | St 19.1.2011 15:09:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Každopádně napravit, to co se v loni zanedbalo :), pořídit si nějaký nový cajky a hlavně, hlavně splnit si sen snad každého rybáře. konečně chci letos chytit toho pořádného sumce, na kterého čekám už 6 let :) Nechci žádné ty malé tintítka, ale pořádného vousáče a potom jen se s ním vyfotit a pustit ho ZPĚT na svobodu...

                      Npeco - Profil | Po 17.1.2011 20:41:41

                      SOPTIK 52 >> to mas pravdu su to ......

                        NArsi - Profil | Po 17.1.2011 19:46:17

                        SOPTIK 52 >> OKI,rozumím.Ahoj.

                          NArsi - Profil | Po 17.1.2011 19:43:11

                          mlaďoch >> Kdepak,no měl by někdo na vás dohlížet. :-) Ale nééé,dělám si srandu.Ne z vás.Jsem jenom jeden z vás,kolega snad někdy a někde u vody přísedící

                            NSOPTIK 52 - Profil | Po 17.1.2011 19:36:43

                            peco >> nu já myslím ,že néjen někdy,.,chaáááááá

                              Npeco - Profil | Po 17.1.2011 19:23:47

                              SOPTIK 52 >> no ked sledujem trosku politykov na oboch stranach moravi tak niekedy asi aj tie ryby su rozumnejsie

                                NSOPTIK 52 - Profil | Po 17.1.2011 19:07:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                peco >> ono opravdu by někdy neškodilo,aby za nás rozhodovali ty ryby.......

                                  Npouštěč - Profil | Po 17.1.2011 18:53:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Arsenal >> a to mám povolenku od 18.5(květen já byl snad každý den

                                    Npeco - Profil | Po 17.1.2011 18:51:18

                                    SOPTIK 52 >> ze by sa aj tie ryby tahali na slovensko jak vasi nekteri lekari, to snad ne aj ked pre nas v pohode

                                      Nmlaďoch - Profil | Po 17.1.2011 18:50:56

                                      Arsenal >> Arsi - 17.1.2011 8:43:54 >> tak to jsi takový apoštol kaprařiny,díky za to

                                        NSOPTIK 52 - Profil | Po 17.1.2011 18:31:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        momentálně pro mě zůstává jako hlavní cíl,dožít se jara.Ostatní je v rukou lékařů a kdyby utekli lékaři,jak jich většina hrozí,tak snad neutečou ryby.Jinak se moc těším..........

                                          Nkuzma - Profil | Po 17.1.2011 18:24:10

                                          Arsenal >> Arsi - 17.1.2011 17:16:39 >> Dík dík, no doufám že to bude náká rozumná :) o jedne bych vedel jen tomu ted musím dát čas ...no snad se zadaří ...

                                            NArsi - Profil | Po 17.1.2011 17:24:52

                                            farevelak >> Díky,dostal jsem chuť na ni.Jdu si dát frťana.U vody mně slivovička vždy potěší.:-))

                                              NArsi - Profil | Po 17.1.2011 17:16:39

                                              kuzma >> Dobře vybírej mezi holkama.Může se stát,že k vodě se dostaneš sotva...12x t.j desetina toho,kolikrát si v loni byl.Šťastnou volbu... :-)):

                                                NZlejšek - Profil | Po 17.1.2011 17:06:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                Letos se chcí víc věnovat kaprařině, protože mě hrozně zajímá, co na tom ti kapraři maj. Akorát nevím, jestli na to budu mít potřebné množství času, aby to nedopadlo jako loni. Loni byl tradičně v permanenci feeder a sem tam sumčák, letos si chci konečně prubnout povodit trochu vetří kapřisko.

