MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Co s vydrami ???

Zdravím, zajímalo by mě jestli máte někdo skušenost s vydramy na řekách?? Jde mi otohle, loni jsem na jedno fleku prakticky vždy nachytal. Letos mě místo velmi zklamalo, nevěděl jsem proč. Jednou večer jsem vyděl mezi špičkamy prutů vydru. Myslíte si že může přítomnost vydry z určitého úseku vyhnat ryby?? Popřípadě vaše postřehy kolem vydry - ryby. děkuji

Autor diskuse: metal ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 20.4.2010


Tak co s nimy ?? V žádném případě nehubit

A)regulovat a dohlížet na stavy(nezabíjet, pouze odchyt) 74%
B)neregulovat a nechat být 26%

Od 22.4.2010 hlasovalo 80 čtenářů.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 27 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N potočák 62 - ® Ne 23.4.2017 22:58:18
rikox >> Zatím jsi mě neodpověděl,jak je to s tím vysazováním vyder a kdy začnete masově vysazovat medvědy a vlky.Petrův Zdar
N rikox - ® Ne 23.4.2017 22:17:11
nofish >> Jsem držitelem zbraňového povolení skupiny A a E takže jsem psychotesty dělal taktéž, ovšem jsou psychotesty a psychotesty. Hlavně psychotesty zcela nevylouží psychopata nebo člověka s nízkou inteligencí. Nikdy !
N nofish - ® Ne 23.4.2017 21:01:53
rikox >> PS, pane kolego. Já psychotesty mám a ne jednoduché, někde na netu, seděl jsem tam celkem dlouho. Nechtěj raději vědět, kolik lidí co ti odepsalo, má nějaké ty posudky od psychologa také. Doufám, že je máš také, když o nich píšeš.
N FockeWulf - ® Ne 23.4.2017 20:55:35
rikox >> Se vší odpovědností, před spaním Vydrýsky a už se nevracej!
N rikox - ® Ne 23.4.2017 20:53:08
S Vašimi názory nesouhlasím (což je jasná věc už od prvopočátku) ale jen jsem je chtěl slyšet a potvrdit si svou úvahu...
Jinak psychotesty by byli opravdu pro získání povolenky k lovu ryb potřeba aby se základna členů ČRS trochu pročistila...

