Budoucnost kaprařiny

Jaká asi bude budoucnost kaprařiny a jak bude lov kaprů vypadat třeba za 20 let? Co si o tom myslíte?
Autor diskuse: hotts - Profil , 9.1.2011 kaprařina - ostatní

NParanoidní Schizofrenik - Profil | Po 10.1.2011 9:37:55

hotts - >> budoucnost kaprařiny vidim dost jasně : za dvacet let to při současném trendu vysazování kapra s jeho téměř nacionální ochranonou kapro-milicema, bude vypadat jako teď ve střední austrálii.......to jest : nevzhledné hromady páchnoucích mršin podél břehů a vysoké pokuty za pouštění kapra zpět do rodného živlu.....

    NPvl - Profil | Po 10.1.2011 9:35:50

    šedý pes >> Co , to ještě jde, ale až -- kaprař kapraři šedým vlkem , to už bude na pováženou :o§)

      NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 10.1.2011 9:34:18

      Fandass >> poláci se zatím loví pouze do vrší a to pouze tři dny v týdnu (jsou považovány za ryby lososovité) Nicméně budoucnost lovu poláků může být ve tvých rukou, páč je to pole neorané

        Nšedý pes - Profil | Po 10.1.2011 9:33:03

        Ivo >> no jistý pokles kapropopularity se dá očekávat, žádný stromy nerostou do nebe. Prostě se to zhroutí vlastní vahou. Už dnes sleduji v některých diskusích, že se stává kaprař kapraři vlkem, to je začátek konce :-)))))

          NFandass - Profil | Po 10.1.2011 9:30:39

          Netipa - poslední hrdina MRKu >> :-))) Mají poláci mezisvalové kůstky? Jaká je dolní eventuelně horní lovná míra? Co náčiní,návnady a nástrahy? Já jen abych byl o krok napřed a mohl se stát v nějakém způsobu lovu průkopníkem :D

            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 10.1.2011 9:15:52

            hotts - >> Budoucnost patří kaprům. Svaz díky svému aktuálnímu zběsilému a nekontrolovatelnému vysazování kaprů do řek, jezer a rybníků zjistí, že tyto jsou již kapry přeplněné (páč kapři se pouze vysazují a díky keč ent rylejs týpkům se kapři neberou) Svaz proto nastolí zarybńovací plán nového milénia a kapr půjde do horských bystřin, křišťálových studánek, plaveckých bazénu a do van v každé domácnosti. Vzhledem k tomu, že obliba kaprařiny u nás stále stoupá, je nasnadě myšlenka, že Lukáš Krása coby kaprařský guru, se do roku 2020 stane prezidentem (viz současná kaprařská iniciativa Lukáš Krása for president) Jakmile se Lukyn dostane k moci, lze očekávat změny. Například petice za K50, která se v současnosti pomalu rozbíhá již nebude potřeba, jelikož president Lukáš Krása, coby velitel ozbrojených sil vyhlásí kapra za chráněného živočicha, který se bude řadit k mihulím. Mihulovitý ohrožený kapr tedy pro svou ohroženost vytlačí z vod nejprve všechny ostatní živočichy, načež z vod vytlačí i vodu a v řekách potečou pouze kapři a stejně i na rybnících. Kapr vytlačí i další hospodářská zvířata jako prasata, krávy a ostatní nečistou verbež a v kravínech naleznem již jen kapry. Vzhledem k tomu, že kaprovi budou přiděleny ústavou práva a povinnosti občana ČR, dostane volební právo a dokonce i právo na pomstu, kapři se již nejedí vůbec a o vánocích jsou v kádích před obchodními domy vystrašení a nazí poláci. Polák v trojobalu s bramborovým salátem bude již tradiční vánoční pokrm.

              NIvo - Profil | Po 10.1.2011 8:22:33

              šedý pes >> až takhle optimisticky to Pavle vidíš ????

