Njambo - Profil | Út 25.1.2011 9:07:07
metal >> za 1 neříkej vždycky, za 2 kéž by tomu tak bylo, za 3 jestli ještě vůbec dostanu se k vodě , za 4 kaprařinu nebudu brát vážně,každá ryba dobrá :-))
Nrover - Profil | Po 24.1.2011 20:08:51
Pište dál, móóóc zajímavé, ...ráj, potažmo studnice informací pro psychology, ...si tu užívám :-)
NLee-Haney - Profil | Po 24.1.2011 19:57:36
Netipa - poslední hrdina MRKu >> xD
NLee-Haney - Profil | Po 24.1.2011 19:54:40
Netipa - poslední hrdina MRKu >> Teď jsi totálně zničil moji teorii :)
Pokud však tvá vize bude pravdivá tak doufám že konec májského kalendáře bude opravdu znamenat konec světa.,protože bych nerad,aby na mě kapři pršeli z nebe jak ti sledi v burguňsku.:D
NKub1s - Profil | Po 24.1.2011 19:36:29
Hunter 1 >> přesně řečeno!
NHunter 1 - Profil | Po 24.1.2011 19:35:14
Netipa - poslední hrdina MRKu >> Ty jsi fakt magor.
Nmetal - Profil | Po 24.1.2011 19:33:29
jambo >> vždycky když někdo někomu říká , že už tady za .....let nebude , tak většinou ještě všechny přežije :-))
Nu.x.a. - Profil | Po 24.1.2011 19:33:29
Netipa - poslední hrdina MRKu >> kaprařina se narodila jako mrtvá a budocnost bude temná nic nového doba už nepřinese ,vývoj je u konce ,naopak je trend vracet se k původním hodnotám(kolínko ve strouhance atd.)
Nu.x.a. - Profil | Po 24.1.2011 19:26:34
jambo >>přesně je to jedna z nejdementnějších otázek tohoto roku!
Njambo - Profil | Po 24.1.2011 19:23:55
hotts - >> myslím si že za 20 let tu už nebudu,tak je to zbytečné se k tomu vyjadřovat :-))
NPellon - Profil | Po 24.1.2011 19:17:45
Lee-Haney >> nevim trochu souhlasim s netipou... kaprarina urcite nerekla posledni slovo... vem si jak dlouho se takhle chyta v anglii a francii.. a k u nas se to teprve dostava na vrchol...ja si myslim ze to bude jeste zajimave (ikdyz se na to vubec netesim)
Ncuchak - Profil | Po 24.1.2011 19:14:32
Netipa - poslední hrdina MRKu >> = Mrknato
NGRUPA - Profil | Po 24.1.2011 19:10:48
Netipa - poslední hrdina MRKu >> amen
NBláža - Profil | Po 24.1.2011 19:07:31
Netipa - poslední hrdina MRKu >> Ty jsi to zase rozsvítil. ;o)))))))))))))))))
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 24.1.2011 19:01:37
Lee-Haney >> Nemyslím si. Kaprařina je teprve na svém počátku. Až odejdou současní matadoři typu Lukin Krásů, Těšínský atd. a přijde k válu jejich hybridní potomstvo (kaprařští matadoři souloží s kapry a s nimi taktéž plodí potomstvo), potom se budou dít věci. A nejen v rybařině. Předpovídám i dalekosáhlé ekonomické změny. Jakmile bude za pár let Lukáš Krása prezident (kapři budou mít volební právo a svorně budou volit Krásu - předpoklad je ovšem přímá volba prezidenta. Pokud tomu tak nebude, potom budou muset kapři nejprve založit politickou stranu a následně svého kanditáta protlačit parlamentem), stane se natolik silnou osobností, že po jeho smrti (jelikož celý život pije klinik a jí moučky, bohužel zemře mlád), se stanoví nová měna. Tedy místo Koruny bude Krása. Krása bude v poměru s Hutchinsnem (na ostrovech nahradí britskou libru ze stejného důvodu jako u nás) 15:1. To zlevní u nás anglické výrobky a třeba za takový nový a bombastický kaprařský prut z anglie zaplatí rybář pouze 2000,-Krásů. To povede k ještě většímu kaprařskému boomu. Poptávka po kaprech bude stoupat a tuto dobu již běžně kapři potečou z kohoutků v domácnostech, popřípadě budou pršet z nebe. To povede k dalším možnostem v kaprařině (lov v oblacích, lov v kuchyni...). Takže já říkám, že kaprařina má velký potenicál
Nu.x.a. - Profil | Po 24.1.2011 18:20:42
levhan >> všimni jse jednoho utrhne toho je škoda.