Přeji Vám dobrou noc.
N sem62 - ® Ne 23.4.2017 20:28:39
Dědek,potočák 62
Jo,tak to bohužel je a tak sem to i napsal,Bohužel ekoteroristi dokážou do všeho akorát strkat frňák, prudit a znepříjemňovat život ostatním,kteří pro tu přírodu alespoň něco dobrého dělají.
N FockeWulf - ® Ne 23.4.2017 19:55:59
rikox >> Ty jsi obyčejný zelený terorista. moc dobře vím, jak ty vaše vyděračské spolky fungují! S přírodou máte za jedno jen když obrážíte dotace a nebo vydíráte subjekty přes stavební povolení, kácení stromů atd...
Za mě si pamatuj, že vydru kdykoliv vyplaším, přejedu a jinak zahluším jen jak ji budu mít v dosahu. Takže si běž ty chytrolíne koupit Vydrísky a čum na ně, brzy budou zase poslední:)
PS : jsem zelený, jezdím v šestiválci a doma topím na 24! Smrtt ekoteroristům:)
N potočák 62 - ® Ne 23.4.2017 19:39:44
rikox >> Něčemu nerozumím,píšeš-vydra se bude vysazovat i letos a příští rok,ony lokality jsou přísně tajné.Můžeš to nějak rozvést? Pokud´vím,tak program na vysazování vyder byl ukončen rokem 2008.Je ovšem pravda,že jste si našli skulinu,vydry které se octnou v záchranných stanicích z důvodu zranění,zeslábnutí hladem,opuštěná mlád´ata a td. mají být navráceny zpět do přírody.Protože se v naprosté většině jedná o případy způsobené nedostatkem potravy,tak je sice vysadíte ale ne tam,kde byli nalezeni ale tam,kde jich je dosud méně, plus k tomu občas něco přidáte.Kde jsou potom ty vaše keci o tom,že si příroda sama nastolí rovnováhu,když to samy porušujete.A navíc,oháníš se tady vším možným včetně vlků a td.(když jste takový zásadový ochránci,proč masově nevysazujete medvědy a vlky,myslím že 500 medvědů a 1000 vlků by se v republice uživilo ale to by vás veřejné mínění hnalo svinským krokem,tak vám vlastně nejde o přírodu ale o vlastní prospěch) ale neznáš základní pravidlo které zní-JESTLI CHCI MÍT ROSTOUCÍ A PROSPERUJÍCÍ POPULACI VRCHOLOVÉHO PREDÁTORA,ZÁROVEŃ SE MUSÍM POSTARAT,ABY ROSTOUCÍ A PROSPERUJÍCÍ POPULACI MĚLA JEHO POTRAVA.Vykládáš tady o ochraně přírody a neznáš základní pravidla.Petrův Zdar
N sliver - ® Ne 23.4.2017 19:03:35
A taky by mě zajímalo, kde se berou nové vydry k vypouštění? Vidím dvě možnosti, obě strasne. První možnost je, že někde v Evropě je odchyti a nasim zelenym bezmozkum nasypou eura za to, že je vysadí tady a druha je, že vysadí ochocene kusy ze záchranných stanic, kde mají preplneno a ty zvířata se nebojí člověka.
N Dědek - ® Ne 23.4.2017 19:01:38
sem62 >> napsal jsi :
Když se projednávala novela zákona o rybářství, tak jste požadovali vyřazení kapra ze stanovené míry a jeho vyřazení z původních druhů ryb."
Účel?
Jediný účel to mělo, aby nemuseli platit náhrady za sežrané kapry, vydrami.
Těžký lobing zelených a jiných extrémistů. Naštěstí to neprošlo...
N sem62 - ® Ne 23.4.2017 18:55:49
Tady se asi opravdu nedočkáme jediné omluvy za totální devastaci vod a už vůbec celé přírody.Jestli jsem dopře četl,tak z míst odkud se vydra odstěhovala,tak tam se již vysazovat nebude.Naopak ,kde se vyskytuje ,tak tam vysazena tudíž bude.Opravdu moudré rozhodnutí.Pokud chcete dále vysazovat vydry ,tak ke každé z vašich dotací dodejte 400 kg ryb ,každý další rok 3x-4x tolik vzhledem k množení a výchově mladých a poté všude ,kde se uchytí.Prohlášení o vhodných podmínkách je tragické,tyto potravní podmínky totiž vytvořila organizace ČRS činností svých členů a nikoliv příroda.Vy práci jiných ničit můžete ale vaši práci si necháte chránit zákonem.Když se projednávala novela zákona o rybářství,tak jste požadovali vyřazení kapra ze stanovené míry a jeho vyřazení z původních druhů ryb.Naštěstí vám to nevyšlo.Tady by neměl být povolen odstřel vydry ale vás. Jinak ochranu přírody dělá každý rybář,neboť je povinen před započetím lovu uklidit lovné místo a po skončení lovu taktéž.