                NRambo006 - Profil | Po 10.1.2011 7:27:50

                kakr >> tolik ani toho nenasadí :( ..

                  NSOPTIK 52 - Profil | Po 10.1.2011 7:26:39

                  pokud se nezmění přístup mnohých z nás rybářů a pokud se nezmění názory a nařízení ochranářů na hájení některých predátorů,tak to nevidím nijak vesele.Co je platné,že se na jednu stranu snažíme mít co nejčistější vodu,když na druhou stranu nekoukáme co v ní zbude.Také je potřeba si klázt otázku,zda a jak bude rybařina dostupná pro širší veřejnost,tak jako nyní.Nyní je to také převážně už zavislé na vypěstování ryby,záleží jak se změní finanční náročnost na chov.Peníze budou stále hrát důležitější roli.Ale snad se najdou tací,co si stím poradí,alespoň to moc přeju.

                    NPvl - Profil | Po 10.1.2011 7:23:08

                    kakr >> Asi lepší oddíl ..

                      Nmetal - Profil | Po 10.1.2011 7:17:06

                      kakr >> Teda ty sis toho ale odvezl od vody !!

                        Nkakr - Profil | Po 10.1.2011 7:08:58

                        Vstanou noví bojovníci a stále povedou nikdy nekončící boj s rybou domácí.

                          NArsi - Profil | Po 10.1.2011 1:46:36

                          Záleží pouze na nás,zda kaprařinu budem dělat dál.Ale,ak bude potopa světa,konec kaprům a všichni půjdem na žraloka :-)))

                            Nšedý pes - Profil | Po 10.1.2011 1:32:14

                            Vzhledem k tomu, že kaprařina dosáhla svého vrcholu, čeká jí již pouze ústup ze slávy. Výrobci koulí změní sortiment a budou vyrábět granule pro kočky ze svaloviny přestárlých kaprů, kteří v kaprodromech již budou zbyteční a uvolní místo žádanějším druhům (jeseterům, veslonosům, čert ví, která ryba se bude hřát na výsluní popularity a komerce).
                            Prodejci a výrobci cajku a doplňků prostě na obalech nahradí kapra jiným druhem, a jen pár nadšenců, kteří od začátku ukazovali a prokopávali cestu tomu stádu, co si dnes říká kapraři, možná bude pokračovat v klidu dál. Rybářská stráž bude moci být zredukována na polovinu, neb kde nejsou W&M kapraři, tam je přestupků minimálně. No a testeři získají lukrativní zaměstnání v reklamkách a DTP studiích, protože jejich práce s Photoshopem se dá považovat za profesionální a bez problémů se uživí. No a já párkrát za rok opráším cajk a půjdu si lapit patnáctikiláka do udírny, aniž bych poslouchal nablblé názory wostrejch a moderních.

                              Nšedý pes - Profil | Po 10.1.2011 1:01:04

                              Sven >> :-)))) Konečně realista :-)

                                NMike1977 - Profil | Po 10.1.2011 0:24:11

                                Až nebude kaprů, tak se vrhnou na nejen dravce...a to pak bude pohroma.....

                                  NLádin - Profil | Ne 9.1.2011 23:21:58

                                  Jovánek >> třeba bude, jenom už nebude jako dřív....

                                    NJovánek - Profil | Ne 9.1.2011 23:11:36

                                    Ládin >> Výborně jsito vystihl a moc hezky jsi to napsal.Jen MRK už nebude.

                                      Nvisage - Profil | Ne 9.1.2011 23:09:17

                                      pomaly ale isto takato : http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=608570&kw=fishing simulator

                                        NSven - Profil | Ne 9.1.2011 23:04:11

                                        Myslím, že za dvacet let budou mít lidi úplně jiné starosti než budoucnost kaprařiny.
                                        Pokud ještě vůbec nějaké Česko bude, budou lidi rádi, že budou mít co do huby. Přestanou se rozcapovat, hrát si na sportovce a kapr jim ještě příjde k duhu.