NLee-Haney - Profil | Po 24.1.2011 18:20:36
Za dvacet roků už možná nebude kaprařina tak in a některým docvakne že ve vodách plave spoustu jiných ryb které se dají lovit třeba jen na spláveček a kousek rohlíku.Z kaprařiny se stane pouze jeden z lovů ryb.Podle mého je momentálně kaprařina na vrcholu a už není nic moc vymýšlet,teda pokud nebudu počítat reklamní tahy prodejců na nepotřebné kraviny.Nejspíš bude už normal že většina bude pozorovat záběr ryb na obrazovce displeje své podvodní kamery.....
Nlevhan - Profil | Po 24.1.2011 18:14:39
u.x.a. >> hrozna prasecina
Nu.x.a. - Profil | Po 24.1.2011 18:12:10
levhan >> I ti nejzapřísáhlejší ortodoxní pouštečí kprů se promění ve vraždící monstra v nesnesitelném zapšknutí kaprů na bojlís,až budou vyzkoušeny všechny příchutě,kulička nebude kulička dopadne to takto
http://www.youtube.com/watch?v=1rIOP9vX1EY Nfishpek - Profil | Po 24.1.2011 18:11:16
Nezmění se vůbec nic ,neb stávající systém vyhovuje většině.
Nlevhan - Profil | Po 24.1.2011 18:09:49
metal >> vid hrozne jeci asi zensky
Nmetal - Profil | Po 24.1.2011 18:05:58
levhan >> bodeď by ne , furt tam něco žvějkaji a prd ...... Mrknato je to naučí :-)))))
Nlevhan - Profil | Po 24.1.2011 18:03:34
metal >> woe ja jim taky nerozumim
Nmetal - Profil | Po 24.1.2011 18:02:41
levhan >> co řikaji ??? nějak sem nerozuměl :-)))
NKocháč - Profil | Po 24.1.2011 17:58:25
hotts - >> Kaprařina nikdy žádnou budoucnost neměla.
Nu.x.a. - Profil | Po 24.1.2011 17:57:00
hotts - >> dopadne to blbě,s kaprem se v budoucnu budou hnojit pole,vyloví se sítěma a rozseká na kousky a pohnojí se pole v austrálii a americe se už tak děje chudák ryba nezaslouží si to!!
NLuk@s.k - Profil | Po 24.1.2011 17:53:59
na vlasec připnu kamerku a budu se dívat na tu rybu jak to bere.:)
Nmetal - Profil | Po 24.1.2011 17:53:52
Majsher >> v tom případě nejspíš skončim :-(((
NMajsher - Profil | Po 24.1.2011 17:50:26
budoucnost kaprařiny bude na SOUKROMÁCÍCH..!!! :((
Nmi-ku - Profil | Po 24.1.2011 17:42:57
Pavel Z >> to byla náhoda...uklouzla mě myš...))))))
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 17:42:52
mi-ku >> tak to moje taky, neboj se nic... ale tady musí jít sentiment stranou - auťák si taky nenecháš celej život, jenom kvůli tomu, že na něj máš pěkný vzpomínky...
NPavel Z - Profil | Po 24.1.2011 17:24:42
mi-ku >> ty taky zaprasíš každou diskusi :-))))
Nmi-ku - Profil | Po 24.1.2011 17:11:47
Mirek.V. >> netipa...je zvíře, na něj nemám...))))
Nmi-ku - Profil | Po 24.1.2011 17:11:16
Mirek.V. >> prdlajs vzdělává, si o sobě myslí, že je chytrej až až...ale jako každej starší páprda se chce i prosadit a být obdivován, tak honí auru...)))
NPoušťák - Profil | Po 24.1.2011 17:11:00
Mirek.V. >> Netipa je náhodou borec.))
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 17:09:47
Poušťák >> Ten postarsi hejl je horsi jak ebola zamori kazdou debatu asi ho budes muset seznamit s Netipou:-))))
NPoušťák - Profil | Po 24.1.2011 17:06:46
mi-ku >> si už nehoním,jsem velkej.)))))))))))