N sliver - ® Ne 23.4.2017 18:38:56
Willow >> dyť on to přece psal, že Vydra se vysazuje do předem velice podrobně prozkoumaných lokalit kde je mnoho obnovitelných zdrojů potravy.
Hihi, takže naši potočáci s láskou chovaní a opečovávaní jsou pro ně obnovitelný zdroj potravy.
Prostě debil vedle debila.
N Pvl - ® Ne 23.4.2017 18:36:28
Tý vogo ..tady se ještě vydruje .. pomóóc .
N Willow - ® Ne 23.4.2017 18:34:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
rikox >> Já zelený jsem,ale ta moje zelená má trochu jiný odstín.Za 43 roků jako rybář pamatuji hodně,kdybych věděl kam to až dotáhne tahle zelená politika,tlak MVE a Povodí Labe tak bych se už v začátku na vše vys..l.
Kde jste,když se kácí tisíce stromů kolem řek.??Kde jste,když MVE nedodržují žádná pravidla o minimálním průtoku.??Už vím kde,sadíte zrovna vydry.Tím dáváte ten poslední hřebíček na rakev všem řekám,říčkám a potokům.Po Vás potopa.Kdy začnete vysazovat ryby které ty vaše bestie sežraly.!!!
N tuzemak - ® Ne 23.4.2017 18:26:38
nofish >> pán je zdárný příklad,nasereme hafo vyder do šech vod,rybáři nám je nakrmí..
N Dědek - ® Ne 23.4.2017 18:25:23
rikox >> Já si opravdu myslím, že jen prudíte mladý muži :-)
N tuzemak - ® Ne 23.4.2017 18:24:46
rikox >> ochrana přírody?bych to nazval jinak,jak zdevastovat rybí obsádku v celý republice..2 koníčky nejdou skloubit,rybařina,tam jsou dany pravidla jak se chovat v přírodě,a ten spolek zelených tím vysazením vydry toto porušuje..dokud bude mezi náma tolik pomatených kolegů,bude to z naší přírodou vypadat zle..skládat zkoušky psychotesty by nebylo na škodu,naše řady by to pročistilo..
N nofish - ® Ne 23.4.2017 18:22:11
rikox >> a ta vydra neškodí chráněným rybám, žábám, rakům?

...tvl... to je materiál....
N rikox - ® Ne 23.4.2017 18:18:07
tuzemak >> Vařím i nadále, je to moje obživa. Ochrana přírody je můj koníček tak jako Váš je přemýšlení jak zatočit s Vydrou.
N rikox - ® Ne 23.4.2017 18:15:56
Dědek >> Jak tu někdo psal že Vydra je teritoriální zvíře tak to je pravda a teritorium může být díky tlupám opravdu velké sahající od 1 km po několik km v okruhu. Je to migrační zvíře s vysokou inteligencí které chápe že hlady uhynout nesmí stejně jako člověk co se stěhuje za prací aby uživil rodinu a je pak nazýván náplavou a je na něj z počátku nahlíženo přes prsty.
Stejně to má i Vydra. Dají jí domov ale nedá se kontrolovat vývoj živočicha v tomto období kdy se velice rázně a skokově mění podnebí v celé Evropě i zbytku světa proto se hledají další a další lokality kde chráněné zvíře vysadit do volné přírody. Jediný výkyv teplot o 5°C v průměru dokáže přimět k migraci téměř všechny původní i nepůvodní druhy zvířat do všech směrů.
Pokud se nepletu, tak je povinností organizací co vypouštějí ohrožená původně žijící zvířata do volné přírody je dělat každých 5 let evidenci, průzkum a lokalizaci výskytu.
Poslední se dělal v roce 2011 a 2012 a letos se dělá další a vybírají se místa kde Vydry nejsou. Tam kde se vydra neusadila se již vysazovat nebude.
Vše co je pokus (u všeho) je i omyl.
V roce 2011/2012 se průzkumy Vyder řičních dostali konečně trochu dál ovšem podle průběžných průzkumů lokalit vysazení se jejich populace za posledních 5 let snížila. Snížením populace je ovšem i to, že z předem vybrané lokality zmizeli.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 27 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGuru novinky skladem

Novinky Guru , nové háčky Kaizen hook, návazový fluorocarbon Pure, odkapávací vložky Bait strainer a mnoho dalších.


akce, rybareniPelzer Executive Double Rod Sleeve 12ft

Za 1499
Kvalitní pouzdro na 2 pruty 12ft vč. navijáků. Extra silné polstrování, špička i spodek pouzdra jsou vystužené všitým plastem proti poškození choulostivých částí prut, extra velká kapsa na navijáky typu "long cast", neoprénové držadlo, celorozepínací zipy po celém obvodu pouzdra


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.