Budoucnost kaprařiny

Jaká asi bude budoucnost kaprařiny a jak bude lov kaprů vypadat třeba za 20 let? Co si o tom myslíte?
Autor diskuse: hotts - Profil , 9.1.2011 kaprařina - ostatní

pajinek - Profil | Ne 9.1.2011 23:01:14

hotts - >> A bude vubec co chytat...?

Ja nevim co bude zitra,na toz tak za 20 let....:-)))))))))))

    Henkel - Profil | Ne 9.1.2011 22:55:42

    hotts - >> O kaprařinu bych se nebál, kaprů bude dost a troufám si tvrdit, že i víc jak teď. Spíš se bojím o ostatní rybí osádku. Rozmanitost půjde podle mě do háje. Budou kapři, jeseteři, duháci, ale zbytek těch "obyčejných" ryb na tom bude hůř a hůř....

      zaplosak - Profil | Ne 9.1.2011 22:48:56

      Si počkej a uvidíš...

        willIam - Profil | Ne 9.1.2011 22:48:44

        Neni důvod se nad tím zamýšlet teď. Je důležité se nad tim zamyslet při každém kontaktu s rybou, při každé návštěvě u vody. Deláme u vody bordel, zabíjíme neskutečná kvanta ryb. Takže zamýšlet se nad tim jak to bude vypadat za 20 let bylo by jedinou logickou odpovědí : Budeme mít nejtenší pruty, nepřetrhnutelne vlasce ale vody budou plne jen odpadku a ryby nebudou žádné.

          Roberto2 - Profil | Ne 9.1.2011 22:48:08

          Budeme všichni tak chudý , že zase budou jen normální rybáři , ne kapraři ...)))

            Hromy - Profil | Ne 9.1.2011 22:46:49

            Kaprařina zůstane taková jako je do tedka. Akorát by mohla být trošku levnější. A doufám že se všichni kapři nevymlátí. Jinak si myslím že se rozroste Chyt a Pust. Protože naše mladá generace se dá ve stopách velkých kaprařů jako je třeba Aleš Moc a další.

              smradzjzd - Profil | Ne 9.1.2011 22:44:04

              Tak jak rychle kráčí kupředu všechny sporty, bude to i s kaprařinou. Za 20 let budou u nás aspoň 3 ligy a kaprařina bude na OH 2032 jako ukázkový sport.

                Zlejšek - Profil | Ne 9.1.2011 22:40:25

                Za 20 let se možná lidi dávno vymlátěj a bude po srandě. Ozářený kapři budou mít 3 oči jako kukajda v Simpsonových, budou růžový a zbytek lidstva, pokud nějakej bude, bude mít jiný starosti než lovit kapry a pouštět je. A pokud se lidi nevytlučou, pak kaprům moc nezávidím, protože tutově budou tak tenoučký vlasce i háčky, že je nebudou mít šanci odhalit a budou na nich viset pokaždé, když se budou chtít nažrat.

                  Ládin - Profil | Ne 9.1.2011 22:20:16

                  Za 20 let už tady nebudou ani kapři, dnešní mladí moderní C&R&W&M kapraři vyrostou a stanou se z nich důchodci=masaři naneštěstí ovládající moderní metody lovu. A za 20 let budou takový udírny, který vyudí 20ku kapra na počkání a ještě ho i voškrábou, vykostí a nakonec i samy sní aby se lovec nemusel zvednout. A ty moderní udírny budou napojený na internet a během uzení budou automaticky odesílat na mrk zprávy zakončené spojením "plave dál".

                    Bosanac - Profil | Ne 9.1.2011 22:19:38

                    Loyd George >> Kaprarina neni sport ani nikdy nebude .
                    Ten kdo se vali v bivaku nebo na lehatku "sportuje" maximalne s pivem nebo tuzemakem v ruce .
                    Spotr si predstavuji uplne jinak .

                      Marfi - Profil | Ne 9.1.2011 22:17:49

                      Bude taková jako všechno poslední dobou v téhle zemi... DRAHÁ a na PRD....