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 17:05:55
mi-ku >> Vsiml jsis Wenda ani neduta a vzdealava se:-))
Nmi-ku - Profil | Po 24.1.2011 17:05:52
Mirek.V. >> ja, alte Míra ist der klassieche gebrauchte caprotrotle...)))))
Nmi-ku - Profil | Po 24.1.2011 17:04:32
Poušťák >> si chceš hrát na honěnou?...)))
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 17:04:02
mi-ku >> Ja ridim ale asi te budeme muset zrepasovat:-)))
NPoušťák - Profil | Po 24.1.2011 17:03:47
mi-ku >> zalez k sobě a netravuj tady.))
Nmi-ku - Profil | Po 24.1.2011 17:01:44
Mirek.V. >> řiď, tím nemyslím řit, ale jako řiď...))))
Nmi-ku - Profil | Po 24.1.2011 17:00:52
Venca888 >> ))))))))))...tak ta moje je za 14 let na generálku, nebo na nový model...)))
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 16:06:07
mi-ku >> u každý ženský nad 45 let... :-)
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 16:05:50
Mirek.V. >> 70 cm možná ještě ne, ale to je taky ta spodní hranice.
Jasně - každá ryba je schopna reprodukce do konce života a množství mlíčí/jiker je do snačný míry úměrný velikosti ryby. Jenomže kvantita neznamená kvalitu - ta jde obecně se stářim naopak dolu.
Hlavně my to nevyřešíme. To je věcí hospodařících subjektů...bohužel. Prioritou by měla bejt vyváženost rybí osádky a pravidla nastavený tak, aby se za prvé ta vyváženost udržovala. Je mi ukradený, jestli budou v revíru plavat gigantický kapři, ale neni mi jedno, že na úkor miliardy kaprů se nedostává na parmy, líny atd.
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 16:05:12
mi-ku >> Tu ti udelam do koblih:-))))
Nmi-ku - Profil | Po 24.1.2011 16:00:12
Venca888 >> kde je nepřirozená díra?...))))
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 15:58:31
Venca888 >> Kapra 70 cm nemuzes brat jako starej kus, co si jeste pamatuju tak kapr je schopen reprodukce az do konce zivota a 10 kg ma v sobe mnohem vic mlici nebo jiker nez 2 kg, ne kazdej kapr se dozije stejneho veku ne kazdej kapr vyroste do obrich rozmeru atd atd to je debata na nekolik veceru ale shodnu se s tebou ze mame v principu stejnej nazor.
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 15:48:54
Mirek.V. >> Jistě - o tom žádná. Existujou lidi, co tu vodu plundrujou a to předevšim proto, že jim to pravidla umožňujou. Ale takovej člověk zmasí kapra 42 stejně jako kapra 80. Tomu je to uplně jedno. Mně samozřejmě ne - já kapra 80 cm nesežeru, protože vim, že si nepochutnám (udírnu nemám). A to, na čem si nepochutnám, neberu...z úcty k tomu živýmu tvorovi. Naopak ryby, co mi chutnaj, beru, pokud je pro ně vhodná chvíle.
Já jsem poukazoval na naprostou nepřirozenost toho, že budeš chránit starý kusy, který už ve finále nemaj přírodě co dát. Toť vše.
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 15:41:44
Venca888 >> Jenze napr. se tim co jsem psal snizi moznost jejich uloveni a mnoho lidi kteri chodi k vode jen pro maso zmizi. Osobne mam kamarada duchodce kterej kdyz nema 150 kapru tak je nemocnej a sam ryby neji. Vic nemusim snad dodavat neni sam. Ale ted si vezmi ze da za listek ca 1000kc a odnese za 20000kc kde je ekonomicka stranka???? At si kazdy odnese svou rybu kdyz ji dokaze chytit, ja sam kapry nejim ale rekni popravde jaky kapr ti bude chutnat vic? 15 kg nebo 3 kg?
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 15:28:53
Mirek.V. >> pokud jsou kapři pro rybáře "lovná zvěř" a ty budeš chránit ty starší a zároveň necháš vychytávat ty mladý, pak ti logicky vznikne nepřirozená generační díra, nemyslíš?