                                                  NZdenar - Profil | Po 17.1.2011 17:04:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                  No vloni jsem moc na ryby nechodil, tak letošní závazek zní, čas si udělat za každou cenu.:-)

                                                    NJacke - Profil | Po 17.1.2011 16:57:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                    Chtělo by to víc času na ryby a víc finančních prostředků, které by se mohly v rybařině utopit, ale v tomto případě přímá úměra mezi těmito hledisky je vice než nereálná, co se týče toho chlastání a následnému chrápaní, zatím jsem s tímto problém neměl, když to šlo, tak se pilo střídmě, jen tak na chuť, ale jednou toho bylo krapet "povíce" a vzbudil jsem se v sprnu kolem třetí hodiny ráno, bylo to na NM, konkr. D5 a to se mi mohlo šeredně nevyplatit...

                                                      NGRUPA - Profil | Po 17.1.2011 16:53:45

                                                      padre >> nemuselo by, klidně bych ještě rok počkal..:-))

                                                        Npadre - Profil | Po 17.1.2011 16:50:05

                                                        GRUPA - neboj stihneš...woni zase zamražej

                                                          NMatoTT - Profil | Po 17.1.2011 16:46:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                          tak hlavne aby som bol viac na rybach ako minulu sezonu.... minuly rok som si kupil enduro a bol som viacej na motorke ako na rybach !!

                                                            NGRUPA - Profil | Po 17.1.2011 15:07:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                            Arsenal >> Arsi - >> Letos jsem si chtěl poprvé vyzkoušet lov na dírkách, ale jak to tak vypadá, tak už to nestihnu, protože není led...:-(( Snad to bude mít za následek brzky příchod jara a s ním i první výpravu na nějaké úžasné slepé rameno. :-))) Jinak jsem se rozhodl přestat podceňovat kapry a amury v jejich schopnostech ledacos překousnout a pořídil jsem si na návazce titan, funguje to parádně.
                                                            Ať ti to hrrčííí.......
                                                            http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=630855

                                                              Nfarevelak - Profil | Po 17.1.2011 14:51:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                              Mosím sa letos vyvarovat chyb, abych letos neskurvil slijovicu při pálení.Loni sem to trochu pohonil a bylo to znát na kvalitě :-)) Takže letos pomalu přitápět a stále míchat. Není nad kvalitní zahřívání na rybách :-))

                                                              http://www.kovodel.cz/profil-firmy/

                                                                Nwinx - Profil | Po 17.1.2011 14:50:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                zlepsit sa v love kaprov, viac casu pri vode

                                                                  NMajo8888 - Profil | Po 17.1.2011 14:43:12

                                                                  no.matter.who >> drzim palce

                                                                    Nkuzma - Profil | Po 17.1.2011 13:24:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                    predsevzeti? Zacit se venovat vic devcatum , 120 dochazek bylo az az ikdyz jeden rok jich bylo 180... Ale to byval jeste cas ...

                                                                      Nno.matter.who - Profil | Po 17.1.2011 12:49:16

                                                                      Majo8888 >> Já mám v plánu od 1.2. tak jsem sám na sebe zvědavej

                                                                        Nno.matter.who - Profil | Po 17.1.2011 12:48:41

                                                                        Arsenal >> Arsi - 16.1.2011 18:48:03 >> to znám :-))

                                                                          NVenca888 - Profil | Po 17.1.2011 10:34:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                          já jsem si dal předsevzetí, že začnu chlastat ještě víc

                                                                            Nrumi7 - Profil | Po 17.1.2011 10:24:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                            Arsenal >> Arsi - >> letos bych se rád víc věnoval chytání.ne jako loni,koupil jsem si papíry až v červnu a na rybách jsem moc nebyl,na dravcích ani nemluvě.už jsem ale udělal první krok a už mám povolenku.tak se nemžu dočkat na tuto sezonu.ať nám to všem jezdí

