Budoucnost kaprařiny

Jaká asi bude budoucnost kaprařiny a jak bude lov kaprů vypadat třeba za 20 let? Co si o tom myslíte?
Autor diskuse: hotts - Profil , 9.1.2011 kaprařina - ostatní

NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 14:33:55

Venca888 >> Nevim samozrejme mas pravo na svuj nazor, v tom prvnim s tebou souhlasim, ale K 70 si myslim ze je docela uzitecna iniciativa uz jen z toho duvodu ze takovy 40cm kapr se jeste moc nevitira ale taky 70ky a vetsi kapri ti to umi uz paradne kdyz k tomu budou mit podminky a jejich vyter slouzi zase jako potrava dalsim druhum ryb, ale kdyz ve vode plavou sami nasadaci a mozna 2 o trosku vetsi kapri musi se stale jen nasazovat nova ryba a pritom by bylo mozne pouzit cast penez urcite na neco jineho ale to uz je o strukture celeho CRS a do toho nechci zabredavat.

    NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 14:23:33

    Dulf >> Absolutni souhlas s tebou, je mozny ze jsem se spatne vyjadril, slo mi o to uzpisobit vysazovaci politiku tak aby kazda ryba ktera je v nasich podminkach se sama vytrit mela k tomu podminky. Coz asi znamena upravu celkoveho poctu vsech druhu ryb na velikost a uzivnost vodni plochy.

      NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 14:22:00

      Mirek.V. >> vidim jeden extrém v tom, že se vysype x-set násaďáků, který jsou předurčený k tomu, aby se do tejdne vychytali a druhej extrém v násilný propagaci fanatickýho chyťapusťáctví, horních mír apod.

        NDulf - Profil | Po 24.1.2011 14:13:52

        Zdravím.Těžko říct.Myslím,že na takové úvahy je brzy.Jestli jsem to dobře pochopil,tak v roce 2014 dojde k přerozdělení revírů a potom bude záležet na každém novém hospodáři,který druh ryby bude na svém revíru preferovat.Je pravdou ,že lovu kapra se věnuje největší část členské základny a to se asi nezmění.Kaprařině se věnuje největší podíl reklamy na trhu s rybařinou a proto je v celku logické,že se loví nejvíce kapra.Osobně lov kapra taky preferuju a jen okrajově se věnuji i jiným druhům ryb.Ruku na srdce,která jiná ryba má u nás takovou tradici.Chytám přes 30 let a co já vím,vždy velká skupina rybářů chtěla chytit kapra.To je můj názor.

          NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 14:10:08

          Venca888 >> Jakej v tom vidis extrem? Ja osobne ho vidim nekde jinde. V takovych vodach se dokazou kapri sami reprodukovat a to je alespon si to myslim v souladu s prirodou.

            NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 14:03:52

            Mirek.V. >> s tim já ale taky nesouhlasim. ani jeden extrém neni správnou cestou...

              NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 14:02:48

              Venca888 >> Nejde o striktni chyt a pust to neni ani cil, ale ja osobne nevidim nic pozitivniho na sypani metraku bernejch kapriku 2x rocne do svazovejch vod za ucelem jejich okamziteho vychytani, predstav si ze na 85 ha piskovne kde chytam ja plave odhadem tak 600 kapru, dosazuje se tak jednou za 5 let a kapri tam maji tolik prirodni potravy ze musis vynalozit hodne usili k jeho chyceni. Myslis ze takovy stav je v Cechach nerealny?

                NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 13:58:29

                Pvl >> jak bys to obhájil?

                  NPvl - Profil | Po 24.1.2011 13:55:28

                  Venca888 >> Já bych neřekl . Dík za odpověď

                    NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 13:53:28

                    Pvl >> řekl bych... a nezní to až tak nelogicky

                      NPvl - Profil | Po 24.1.2011 13:51:02

                      Venca888 >> Ty si myslíš, že tomu tak bude ?

                        NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 13:49:07

                        Mirek.V. >> nemáš pravdu. V momentě, kdy začne platit striktní chyť a pusť, stane se z rybařiny pouze záliba v týrání zvířat, což jistě neunikne pozornosti ochránců zvířat.

                          Nkadlan - Profil | Po 24.1.2011 13:41:46

                          Rybářství je nejstarší řemeslo,takže kapři se chytali,chytaj a chytat se budou i třeba za dvacet let.

                            NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 13:40:31

                            Venca888 >> S tim se da jen souhlasit, konec tech co rybari kvuli obzive a zisku z prodeje ryb. Vody se diky snizeni poctu ryb regeneruji, kapri se zacnou opet vytirat a stanou se mnohem opatrnejsi a ti co ho nedokazi chytit se prestehuji na soukrome vody a na svazovkach bude mnohem vetsi klid. A jako zacatek tohoto cisticiho procesu si dovolim navrhnout vysazovani ryb zacatkem listopadu a do konce unora zakaz lovu kapra aby se se mohl v nove vode aklimatizovat:-))

                              Nstudent Petr - Profil | Po 24.1.2011 13:36:58

                              jurasoft >> Ty máš tu Čínu asi rád, že?Já to vidím tak, že je mi Čína sympatičtěší než USA.Hraje se tam luxusní ping-pong a krom toho, že jsou komunisti, okupujou tibet atd. tak alespoň má člověk přehled o tom kdo vlastně vládne, narozdíl od USA kde je prezident jen loutka dosazena skutečnou mocností (wallstreet,ilumináti,zionisti,Bilderberg group říkej si tomu jak chceš). Pochybuju, že zrovna o nás bude mít China zájem a bude nás nějak vojensky nebo jinak napadat.Samozřejmě tím, že jsem v EU tak se situace komplikuje...Každopádně v Čině sou taky ryby a když nebude kde tak si zajedu zachytat tam :)

                                NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 13:31:21

                                -stop salámbaits- >> pelikan aliaz STOP Salmonbaits...!! - 24.1.2011 13:18:14 >> jakmile se z rybaření stane striktní chyť a pusť, tak je cca do 5-10-ti let konec.

                                  NLuděk Černý(Lc1) - Profil | Po 24.1.2011 13:26:34

                                  Pvl >> jj))

                                    NPvl - Profil | Po 24.1.2011 13:25:51

                                    Luděk Černý(Lc1) >> Myslím ,že spíš neumíte psát a děláte jako že šifrujete :o§))

                                      NLuděk Černý(Lc1) - Profil | Po 24.1.2011 13:23:53

                                      Pvl >> kuděd vyzvídejne..o)§

                                        Npelikan aliaz STOP Salmonbaits...!! - Profil | Po 24.1.2011 13:22:31

                                        Luděk Černý(Lc1) >> juchčí:))