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 15:26:44
Venca888 >> O tom neni sporu, jen mi prosim te rekni kde jsem psal neco o vybijeni.......psal jsem " aby byly ve vodach zastoupeny vsechny rocniky ryb coz je od pludku pres K1 az po trofejni kusy, to je prvotni zarukou zdrave populace ryb. A urcite se neobavam ze by pak ve vodach plavali jen obri k tomu aby kapr do obrich rozmeru dorostl musi mit mimo jine geneticke predpoklady.
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 15:21:36
CoDu >> jasně, že nejde o ochranu v zájmu kapra jako žvířete... to dá rozum.
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 15:20:23
Mirek.V. >> Já jsem taky netorpédoval tvoje činy ale tvoje názory. Zkrátka mi přijde pokřivený snažit se dosáhnout přirozenýho stavu tim, že budeš nepřirozeně vybíjet mladý kusy a naopak chránit starý.
Jistěže - o tom žádná. Ale dokud to bude mít v ruce svaz, tak změna k lepšímu nenastane...
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 15:14:23
Venca888 >> Urcite se to nestane pres zimu a urcite jsem pro regulovany dosazovani ryb podle nejakych pravidel. Jen mi trosku vadi ze bych se chtel zaslouzit o vody jen s velkymi kapry, ja ani na ceskych vodach nechytam a psal jsem to jako svuj nazor. Mam zkusenost se soukromymi organizacemi, ktere se o sve vodstvo staraji uplne jinak a samotni clenove maji tez zcela odlisny pristup k svemu majetku.
NPvl - Profil | Po 24.1.2011 15:11:18
Venca888 >> Já bych to uzavřel . Máš naprostou pravdu a ve všem .
NCoDu - Profil | Po 24.1.2011 15:10:47
Venca888 >> Souhlasím s tebou, napsal bych trochu mírnějc A rozhodně neni možný ohánět se zájmem o zajištění přirozený reprodukce kapra - jde především o zájem rybářů tahat kapitální kusy, o ochranu nejde, to by ty velký kapry přeci nesměli mít zájem co nejčastěji a v kterékoli roční době (vč těsně před třením) lovit
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 15:02:49
Mirek.V. >> spoléháš na regulaci přírody samotný v případě rybářskejch revírů, který jsou desítky let pokřivený nepřirozenym systémem hospodaření? To je asi jako razit teorii, že můžu odpadky házet z okna a příroda si poradí.
NDulf - Profil | Po 24.1.2011 14:50:34
Mirek.V. >> no a už jsme u těch extrému,co jsi zmiňoval doleji.Vše by se mělo řešit uvážlivě,ale hlavně včas a řešit.Souhlasim.
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 14:46:57
Venca888 >> To urcite neni pravdou jako vsechno v prirode se rodi a umira takze hlavni regulaci si provede priroda stejne sama. Priklad z myslivosti, kdyz je tepla a sucha zima je hodne mysi a take se urodi vice dravych ptaku...
NMirek.V. - Profil | Po 24.1.2011 14:41:16
Dulf >> Taky chytam radeji na rece a taky tu mame kormorany a potesilo ze uz jednaji chytre hlavy o jejich zredukovani protoze jsou uz opravdu premnozeni, ale na druhou stranu je to taky zivy tvor ktery ma narok na zivot.
NVenca888 - Profil | Po 24.1.2011 14:38:46
Mirek.V. >> Já si myslim, že se jedná naprosto nepřirozenej, pokřivenej a nesmyslnej postup - vybíjet mladý a chránit starý. Blbost. Zbavujeme se mladejch perspektivních kusů a ochraňujeme starý, který už svoje genetický poselství předali. A rozhodně neni možný ohánět se zájmem o zajištění přirozený reprodukce kapra - jde pouze a jedině o sobeckej zájem rybářů tahat z vody kapitální kusy, se kterejma se vyfotěj... nic víc.
NDulf - Profil | Po 24.1.2011 14:35:45
Mirek.V. >> No,tak by to asi mělo být správně.Osobně nejvíc chytám na řece,kde je relativně zastoupený široký spektrum rybích druhů a v celku mi to tak vyhovuje.Nikdo tam nic výrazně nevysazuje,něco připlave,něco odplave,akorát ty zasr.ný kormoráni mi tam štvou.Ryby,alespoň kaprovitý se tam přirozeně vytírají a koneckonců dle malých candátků nachytaných do čeřene asi i dravci.Tam jsem šťastnej a spokojenej.Jezdím i na přehrady,ale tam je to zas o něčem jiném.