                        Martin... - Profil | Ne 9.1.2011 22:12:32

                        hotts - >>Tvoje starosti bych chtěl mít :-D

                          Strnda - Profil | Ne 9.1.2011 21:46:07

                          za 20 let budu muset prejit na muskarinu pač budu uz starej na kapry a navic jestli nejaky do ty doby budou.a myslite ze bude za 20 let jeste in boili??nebo se zase prijde s nejakou veci ktera zmeni kaprarinu...

                            hurja - Profil | Ne 9.1.2011 21:02:27

                            Petr RF17 >> student Petr - 9.1.2011 20:57:29 >> Peťo diky. Lada je asi z čech :-) tam je to uplně o nečem jinem....ale uplně.....od ceny povolenek....až po zarybnovani atd. Co je dal od prahy to je prostě jenom oblast kterou všichni využivaji....tod me poznatky.... ubohy lada...jde mu o 2 štičky na vanoce....opravdu ubohy....

                              štikobijec - Profil | Ne 9.1.2011 21:00:32

                              lada78 >> ta fotka byla pořízena při pouštění štiček zpět do vody , to znaš ne CHYT a PUST

                                Loyd George - Profil | Ne 9.1.2011 21:00:23

                                Nejsem futurolog ale budoucnost kaprařiny jistě neohrozí ani Global warming ani Global financial crisis. Tenhle sport zažívá boom a za dvacet let může být na vrcholu zájmu. Je možné dokonce i mediálním ale to záleží jen na lidech a vzhledem k nedostatku času, který je nutný pro provozování tak tahle možnost je nereálná, spíš se přikláním k rybářům kteří budou ve větším množství tlačit na stále hustěji prochytavané vody a z nedostatku času budou házet obrovské množství krmiva a tím pádem dojde k vykrmování vod ale taky k růstu stresu ryb tím dojde k úbytku populací a další populace budou menší než předchozí a to i fyzicky. To se bude muset zohlednit v RŘ a zkrátí se doby pro lov. Tím se také vyselektují masaři od rybářů a dojde k poklesu členů, bude možné totální zavedení CR metody. Tím dojde k opravdové revoluci v rybaření. Ryby budou opatrné po proživších zásecích a háčky budou must nahradit nějaké nanovlace speciálně zpevněné ve tvaru háčku tak aby bylo možné vytáhnout rybu. To samé platí u půměru vlasce, ten pujde stále dolů s rostoucí pevností. Jinak u nářadí se toho moc nezmění, snad jen echoloty budou maximálně přesné a je možné zavedení kamery místo zátěže a tím sledování nástrahy on line.

                                  petr.fish - Profil | Ne 9.1.2011 20:58:24

                                  Jelikož má být příští rok konec světa, tak asi budoucnost kaprařiny a všeho zanikne. :D Jinak jen doufám, že to bude lepší a lepší ale těžko posoudit :(

                                    student Petr - Profil | Ne 9.1.2011 20:57:29

                                    hurja >> Máš rech. Je to tady humus. Rybářů u vody víc jak ryb ve vodě. Lidi z čech ti napíšou, že za nedostatek ryb ve vodách nemůžou domorodci, ale není to pravda. Já vídávám u vody lidi, kteří berou 3 a více ušlechtilé ryby (kapra) denně a až na jednu konkrétní vyjímku se jedná o důchodce. Když chytám na feeder a pouštím ryby z5 tak na mě čumí jak na ch.ja...Jinak kaprařina je stranšně komerční, reklamou prožraná a zbytečnostma přeplněná část našeho krásného koníčku. V budoucnu už budou asi všechny vody soukromé a jestli ne tak na svazovkách budou jen násadové ryby + domorodci.

                                      lada78 - Profil | Ne 9.1.2011 20:56:29

                                      hurja >> inteligent? No,za hloupého se nepovažuji. Dobrou:-)

                                        hurja - Profil | Ne 9.1.2011 20:55:34

                                        lada78 >> Inteligent-opravdu. Jde ti o to že si vemu 10 ryb ročně a sedim u vody 30 dochazek? Narozdil od jinych kteři maji 2 povolenky a 140 dochazek???!!! Tady je asi velky rozdil,že?