                                                                              NArsi - Profil | Po 17.1.2011 8:43:54

                                                                              pouštěč >> Skoro každý 4.den v roce trávit u vody,docela slušná početnost návštěv.Je vidět,že tě to baví.U mně se to taky tak pohybuje.Vím O.K co tě trápí v ,místech,kde tráviš nejraděj svůj čas.Pamatuji si na jeden z tvých píspěvků a následně na negat.reakci.
                                                                              Znáš alespoň jedneho.Je to pořád víc než žádný.Snaž se,abych jich bylo víc.S úsměvem a rozumným slovem toho víc docílíš.
                                                                              Kdysi mne oslovil jeden 80-letý dědula a požádal mne,abych mu vysvětlil lov na boiles.Byl nešťastný,že pořád tahá malé ryby a velkýho kapra na tu svoji housku ne a ne chytit.Když jsem mu to vysvětlil,co je k tomu třeba,chtěl mávnou rukou,že s tím svým důchodem nato nemá.Nějaké st.věci jsem mu daroval a dal tip na recept z levných produktů.Později se mi pochlubil,že dostal hezkou 75-ku a kterou pustil zpět do vody!!!

                                                                                Npouštěč - Profil | Po 17.1.2011 7:11:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                no hm no nevím 104 docházek účast dobrá kombinace vláčky a položené i plavané taky dobrá ryby byly taky v poho ale mohli by byt větší a víc chtěl bych víc kemit což sem nepokládal za důležité a zjistil sem až posdíš že bez kkrmení to nepude snad bych se chtěl vyvarovat důchodcům ale ti sou všude ikdyž někde pemnoženi (dubnany)ale znám i jednoho hodného co třeba došel chytl pěknou 50 a dal ju zpět a chytal dál výjimka ale nejsou všichni stejní

                                                                                  Npeco - Profil | Ne 16.1.2011 22:02:10

                                                                                  Arsenal >> Arsi - 16.1.2011 18:48:03 >> to je vsugerovane,aj ja som fajciar ale 8 rokov abstinujuci ( fajcil som denne 60-80 cigaret) tiez som vyplnal cas medzi zabermi cigou.Jedna pred, dalsia madzi a znova po zebere a tak to islo dokola.Bola to hroza, ale este vecsia ked som stym koncil , to bola hroza nad hrozu aj s apstakom.Ale peniaze mi to neusetrilo,preflakam ich aj tak na inom.

                                                                                    NArsi - Profil | Ne 16.1.2011 20:43:23

                                                                                    Fild@ >> Fil@s - 16.1.2011 20:14:24 >> To znám taky,kolikrát si nestačím ani utřít pr... a ta rychlost k prutům,že by my Bolt to záviděl.A ten je zatraceně rychlej :-))

                                                                                      NAnýzový dědek - Profil | Ne 16.1.2011 20:18:47

                                                                                      Majo8888 >> Holt jsem asi Janeba Nikotin,,,,,,,(((((o

                                                                                        NFil@s - Profil | Ne 16.1.2011 20:14:24

                                                                                        Arsenal >> Arsi - 16.1.2011 18:48:03 >> Tak to nejsi sám, komu se to stává. A většinou to bere i v okamžiku, kdy si odskočím za strom. Kdysi jsem musel zdolávat rybu s kalhotama u kolen, protože jsem si špatně dopnul pásek. Kolega měl co dělat, dokonce mě i fotil.

                                                                                          NMajo8888 - Profil | Ne 16.1.2011 20:12:31

                                                                                          no.matter.who >> tak jsem ucinil zacatkem prosinca 2010 a kazdej den odkladam 60Kč :-)

                                                                                            Npeco - Profil | Ne 16.1.2011 20:07:23

                                                                                            Arsenal >> Arsi - 16.1.2011 18:23:18 >> tam u mna to je velmi tazke lebo osadenstvo je dost starsie.A vies stareho kona ucit na nove zviky je dost problem.

                                                                                              NArsi - Profil | Ne 16.1.2011 18:48:03

                                                                                              no.matter.who >> Taky bych chtěl přestat ale častokrát se mi stává,že když si zápálím,tak mi to na stojaně začne pípat.Většínou zdolávám rybu s cigaretou v držce...:-))

                                                                                                Nno.matter.who - Profil | Ne 16.1.2011 18:30:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                Přestat kouřit a ušetřených 60 tis nenarvat do ryb :-))

                                                                                                  NArsi - Profil | Ne 16.1.2011 18:23:18

                                                                                                  peco >> To isté robím keď som svedkom takýchto situácii ako popisuješ.Zamieravám sa tu u nás na mladších rybároch,nevnucujem ,ale vysvetlujem niečo o púšťaní veľkých kaprov spať do vody.U tých veľkých to tiež skúšam.Kto sa chce o tom so mnou baviť,ten sa zvačša nad tým zamyslí.U niektorých sa mi to i podarilo :-)

                                                                                                    Nbeluga - Profil | Ne 16.1.2011 18:14:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                    no to je otázka, no chtěl bych ,aby zdravíčko sloužilo, no a když bude, tak bude i chytačka a protože preferuji feeder tak nějaký pěkný úlovek, vždy je co zlepšovat, techniku , hlavně bych se chtěl vyhnout chybám v oblasti návnad-krmení/ míchám si jej sám/

                                                                                                      NArsi - Profil | Ne 16.1.2011 18:11:13

                                                                                                      hraji >> Za tvoji skromnost Děkuji

                                                                                                        NArsi - Profil | Ne 16.1.2011 18:09:11

                                                                                                        Majsher >> Znal jsem kdysi jedného starého rybáře,který šmejdil v 70-letech v zapomenutých revírech,kde bylo známo,že tam neplave ani šupinka.Jenom jsem tenkrát zíral,jaké ryby dokáže ulovit.Taky rád objevoval...

                                                                                                          Nhraji - Profil | Ne 16.1.2011 18:02:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                          Arsenal >> Arsi - 16.1.2011 17:56:36 >> no, mohlo by to být lepší, ale nemohu být neskromný. Stačí, když to zůstane stejné

                                                                                                            NArsi - Profil | Ne 16.1.2011 17:56:36

                                                                                                            hraji >> Takže jseš spokojen s počtem ulovených ryb.Když jo,jen tak dál...

                                                                                                              Npeco - Profil | Ne 16.1.2011 11:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                              Este ma napadol jeden ciel ale ktory bude velmi tazky a mozno aj neriesitelni.Presvedcit mojich znamich rybarov chytajucich v mojej blizkoti staleho stanovista na morave č.4. k pustaniu kaprikov nad cca 6-7kg spet do vody.Moj nazor zober rybu ked ju mas rad na konzumaciu je to normalne a osobna vac kazdeho rybara,ale večšie chyt a pust.Ked som pustal moj osobak 18.20kg tak na mna pozerali jak na blazna,nemohli to pochopit co to stvaram.

                                                                                                                NMajsher - Profil | So 15.1.2011 23:34:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                Arsenal >> Arsi - >> chtěl bych být důslednější nejen v plánech, ale také v realizaci mých rybářských výprav. Vloni jsem často plánoval a pak do toho "něco" přišlo.
                                                                                                                Chtěl bych také objevit nějaké nové revíry, kde budou ryby a ne jen masařky.
                                                                                                                Chtěl bych doladit výbavu na položenou a techniku lovu feederem.
                                                                                                                No, je toho dost. :)

                                                                                                                  NPelci - Profil | So 15.1.2011 23:20:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                  Arsenal >> Arsi - >> Chtěl bych se věnovat více své oblíbené svazovce. Z minulé sezony jsem se přesvědčil, že v ní plavou určitě pěkní kusani a letos bych chtěl překonat hranici 10 kg+. Mám pár krásných ryb kolem 70cm, ale byl bych moc rád kdyby se povedlo aspoň něco okolo 80cm+

                                                                                                                    Nrover - Profil | So 15.1.2011 22:49:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                    V nadcházejí sezóně si chci min. jednou vyrazit k vodě a zachytat si na mém oblíbeném místě u oblíbeného revíru. Chci se vyvarovat toho, abych nebyl dvakrát na stejném místě, pak by se to mohlo zvrhnout ve zvyk a v železnou košili !

                                                                                                                      NAnýzový dědek - Profil | So 15.1.2011 21:35:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                      Chtěl bych se zbavit chyb přichytání na feeder, ale nemá mě kdo opravovat, takže nevím, zda se mi to podaří.....))))

                                                                                                                        NNick Nash - Profil | So 15.1.2011 21:31:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                        Hlavne chodit vic na ryby. Pro me je 60 dochazek hrozne malo. Jinak bych chtel objevovat nove pekne reviry a pricichnout k sumcarine :)

                                                                                                                          Npeco - Profil | So 15.1.2011 20:43:48

                                                                                                                          Arsenal >> Arsi - 15.1.2011 18:58:57 >> Dakujem za radu a co si myslis ze co sa deje kazdy mesiac nieco ine,ostanu len bocaky

                                                                                                                            Nlovec3 - Profil | So 15.1.2011 20:22:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                            ja by som sa chcel odnaucit od toho, ze pocas celejho roka nakupim x druhov gul a na rybacke to kazdu chvilu prehadzujem, lebo neviem, ktora je lepsia...:D...vyzera to smiesne, ale ten pocit, ked clovek vybera jednu alebo dve z 10-15 nie je na smiech...

                                                                                                                              Nretrívr - Profil | So 15.1.2011 19:43:46

                                                                                                                              Arsenal >> Arsi - 15.1.2011 19:35:57 >> Neboj dočkáš se. U nás to má i trochu "chybu", chtěli by jezdit pořád.No a já přeci jen chci občas být sám. Ale je to chyba příjemná.

                                                                                                                                Nhraji - Profil | So 15.1.2011 19:40:09

                                                                                                                                Arsenal >> Arsi - 15.1.2011 18:55:30 >> no budu o tom uvažovat, protože kdybych je nepouštěl, musel bych si otevřít rybí bufet a to nehodlám.

                                                                                                                                  NArsi - Profil | So 15.1.2011 19:35:57

                                                                                                                                  retrívr >> To je i mé přání,zaučit vnoučata ryb.cechu.Co se dá dělat,musím ještě počkat.

                                                                                                                                    NFaolin - Profil | So 15.1.2011 19:32:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                    Ty bláho hlavně aby pánbu dal spoustu dnů na rybách! minulej rok jsem bohužel neměl tolik času v létě (restaurace bytového jádra) ://, takže tenhle rok si to hodlám pořádně vynahradit!!!
                                                                                                                                    A co bych si přál, aby bylo víc rybářek! :D Dyť potkávat furt jen ty samý nevrlý dědky je nuda :)

                                                                                                                                      NArsi - Profil | So 15.1.2011 18:58:57

                                                                                                                                      peco >> Čo poradiť.V deň výplaty urobiť stojku a manželka sa o zbytok postará.Potom už nekúpiš nič :-))

                                                                                                                                        NTWIN 69 - Profil | So 15.1.2011 18:58:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                        Arsenal >> Arsi - >> co mě trápí?no přece to,že moje žena ještě nemá rybářský lístek!!!a tak ji letos beru na její první výpravu a hodlám ji naučit chytat kapry!!!

                                                                                                                                          NArsi - Profil | So 15.1.2011 18:55:30

                                                                                                                                          hraji >> Že si to ešte rozmyslíš?Že ano?:-))

                                                                                                                                            NKnapík - Profil | So 15.1.2011 18:40:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                            osobně doufám, že letos se dokážu věnovat více několika málo vybraným revírům a nebudu chvíli tuhle, chvíli támhle, každopádně plány jsou jen plány a realita bývá každoročně jiná ...